Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: [ blacharka] Miałem stłuczke

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar przemek22
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    242
    BMW
    740 manual 95 / 750iL 95 / 740IL 2001
    Skąd
    Lubuskie

    [ blacharka] Miałem stłuczke

    Witam wszystkich, wczoraj miałe kolizje drogową, tzw stałem sobie na parkingu i czekałem na swoją kobiete. Gdy tu nagle bum jakaś babka wjechała mi w dupe,prawie pocałowałek kierownice, prędkość może i nie była zabujcza ale wystarczyło żeby znacznie uszkodzić autka, tzw. u mnie połamała się lampa ,lekko wgieło nadkole, mocno ten pas pod lampą, no i zderzak się połamał i przesunął, ciekawe czy ta belka jest cała pod zderzakiem... 8/ a i jeszcze pali mi się teraz kontrolka od poduszki.. sprawe już zgłosiłem i czekam na rzeczoznawce.
    Koledzy jak oceniacie sprawe? Jak nie dać się ubezpieczycielowi? Słyszałem że lubią zaniżać.... :( Ciekawe na ile wycenia... :? zdjęcie dostępne pod linkiem:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...6e5cd127d.html

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Mialem dokladnie takie same uszkodzenia we wrzesniu. Przywalil we mnie Belg w Belgii ale jego firme reprezentuje tutaj Warta :razz: Na poczatku chcieli dac 1600zl (za to sobie mialem kupic nowy zderzak i listwy). Przedstawilem im kalkulacje od lakiernika i przypomnialem, ze nie maja prawa stosowac amortyzacji i zamiennikow - wyplacili 4690zł a wydalem niecaly 1000 z nowa klapka haka i uszczelka bagaznika bo juz przegnila troszke ;)

    ps. lakierowali mi pas pod lampami i zderzak, lampy byly cale
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  3. #3
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    przypomnialem, ze nie maja prawa stosowac amortyzacji i zamiennikow
    a dlaczego będę wdzięczny za wyjaśnienie.bo mnie chce bujnac właśnie na amortyzacji

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    przypomnialem, ze nie maja prawa stosowac amortyzacji i zamiennikow
    a dlaczego będę wdzięczny za wyjaśnienie.bo mnie chce bujnac właśnie na amortyzacji
    Takie jest prawo. Poszukaj w necie - polecam google.pl ;)
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  5. #5
    A to ciekawe jest. Moze jakis link do przepisu mowiacego o braku prawa do amortyzacji? Sadze ze sporo osob to ciekawi..
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Wersja soft mojego poprzedniego postu ktory zostal skasowany.

    Jesli szkoda jest z OC sprawcy (a tak jest w przypadku wyzej opisanym- bo to w kolege przemek22 wjechano) ubezpieczalnia nie moze stosowac amortyzacji lub zamiennikow jesli np zderzak byl dotad oryginalny. Sorry ale nie potrafie juz jasniej tego opisac > google.pl < mozna znalezc naprawde wszystko - tylko troche checi i wysilku :D
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    To bardzo ciekawe Mavic, że tak gładko ci poszło z tym odszkodowaniem, bo takie sprawy są zwykle ciężkie do wygrania i czasochłonne, wiem bo sam to przerabiałem i niestety nie wygrałem...Wyszarpałem nieco więcej niż dawali początkowo, ale dalekie to było od wyceny ASO...Jest bardzo mało prawdopodobne, że PZU wypłaci odszkodowanie za części nowe oryginalne do powiedzmy 10 letniego auta...
    Dobrze jakbyś mógł podać zapis który reguluje tą kwestię, bo może rzeczywiście jestem niedoinformowany... ;)

  8. #8
    Nie tylko Ty Slowik czekasz na link. Ja jakos nie moge znalesc w google przepisu, a kolega mavic nie ma czasu :/

    Moze obaj mamy inteligencje na poziomie rosliny doniczkowej...
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cytat Zamieszczone przez Słowik
    To bardzo ciekawe Mavic, że tak gładko ci poszło z tym odszkodowaniem, bo takie sprawy są zwykle ciężkie do wygrania i czasochłonne, wiem bo sam to przerabiałem i niestety nie wygrałem...
    Ja zglosilem szkode na poczatku pazdziernika a odszkodowanie dostalem 2 tygodnie temu wiec troche to trwalo. Moim ulubionym hobby poza bmw i strzelaniem jest pisanie pism, reklamacji i odwolan :)
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Moze obaj mamy inteligencje na poziomie rosliny doniczkowej...
    Znowu nadinterpretacja mojej wypowiedzi. Prosze czytaj ze zrozumieniem. Ale sprzeczac sie nie bede skoro nie potrafisz odszukac ;)
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •