Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Poka¿ wyniki od 111 do 116 z 116

W±tek: [NAPRAWIONE] M60B40 nie odpala kiedy jest ciep³y/ciep³o, d³ugo krêci. DIS screeny

  1. #111
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Do³±czy³
    Jan 2011
    Posty
    2,753
    BMW
    e243164gt
    Sk±d
    in±d
    Blog
    14
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    ...Powiedzcie co jeszcze jest odpowiedzialne za podawanie pr±du na pompê i cewki, bo ewidentnie problem le¿y w elektryce...
    Pr±d na cewkach podawany jest ze stacyjki, po przekrêceniu kluczyka w pozycjê ON.
    Pr±d na pompê paliwa mo¿na przyj±æ, ¿e "zaczyna siê" w EBox, w tzw. B+ junction point. Po otworzeniu pokrywki EBox'a, miêdzy komputerami zobaczysz punkt po³±czeniowy, do i z którego wychodz± czerwone przewody.
    Dwa z nich wchodz± na przeka¼nik ECM/DME, jeden na terminal 30 (gruby czerwony) i drugi na terminal 86 (cienki czerwony- 0.75mm2).
    Sygna³ na terminal 85 przeka¼nika DME podawany jest z samego DME, co powoduje zwarcie przeka¼nika i pojawienie siê pr±du na terminalu 87 przeka¼nika.

    Pr±d z terminala 87 przeka¼nika DME wchodzi na terminal 86 przeka¼nika pompy paliwa. Natomiast pr±d z B+ Junction Point zasila terminal 30 przeka¼nika pompy paliwa.
    Sygna³ na terminal 85 przeka¼nika pompy paliwa (sygna³ zwieraj±cy przeka¼nik) idzie z DME.
    W ten sposób na terminalu 87 przeka¼nika pompy paliwa pojawia siê pr±d.
    Pr±d ten przechodzi przez gniazdo bezpiecznika 23 w przedniej skrzynce z bezpiecznikami i nastêpnie wchodzi na pompê paliwa.

    To ca³a droga zasilania cewek i pompy.
    Mo¿e trochê pogmatwane, ale mam nadziejê, ¿e da radê siê po³apaæ co i jak.
    Znalaz³em gdzie¶ jeszcze temat, w którym autor nie móg³ ju¿ wcale uruchomiæ 740. Przyczyn± okaza³o siê lu¼ne po³±czenie pod gniazdem bezpiecznika 23.

  2. #112
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    I jak sytuacja?
    pozdrawiam Bartek

  3. #113
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,315
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wczoraj w ci±gu dnia dosta³em od nich telefon, ¿e jednak pompa. Umówi³em siê, ¿e tydzieñ poje¿d¿ê na u¿ywce od nich i je¶li nie bêdzie nawrotów choroby to kupujê now± pompê paliwa. Wczoraj popo³udniu i wieczorem i dzisiaj wieczorem spokój, wiêc jestem dobrej my¶li ;)

  4. #114
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    To super, ¿e nic powa¿nego.
    pozdrawiam Bartek

  5. #115
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik Awatar AMC
    Do³±czy³
    May 2015
    Posty
    86
    BMW
    E23 elektr.,E32 M70B50 1989
    Sk±d
    d. z W-wy, teraz z lasu

    Post

    Hej, tuczi, w tym kotlecie nie musi, ale mo¿e tkwiæ ko¶æ...
    Prze¶ledzi³em ca³y w±tek w napiêciu: mia³em podobn± sytuacjê w M70B50, tylko jeszcze bardziej z³o¶liwie podstêpn± i tylko zatrudnienie dwóch
    "jasnowidzów" zaskutkowa³o wykryciem rzeczywistych przyczyn nag³ego rozkapryszenia Buni. Usterki pojawiaj±ce siê okresowo/nieregularnie nale¿±
    do najbardziej os³abiaj±cych, a ju¿ grupowe s± chyba "najciekawsze": prawdziwy drañ zrzuca winê i pomawia te podzespo³y, których poprawno¶æ
    pracy zale¿y od jego kaprysu. To ulubiona zabawa m.in. przekazników i wszelkich z³±cz, czêsto tych zagniatanych (tlen+czas+ciep³o/zimno).
    Te¿ swoje przeszed³em, ale chyba krócej ni¿ Ty: rozmowno¶æ i szczero¶æ "jasnowidzów" przeros³a oczekiwania. Nie cenili siê wysoko i przybyli szybko.

    Czy w Twoim M60B40 jest jedna pompa paliwa i jeden czujnik PWK? Czy te¿ uk³ad symetryczny niezale¿ny jak w V12? Czy w skrzyneczce, gdzie¶ obok
    przekaznika pompy jest modu³ sterowania ni±? Wygl±da jak wysoki przekaznik i mo¿e go schowali gdzie¶ w innym miejscu, niech kto¶ zorientowany
    podpowie, jak to jest w tym aucie. Na zdjêciach V12 w w±tku (kolorowanka od yaz'a, 08.07.2015 22:51) s± po prawej stronie wyjêtych w³a¶nie przekazników
    g³ównego zasilania (trochê zas³oniête d³oni± z kabelkiem), na skanie "...740i/iL" widaæ tylko po jednym "main DME relay" i "fuel pump relay" - nr.1 i 2. A mo¿e
    ten nr. 2 jest wysoki, tylko na obrazku nie bardzo to siê rzuca w oczy?

    W sklepie gazowniczym kupi³em za mniej ni¿ 100 zet dwa manometry. Trójniki do rozga³êzienia sam wytoczy³em z mosi±dzu Mo58, bo w sklepie akurat
    nie by³o tego rozmiaru. Dwumetrowy kawa³ek przewodu paliwowego by³ pod rêk±, opaski zaciskowe te¿. Zainstalowanie tego pomys³u zajê³o spokojn±
    godzinkê.

    Stacyjka na poz. 2: jeden skoczy³ gdzie¶ pod 4 barów, opad³ do 3 i stoi.
    drugi pnie siê leniwie do góry, stan±³ na 3 bary i te¿ stoi.

    Rozrusznik- start: jeden ma lekk± dr¿±czkê, a druga wskazówka siê rozmaza³a od dygotu.

    Silnik stop: jeden stoi na 3 bary a drugi... jeeedzie w dó³...

    CZTERY USTERKI NA RAZ!!!
    Nooo, niewiem czy tak ³atwo bym je wykry³ inaczej...
    Jak Ciê to interesuje, to do³±czê filmik, bo je¿d¿ê z tym ustrojstwem prawie rok. Trójniki mogê Ci zrobiæ - gratis, przeæwiczone.
    Opis interpretacji wskazañ "jasnowidzów" te¿ do³±czê.
    Ostatnio edytowane przez AMC ; 29-10-2015 o 00:12 Powód: Popr. liter.
    Pozdrawiam - Andrzej

    Cz³owiek nie tylko WIE, ale tak¿e WIE, ¯E WIE. Inne gatunki tego nie wiedz±.

    Byæ, Mieæ, Wiedzieæ.

  6. #116
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Do³±czy³
    Oct 2008
    Posty
    12,315
    BMW
    E32 740iA
    Sk±d
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Jak ju¿ pisa³em, sprawa rozwi±zana zmian± pompy.

    Co do samego systemu - jest 1 pompa, 1 przeka¼nik i 1 regulator.

Podobne w±tki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 21:39
  2. Ciê¿ko odpala-d³ugo krêci
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 09:21
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 18:24
  4. krêci a nie odpala
    Przez grzechu4don w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 22:21
  5. [elektryka] Nie odpala m60b30 krêci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •