Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 97

Wątek: Automatyczna skrzynia biegów pytania

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Czytając podobne tematy, chyba wiem o co chodzi. Wiele osób chce to zrobić precyzyjnie, czyli jak wypuszczą 6l oleju tyle samo zalewają i ani ml więcej, bo niby tak będzie dobrze. Tylko część oleju się wyleje, trochę zostanie z szlamem w misce, trochę w filtrze, a może i w skrzyni brakowało i potem zalewając te przykładowe 6l nowego oleju jest go za mało, szczególnie jak się sprawdza na nieodpalonym ciepłym silniku. No i skrzynia pada.

    Ja robiłem dolewkę 1.5 i powiem że to duża różnica w pracy skrzyni.


    Sam chyba niedługo będę robił wymianę i zrobię dynamicznie, w garażu.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Sam robiłem wymianę statyczną w swojej V12 3 dni temu.Przyznam że po tych parudziesięciu kilometrów które dopiero przejechałem, jest duża różnica w przerzucaniu kolejnych biegów, teraz po prostu robi to jeszcze bardziej miękko i naprawdę nie da sie odczuć przy spokojnej jeździe, zmiany biegów.Ze skrzynią przed wymiana nie miałem też jakichś problemów, po prostu postanowiłem wymienić bo nie tak dawno zakupiłem auto. Filtr, uszczelka wszystko było oryginalne więc olej raczej nie był wcześniej zmieniany, nie śmierdział, żadnych opiłków nigdzie nie było, ani na magnesach ani na dnie miski, magnes w misce miał warstwę jak by szlamu na sobie, gdzieś ze 3mm. Oleju spuściłem z miski ok 5,3l ( 5 l weszło w bańkę po płynie, i gdzieś ok te 300ml poszło na podłogę :) ) zalałem natomiast 6,5l, najpierw na sucho do przelania ok 5l, później po odpaleniu weszło jeszcze jakieś 700ml, i następnie również na pracującym silniku, od razu po przerzucaniu biegami dwa razy całej pętli, dolałem jeszcze ok 800ml-900ml aż do przelania. Do wymiany polecam dużą strzykawkę a raczej dokładnie nazywa sie to odsysarką do oleju, aby dosyć szybko wtłoczyć olej na pracującym silniku, wtedy będziecie mieli pewność że stan jest prawidłowy. Ja akurat używałem 500ml pompki, jeśli byście to robili czymś mniejszym to możecie nie zdążyć wlać odpowiednio dużo oleju po tej pętli z biegami, bo poprostu zacznie po jakimś czasie już wypływać. Ogólnie polecam absolutnie zajrzeć do skrzyni i wymienic olej nawet statycznie. Co do wymiany dynamicznej, to raczej podjął bym sie jej gdybym miał pewność że juz kiedyś olej był zmieniany, ewentualnie, samemu zmienić statycznie i wykonać później dynamiczna po jakichś 20-30 tyś km dla pewności. U mnie przebieg aktualny 223tkm, olej nie śmierdział ale nie był klarowny, raczej brązowy, jak kawa z odrobiną mleka. pozdrawiam
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A czemu niby dynamiczna wymiana jest taka zła. Mniej starego oleju z konwertera pracuje w skrzyni.

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Cytat Zamieszczone przez lysy_k Zobacz posta
    Z tego co sie orientuje to nie sama wymiana zalatwia ASB ale nie umiejetna wymiana tj nie odpowiednia ilosc najczesciej za mala o 1-2 l po wymianie.

    Szukaj kogos kto dobrze to zrobi i nic ci sie nie stanie po wymiania.
    To chyba średnio się orientujesz ... Wszystko wychodzi w momencie zrzucenia miski i widać wtedy co tam pływa. Jeśli są opiłki, muł itp itd to wymiana oleju nawet co do mm jest tu praktycznie bez znaczenia. Jak nie ma opiłków, nie ma szlamu, magnesy w miarę czyste, to osobiście polecam statycznie parę razy - robiłem tak u siebie w 4hp i jest dobrze.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Cytat Zamieszczone przez Bartos Zobacz posta
    A czemu niby dynamiczna wymiana jest taka zła. Mniej starego oleju z konwertera pracuje w skrzyni.
    sama w sobie zła nie jest, ale złego może narobić, jeśli skrzynia i olej w niej już jest w słabym stanie, po spuszczeniu starego kilkunastoletniego oleju, który już nie ma takich właściwości jak nowy olej, może się zacząć wszystko czyścić , rozszczelniać, wypłukiwać i wtedy może byc po skrzyni, jesli stary olej jeszcze jest w miarę i tak jak kolega wyżej napisał, nie ma skarbów na dnie miski, to na pewno wymiana jak największej ilości oleju może przynieść więcej dobrego.
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No OK, ale ludzie bez względu na jakość starego oleju wymieniają statycznie 2, 3razy więc to to samo co dynamicznie tylko dłużej.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kamiloo_
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    423
    BMW
    e38
    Skąd
    Mazury
    Dzieki za zainteresowaniem tematu ...

    Mi powiedziano tak "rób Pan statyczna wymiane jezeli niemasz Pan pewności kiedy co bylo robione ... "

    na poczatku sierpnia jade robic statyczna wymiane , wczoraj pojechalem do Gda i spowrotem na mazury szybkim tempem trybem sport manual tempomat skrzynia chodzila idealnie zero szarpan zero przeciagania ...

    Tak jak juz mowilem robie statyczna pozniej robie trase do niemeic i spowrtem mam nadzieje ze nic sie nie skonczy podczas jazdy .... Nie oficialnie dowiedziałęm sie ze warszaty nie chca robic wymian dynamicznym po pierwsze sprzęt kosztuje do robienia wymiany po drugie po dynamicznych wymiananch zdarzało sie ze sypaly sie skrzynie w przypadkach wymian bardzo starego oleju . Posatram sie zrobic zdejcie miski i oleju w trakcje wymiany

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    I dobrze Ci powiedziano. Zrób spokojnie statyczną wymianę, będziesz wiedzieć co masz w misce, będziesz wiedzieć czy jest ok czy raczej jest średnio. Lepiej zrobić parę statycznych i wypłukać stopniowo stary olej, niż zrobić jedną dynamiczną i klops - bo zazwyczaj tak się to kończy. Chyba, że ktoś regularnie dbał, to wtedy inna bajka.

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No i co? po statycznej wymianie skrzynia się sama naprawi i będzie gotowa na dynamiczną wymianę?

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Tak, sama się naprawi i przybędzie 100km, dodatkowo spadnie spalanie o 0,5 litra na 20 km.

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 02:00
  2. [skrzynia] Nierozbieralna automatyczna skrzynia biegów
    Przez Spajk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-03-2015, 06:31
  3. [mechanika] automatyczna skrzynia biegów
    Przez ///MICHAL w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-09-2008, 17:18
  4. Automatyczna skrzynia biegów
    Przez Wiktor3103 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 27-11-2007, 22:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •