Strona 4 z 12 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 116

Wątek: [NAPRAWIONE] M60B40 nie odpala kiedy jest ciepły/ciepło, długo kręci. DIS screeny

  1. #31
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Wracam codziennie po 18. Zanim zjem i ogarnę resztę spraw jest zazwyczaj 20. Właśnie wróciłem i wydaje mi się, że jest winowajca.

    Przeleciałem wszystkie styki kontaktem i nic nie pomogło. Sterowniki, przekaźniki, czujniki - nic. Dobrałem się po jednej stronie do świec. Powyciągałem, czyste, ładne... Poskręcałem i nadal nic... Dopiero po chwili zaświtało mi, że te świece powinny być chyba jednak trochę mokre od tego mojego kręcenia, a one takie suche jak pieprz. Poskładałem wszystko, ściągnąłem przepływkę, samostart i załapał, ale tylko na tyle co było samostartu. Powtórka i to samo. Czyli okazuje się jednak, że najprawdopodobniej to mechanika a nie elektryka :/ Niestety najwidoczniej albo mam uszkodzony rozruch awaryjny na LPG albo w AKME w ogóle takiego czegoś nie było, bo to właśnie przez to cała teoria elektroniczna się rozbiła.

    Jutro mecz Śląska, pojutrze procentowy piątek, tak więc zabiorę się za temat dopiero w sobotę. W międzyczasie możecie podrzucić jakieś wiadomości w jaki sposób zdiagnozować czy winna jest pompa czy regulator. Chyba że po prostu mam dobrać się do pompy i będzie słychać/widać, że jest z nią coś nie ten teges.

    W tej chwili przepraszam za to że z góry odrzucałem teorię o pompie albo regulatorze, ale winna jest tutaj instalacja LPG, która zrobiła mnie w konia.

    Oby do soboty i oby to była pompa, a nie regulator, bo wyciągać tego cholernego dolotu mi się nie chce :/

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Rozumiem, że w M60 jest tak samo jak w M30 czyli pompa podaje paliwo w momencie kręcenia rozrusznikiem - ja żeby wykluczyć awarię pompy, rozdłubałem plastik od byle jakiego przekaźnika, zawinąłem go taśmą żeby stykał i wtedy od razu po włożeniu słyszałem czy pompa chodzi czy nie i czy odpala. Jeśli byłby regulator walnięty, to miałbyś zalane świece. Możesz jeszcze zerknąć na wtyczkę od pompy paliwa czy czasem tam jakieś wianki się nie dzieją. Rozumiem, że bezpiecznik z pompy sprawdzałeś ?:D
    Ostatnio edytowane przez nino ; 08-07-2015 o 20:53

  3. #33
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Regulator możesz sprawdzić ściągając z niego wężyk podciśnieniowy.
    Jeżeli zrobisz to przy uruchomionym silniku, powinna zmienić się charakterystyka pracy silnika, jeżeli regulator jest dobry.
    Jeżeli regulator jest uszkodzony to najczęściej pada membrana i po kilku minutach na uruchomionym silniku z portu podciśnieniowego wydostaje się paliwo.
    Do wyjęcia regulatora nie trzeba ściągać dolotu. Warto jednak ściągnąć samą listwę, a z tym w m60 trochę zabawy jest.

    Co do sprawdzenia pompy to wystarczy izolowany przewód, którym mostkujesz piny 87 i 30 w gnieździe przekaźnika pompy.
    Pompa wtedy działa non stop. Jej wydajność to ca. 0,8L/30sekund.

    Sugerowałbym również sprawdzić/wymienić filtr paliwa.

  4. #34
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Jak napisał Yaz, pompa musi pompować, jeżeli tylko się obraca to na jałowych wydoli. Luzujesz wężyk i patrzysz czy sika. Na dolocie listwy na przykład.

    Regulator jak napisał Yaz można sprawdzić, ale u mnie oba były już na wykończeniu, a nie lały w podciśnienie. Najlepiej zapalaj auto, a niech ktoś inny uciska wąż powrotu, to przy uszkodzonym regulatorze i tak nabija ciśnienie w listwie, 3 bary to nie dużo. Najlepiej kombinerki przez szmatę. Powinien gasnąć jak przestaniesz uciskać.

    Chyba, że faktycznie już leje w dolot, ale to będziesz widział i czuł.

    A teraz ważna kwestia, za cholerę nie wyjmiesz regulatora na listwie w aucie w M60, w dwóch przypadkach mordowałem się na imadle jak cholera. Jak będziesz walczył na aucie to zniszczysz osadzenie i tak będziesz musiał listwę wymienić. Trzeba całą wyjąć i kombinować.

    Zresztą w poliftowym M70 jest to samo, beznadziejnie to ktoś zaprojektował. W końcu założyłem poliftowe regulatory do przedliftowych listew. Na szczęście się dało bez kombinacji. Zapytacie dlaczego, ano bo przedliftowy regulator kosztuje 1k PLN za jeden, a do poliftowych 200 PLN :) Ciśnienie to samo :)

    U mnie też regulatory dawały o sobie znać tylko jak było ciepło, ale zmyliłeś mnie tym nieodpalaniem na gazie:)
    Daj znać.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 08-07-2015 o 21:55
    pozdrawiam Bartek

  5. #35
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    1,308
    BMW
    było e32 735 1986r lpg e34 535i lpg 1991,730v8 manual 1992_sekwencja jest BMW e32 735is Italian milf
    Skąd
    rogi/krosno
    Zavoli w m60 jak nie ma ciśnienia to pompa powinna się odezwać po przekręceniu kluczyka w 2 pozycje(świecące kontrolki)
    mając m60 przerabiałem wiele bo długo odpalała ale 100% środka nie znalazłem, jeżdziłeś może ostatnio na samym pb ? Czy raczej normalne użytkowanie (pare km na pb i póżniej lpg?)

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jagdtiger
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    211
    BMW
    brak
    Skąd
    Łódź
    Mialem taki sam objaw jak ty jak mi zle zalozyli regulator cisnienia paliwa, byla nieszczelnosc. Po poprawnym montazu bylo juz bez problemów. Dlatego obstawiam ze u Ciebie po prostu walnal na amen ten regulator. Pozdrawiam

  7. #37
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Będę starał się to w sobotę jakoś ogarnąć choć bez bicia przyznaję się, że elektryka to dla mnie wiedza tajemna i pewnie łatwo nie będzie :/

    Zazwyczaj jeżdżę na LPG, ale ostatnio właśnie testując auto przegoniłem ją kilka razy na Pb na trybie S i z pedałem w podłodze i było OK.

  8. #38
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Przejrzyj kolorowankę.
    Jest na bazie V12, ale w kwestii testowania pompy będzie pomocna.

  9. #39
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    1. Mostkowanie w M60 nic nie daje, bo pompa pompuje tylko w momencie kręcenia, a nie cały czas.
    2. Pompa podaje paliwo, ale nie byłem w stanie sprawdzić czy napompuje te 0,8-0,9L w 30s. bo mi już akumulator siada, ale leje się normalnie, więc wygląda na to, że jest OK.
    3. Sprawdziłem też zasilanie przy listwie i to samo, a więc jakieś straty po drodze można wykluczyć.
    4. Wężyk powrotu zaciskałem poprzez złamanie go, bo nie mam dostępnej żabki samozaciskowej, ale to również nie pomogło.
    5. Wymieniłem przekaźnik, nie pomogło.
    6. Wężyk podciśnienia suchy.

    Pozostaje sprawdzenie iskry, bo nie zrobiłem tego do tej pory.

    Ręce mi opadają :(

    EDIT: Kurde... Wygląda na to, że chyba coś jest u mnie z elektryką pompy niedobrze według TEJ instrukcji, po zmostkowaniu i przekręceniu zapłonu pompa powinna już pracować, a u mnie tak nie jest O_o
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 11-07-2015 o 14:02

  10. #40
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Terminal 30 gniazda przekaźnika pompy to 12V cały czas, nawet bez kluczyka w stacyjce.
    Sprawdź miernikiem czy masz tam zasilanie. To jest czerwony przewód o przekroju 1.5mm2.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-08-2015, 21:39
  2. Ciężko odpala-długo kręci
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 09:21
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2012, 18:24
  4. kręci a nie odpala
    Przez grzechu4don w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 12-11-2011, 22:21
  5. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •