Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Nie działa elektryczne sterowanie szybą - tylko tylne prawe drzwi

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post Nie działa elektryczne sterowanie szybą - tylko tylne prawe drzwi

    Temat dosyć dla mnie zagadkowy. Wszystkie szyby działają oprócz tylnej prawej. Szyba nie chce się opuścić ani z przycisku przy tylnych drzwiach, ani z przycisku panelu w drzwiach kierowcy. W drzwiach pasażera wszystkie inne funkcje działają - roletki na prawą i lewą stronę, jest pełne podświetlenie wszystkich przycisków. Reszta drzwi i szyb działa bezproblemowo zarówno z panelu przy nich, jak i z panelu kierowcy.

    Sprawdziłem DIS'em i przyciski panelu przy drzwiach kierowcy reagują prawidłowo. Z tył też wszystkie przyciski reagują, ale jak na złość DIS nie ma w swojej funkcji sprawdzenia sprawności przycisku podnoszenia o opuszczania szyb. Ani DIS, ani INPA nie odczytują też żadnych błędów w żadnych drzwiach.

    Dzisiaj sprawdziłem jeszcze kostkę w słupku B. Była lekko zaśniedziała na najbardziej dolnych dwóch cieniutkich pinach (woda). Wyczyściłem, poskręcałem, efektu żadnego poza tym, że wyskoczył mi błąd poduszki. Skasowałem błąd, szyba dalej działać nie chce.

    Zauważyłem jednak, że jak wcisnę przycisk, to przygasa mi światełko u dołu drzwi (i tylko ono). Zarówno w górę jak i w dół jest efekt wyraźnego przygasania. Słychać też jakby silnik coś tam reagował (pojedyncze cichutkie pyknięcie przy naciśnięciu), choć trzeba bardzo "cicho" używać przycisku, bo inaczej się nie usłyszy. Stąd moje pytanie - co obstawiacie: silnik padnięty, mechanizm gdzieś zatarty/zaklinowany czy moduł drzwi do wymiany? A może jeszcze jest coś innego, typowego dla tego typu usterki? Chciałbym złapać jakiś trop, bo dostanie się do silnika drzwi to całkiem sporo rozbierania. Tutaj dla ciekawych jak to w realu wygląda: https://www.youtube.com/watch?v=musFklmfn4w

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Proponujesz jakąś loterię ,czy mamy Ci powróżyć ????
    Co za problem zrzucić tapicerkę i sprawdzić.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Ściągnij tapicerkę i osłonę akustyczną pod nią, a następnie poruszaj wtyczką przy silniczku od szyby i powinno być po problemie- miałem to samo całkiem niedawno, ta sama szyba nawet, objawy identyczne jak u Ciebie.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Wiesz miro, jak masz tak debilnie odpowiadać, to lepiej idź się wyśpij zamiast eksponować swoją arogancję. Z wiedzą jaką reprezentujesz faktycznie tylko wróżka pomoże. Radziłbym też nie wypowiadać się jako "my", bo szargasz opinię innych swoim poziomem wypowiedzi. lukasz740 zrozumiał bardzo dobrze i dał odpowiedź dokładnie taką, jakiej oczekiwałem.

    lukasz740, masz 100% rację - problem to wtyczka, tyle, że moja akurat to nie była ta przy silniku. U mnie na szczęście problem rozwiązał się częściowo sam - przez noc WD-40 rozpracowało zaśniedziałe styki w słupku B i elektryczne sterowanie szybą rano odzyskało życie. Dziękuję Ci za podpowiedź. Na przyszłość może się również przydać, że taki problem wystąpił przy wtyczce silniczka.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 02-07-2015 o 20:10

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Wiesz miro, jak masz tak debilnie odpowiadać, to lepiej idź się wyśpij zamiast eksponować swoją arogancję. Z wiedzą jaką reprezentujesz faktycznie tylko wróżka pomoże. Radziłbym też nie wypowiadać się jako "my", bo szargasz opinię innych swoim poziomem wypowiedzi. lukasz740 zrozumiał bardzo dobrze i dał odpowiedź dokładnie taką, jakiej oczekiwałem.

    lukasz740, masz 100% rację - problem to wtyczka, tyle, że moja akurat to nie była ta przy silniku. U mnie na szczęście problem rozwiązał się częściowo sam - przez noc WD-40 rozpracowało zaśniedziałe styki w słupku B i elektryczne sterowanie szybą rano odzyskało życie. Dziękuję Ci za podpowiedź. Na przyszłość może się również przydać, że taki problem wystąpił przy wtyczce silniczka.
    Dziewczyny spokojnie bez nerwów.........

    Kolego HTN - tym wd-40 zaleczyłeś problem na chwilkę. Moim skromnym zdaniem masz przetartą wiązkę w drzwiach - problem każdego e65 - ale moge sie mylic;)

    Sprawdź czy szyba będzie cały czas działać - czy za tydzień po kilkukrotnym zamknięciu i otwarciu tych drzwi znowu nie przestanie działać

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Hmm, możesz mieć rację. Niemniej jednak dobrze wiedzieć gdzie szukać i o to mi chodziło. Bałem się, że już będę musiał motać z modułem, albo silnikiem i szukać.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    708
    BMW
    E65
    Skąd
    Chełm
    Silnik nie padają a moduł sam się nie rozkosze!
    Tam mogły ulegać uszkodzeniom wiązki i linki podnośnika - uszkadza się plastik na który nawija się linka- pęka!
    Wtedy słyszysz gruchotanie!

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Hmm, możesz mieć rację. Niemniej jednak dobrze wiedzieć gdzie szukać i o to mi chodziło. Bałem się, że już będę musiał motać z modułem, albo silnikiem i szukać.
    NO i sam widzisz ,że "CYTUJĘ" Z wiedzą jaką reprezentujesz faktycznie tylko wróżka pomoże. Haha Na BMW zęby zjadłem i staram się nie zadawać pytań (głupich) zanim w takim wypadku nie przejże najpierw wtyczek, przełącznika itp. Jak Ci powietrze z koła będzie pomału schodziło, to też będziesz pytał czy przez wentyl ucieka, czy mam gwoździa w oponie, a może na stopce opony schodzi? :)
    Lukasz740 napisał ci to samo ; Ściągnij tapicerkę i sprawdź kostki
    Jak zauważyłeś ja i LUKASZ740 jesteśmy tu siedem lat a Ty jesteś tu trzy lata,17 postów i od debili wyzywasz hhhmmmmmm nie komentuję....
    No ale widzę ,że do Ciebie trzeba bardzo inteligentnie sie zwracać
    Tak czy siak cieszę się ,że wszystko działa. Pozdrawiam MiRO
    Ostatnio edytowane przez miro ; 04-07-2015 o 21:12

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Odkopie troche.. padlo mi sterowanie szyb z prawej strony auta.. i przod i tyl.. wszystko poza tym działa.. Możliwe ze w jednym czasie wiazki poszły czy jest jedna która odpowiada za przód i tyl?

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    W INPA, DIS albo ISTA masz test przycisków. Jak wciskasz, to wyskakuje "Pressed". Jak przycisk działa, to wg mnie moduł jest cały, a problem leży w zasilaniu silnika szyby. Trzeba wypiąć kostkę drzwi, psiknąć Kontaktem (spray do styków) i spiąć/wypiąć kilka rzy. Wywali przy tym na pewno błąd poduszki na deskę rozdzielczą, który będzie trzeba wykasować komputerem. Jak nie działa Ci cała prawa strona, to zacznij od przedniej kostki. Dużo roboty z tym nie ma, ale zwróć uwagę jak kostka się wypina - równocześnie trzeba ciągnąć zatrzask do góry i cofać kostkę.

    Nie oczekuj przy tym natychmiastowego efektu. U mnie dopiero na drugi dzień szyba zaczęła działać, jak Kontakt przetrawił zaśniedziałe styki.

    Kostki w słupkach wypina się w ten sposób:
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 25-06-2016 o 13:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •