Pokaż wyniki od 1 do 1 z 1

Wątek: E38 728i 03.96 Problem zawieszenie/hamulce/układ kierowniczy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    15
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kortrijk/Belgia
    Blog
    1

    Post E38 728i 03.96 Problem zawieszenie/hamulce/układ kierowniczy

    Witam,

    Szukałem juz na wielu forach, stronach itp czegoś co mogło by rozwiązać moje problemy z e38, może opisze dokładnie o co chodzi.

    Zawieszenie/układ kierowniczy(bez nivo)

    pół roku temu zmieniałem wahacze przednie(4), końcówki stabilizatorów, końcówki drążków wraz z środkowym i 4 amortyzatory.
    Przez około 2 tygodnie był spokój, absolutna cisza na dziurach. puźniej zaczeły sie delikatne stuki - jak by na wahaczu ? na kostce brukowej słychać jak by całe zawieszenie znowu było do wymiany, oczywiście zaglądałem pod auto i wszystko siedzi i trzyma sie sztywno - zero jakichkolwiek luzów
    Do tego kiedy wchodze w zakręt na równej drodze słychac w pewnym momencie jednorazowe stuknięcie - to tyczy sie zakrętu lewego jak i prawego.

    Tył trzyma sie sztywno i nic nie puka, nie stuka - bajka ;)


    Hamulce

    Biją ... tarcze krzywe ? mają bicie 0.7mm, najciekawszy jest fakt że jadą do pracy biją tak że nie moge kiery utrzymać, a jak jade z powrotem tą samą trasą to nie bije kompletnie nic. raczej wątpie żeby temperatura miała na to jakiś wpływ.
    Niedawno były wkładane nowe klocki przód tył.

    Do tego wszystkiego samochód ściąga delikatnie na prawo, jeszcze 2 miesiące temu kierownica nie biła w ogóle nie zależnie od prędkości - teraz od 0 - 90 jest ok, 90 - 140 delikatne bicie, 140 +- 180 jest też ok, 180 + bije znowu.

    Opony są wyważone. Auto jest eksploatowane w belgii - nie wieże że po pół roku drążki czy amorki mogły by sie zużyć.


    I do tego wszystkiego żeby było jeszcze śmieszniej ;)
    miesiąc temu wymieniałem sprzęgło ( bez dwumasy) i odrazu olej w skrzyni zakupiony w ASO BMW.
    od czasu wymiany sprzęgła bardzo ciężko wbić 1 bieg - musze np 2-3 razy wbijać i za 4tym wejdzie jak gdyby nigdy nic.
    Zauważyłem też że jak chce wbić 5 bieg "na sucho" to sam ruch dzwignią jest jakby cięższy, stawia dużo większy opór.

    Ktoś coś ? jakieś pomysły ? mi już brakuje nerwów do 7ki ;/
    Ostatnio edytowane przez maxiSSkyline ; 12-07-2015 o 15:00

Podobne wątki

  1. [mechanika] układ kierowniczy
    Przez LUQA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 19-03-2017, 12:13
  2. [pozostale] układ kierowniczy-serwotronic problem
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2014, 21:18
  3. [zawieszenie] [e65] układ kierowniczy
    Przez szatann w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-12-2012, 19:47
  4. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-02-2010, 19:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •