Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21

Wątek: Tuleje wahacza banana zbyt miekkie mimo ze nowe oryginalne?

  1. #11
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez bendix Zobacz posta
    Na 100% opona .Zamień z tylnymi jeśli masz taką samą szerokość,załóż zimowe ,pożycz,cokolwiek inaczej się nie przekonasz.Uwaga ! dotyczy tylko wibracji do 80km/h.
    U mnie zaczęło się na zimówkach. Potem miałem założone na inny komplet felg opony letnie (ten sam rozmiar co zimowe 245/50 R18 przód/tył) i efekt minął na dwa miesiące, ale teraz nagle powrócił.

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Ja wrzuciłem ostatnio nowe lemfordera i nie pomogło do końca.

    Ważniejsze jednak tutaj niż tuleje są sworznie. Potem to już tylko rezonans i wibracje gotowe. [...]
    Ja stawiam właśnie na rezonans. Pierwsze drganie delikatnie odczuwane jest przy 60km/h. Drugie 120km/h i nieoficjalnie powiem, że przy 240km/h też mi zadrżała kiera.

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta

    [...] Chociaż ja mam komplet lemforder, ale mam lekki luz na tulejach belki, zaleta wczesnych e32.

    Ale temat o e38, więc nie trujmy o starociach. [...]
    Temat o e65 jest :P

  2. #12
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie ma znaczenia, wszystkie siódemki mają ten problem. A piątki mogą nie mieć zawieszenia w ogóle, a prowadzi się jak dziecko. Masa robi swoje.

    Pierwszym czynnikiem inicjującym drgania jest cokolwiek, od 80 km/h drgają koła i to zazwyczaj wystarczy, mało który wulkanizator kalibruje maszynę. Potem już tarcze, łożyska, sworznie i się zaczyna. Zawsze mnie to wkurzało i zacząłem walkę, która mam nadzieję skończę w tym roku.
    pozdrawiam Bartek

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Wszystkie siudemki mają problem.......MASAKRA. miałem i mam 7 u siebie i nigdy nie mialem takicch problemów..CO WY PISZECIE........

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Co się tak ciśniesz, mówiąc wszystkie, miałem na myśli generacje. Widocznie miałeś na tyle małe przebiegi, że problem Cię nie dotknął. U mnie w e32 zaczęło się mniej więcej około 300kkm. Wiele czynników się na to składa, jakiekolwiek wibracje powodują większe. Niestety nie jest problem samego zawiasu, ale wszystkich elementów współpracujących.

    Nie wiem jak często przerzucałeś samochody i bawiłeś się w mechanikę, ale każdy kto się tym zajmuje zna problem. Na tym forum również kipi od tego problemu.

    Swoją drogą, jeżeli Ciebie nie dotknęło to tylko się cieszyć, a nie denerwować.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-07-2015 o 21:13
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    [...]

    Pierwszym czynnikiem inicjującym drgania jest cokolwiek, od 80 km/h drgają koła i to zazwyczaj wystarczy, mało który wulkanizator kalibruje maszynę. Potem już tarcze, łożyska, sworznie i się zaczyna. Zawsze mnie to wkurzało i zacząłem walkę, która mam nadzieję skończę w tym roku.
    Mam właśnie wrażenie, że jedno łożysko mi huczy. Obstawiałem tył, ale teraz nie jestem pewien czy to aby nie prawy przód. Potrzebowałbym kogoś do pomocy, co "poskakałby" po fotelach gdy auto będzie w ruchu, żeby ustalić, skąd najprawdopodobniej dochodzi dźwięk. Patrzę też czasami na wyprzedzane auta. Skoro ja słyszę lekki huk, to kierowca obok będzie go słyszał jeszcze bardziej i może da się wyczytać z jego uśmieszku: "jedzie cebulak 7ką i nie stać go na nowe łożysko" :P

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    108
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Opony odpadaja! Najpierw na 20 calowych felgach zmienilem opony na nowe - nie pomoglo. Zmienilem wiec kola na oryginalne BMW (styling 128 w koncu %) bo tamte 20 calowe mialy inny otwor na piaste i byl stosowany pierscien centrujacy - to moglo tez powodowac dziwne bicia ale oczywiscie nic nie pomoglo. Pozniej sytuacja zmusila mnie do zmiany opon na nowe na tych noweych kolach i to tez nic nie zmienilo.

    ttrol dobrze mowi jaro5, ciesz sie ze Ciebie to nie dotknelo bo mnie to meczy juz w kolejnej 7er... %)

    U siebie tarcze jak i lozyska mam nowe, jedyne czego nie wymienilem to calego wahacza a jedynie tuleje i to dwa razy. Moze faktycznie to rezonans, trzeba zaczac od nowa od wahaczy w takim razie...

    Aj te nasze lalki nas taaaaak duzo kosztuja :P

    Panowie, a moze od razu do wahaczy lemfordera zalozyc tuleje poliuretanowe zeby dwa razy roboty nie robic z wyciaganiem i wkladaniem wahaczy? Kurde juz sam nie wiem co robic...

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    108
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    Mam właśnie wrażenie, że jedno łożysko mi huczy. Obstawiałem tył, ale teraz nie jestem pewien czy to aby nie prawy przód. Potrzebowałbym kogoś do pomocy, co "poskakałby" po fotelach gdy auto będzie w ruchu, żeby ustalić, skąd najprawdopodobniej dochodzi dźwięk. Patrzę też czasami na wyprzedzane auta. Skoro ja słyszę lekki huk, to kierowca obok będzie go słyszał jeszcze bardziej i może da się wyczytać z jego uśmieszku: "jedzie cebulak 7ką i nie stać go na nowe łożysko" :P
    Kazdy z nas mieszka od siebie daleko i ciezko pomoc %)

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    198
    BMW
    E65 730D 2005r 231 Km
    Skąd
    Łódź
    Cytat Zamieszczone przez baran13 Zobacz posta
    Dodam ze mam lekki luz na maglu z lewej strony. No i amory zaczynaja plywac.
    No powiesz mi o czy tu dyskutować przecież sam wiesz co do zrobienia !

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    właśnie....po co zakładać wątek jak jest tyle do zrobiebnia przy aucie.Zrób auto jak ksiązka przewiduje.Jak dalej będą cyrki to wtedy pytaj na forum.pozdr
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    108
    BMW
    750i
    Skąd
    Warszawa
    Forum jest po to aby pytac Panowie. Zalozylem ten temat w celu zebrania informacji od ludzi ktorzy maja wieksze pojecie o mechanice niz ja sam - ludzi bogatszych we wiedze ktorej mi brakuje w tej dziedzinie. A dowiedzialem sie miedzy innymi o tym ze to nie koniecznie tuleje trzeba wymienic a caly wahacz. Ze to nie kwestia lozysk czy amorow a wlasnie czegos innego. Za co dziekuje. Napisze jak efekt gdy wymienie co trzeba, pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Tuleje wahacza tylnego
    Przez warszawa_24 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 12:38
  2. [zawieszenie] Tuleje wahacza, które wybrać?
    Przez rafalmiller w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-09-2013, 09:11
  3. [zawieszenie] Tuleje wahacza tylnego dużego. Ucięta śruba wahacza górnego.
    Przez bitek-bitek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 07:43
  4. [zawieszenie] Tuleje wahacza tylnego zawieszenia/ WYMIANA?
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-12-2011, 09:07
  5. Oryginalne, nowe czesci BMW, MINI.
    Przez motoshop24 w dziale MOTOSHOP24
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-06-2011, 07:12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •