Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Zasilanie pompy paliwa

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze

    Post Zasilanie pompy paliwa

    Witam;

    Mam male pytanko do elektrykow.
    Auto kreci i nie odpala za pierwszym razem, ja i mechanik podejzewamy ze pompa paliwa nie dostaje napiecia.
    Czy to prawda ze po przekreceniu kluczyka w naszych autach powinna zalaczyc sie pompka na okreslony czas aby dobic cisnienie, by nastepnie po uruchomieniu rozrusznika auto odpalilo?

    Elektryk sprawdzal przekaznik od pompki paliwa ten w bagazniku nad akumulatorem i zalacza sie dopiero gdy kreci rozrusznik, czy tak ma byc?

    Jest jakis inny przekaznik, czasowy czy cos, co powinno zalaczyc pompke gdy przekrece kluczyk na 2 pozycje? Gdzie to cos sie znajduje? Czy moze jakis czujnik cisnienia paliwa, ktory zalacza pompke?

    Bezpieczniki i przekazniki od pompki cale.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Lolo2 Zobacz posta
    Witam;

    Mam male pytanko do elektrykow.
    Auto kreci i nie odpala za pierwszym razem, ja i mechanik podejzewamy ze pompa paliwa nie dostaje napiecia.
    Czy to prawda ze po przekreceniu kluczyka w naszych autach powinna zalaczyc sie pompka na okreslony czas aby dobic cisnienie, by nastepnie po uruchomieniu rozrusznika auto odpalilo?

    Elektryk sprawdzal przekaznik od pompki paliwa ten w bagazniku nad akumulatorem i zalacza sie dopiero gdy kreci rozrusznik, czy tak ma byc?

    Jest jakis inny przekaznik, czasowy czy cos, co powinno zalaczyc pompke gdy przekrece kluczyk na 2 pozycje? Gdzie to cos sie znajduje? Czy moze jakis czujnik cisnienia paliwa, ktory zalacza pompke?

    Bezpieczniki i przekazniki od pompki cale.
    Zasilanie na pompę idzie tylko wtedy, kiedy ECU dostanie sygnał z czujnika położenia wału korbowego. We wszystkich układach Motronic tak jest.

    Szukaj w ciśnieniu listwy, a dokładniej regulatorze ciśnienia.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    Ale pytanie. Pompa zalacza sie tylko wtedy gdy krece rozrusznikiem? Czy w drugim polozeniu kluczyka tez powinna?

    Czujniki walow i walkow wszystkie 3 wymienione na nowe oryginalne.

    Ok. Jutro z elektrykiem sprobuje namierzyc gdzie znajduje sie ten regulator cisnienia.

  4. #4
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Lolo2 Zobacz posta
    Ale pytanie. Pompa zalacza sie tylko wtedy gdy krece rozrusznikiem? Czy w drugim polozeniu kluczyka tez powinna?

    Czujniki walow i walkow wszystkie 3 wymienione na nowe oryginalne.

    Ok. Jutro z elektrykiem sprobuje namierzyc gdzie znajduje sie ten regulator cisnienia.
    Odpowiedziałem Ci, zasilanie pompy jest tylko wtedy, kiedy jest sygnał z czujnika położenia wału korbowego, a to możliwe jest tylko wtedy, kiedy się obraca.

    To wystarczy, w BMW ciśnienie na listwie praktycznie nie schodzi jak układ jest szczelny. Po kilku miesiącach stania, spokojnie zakręcę i pali od strzała. Wystarczy to co pompa nabije podczas początku kręcenia rozrusznikiem.

    Pompy nie są jednak wieczne.
    pozdrawiam Bartek

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    Pompa sprawna sprawdzona i podmienione na inna tez mialem.
    Dzieki za odp. Bo dzisiaj z elektrykiem szukalem dlaczego nie ma napiecia na pompce gdy kluczyk w 2 pozycji. Wiec mechanik wprowadzil w blad.

    A co sie dziejie z tym regulatorem cisnienia? Co w nim nawala? Elektryk naprawi czy do wymiany caly?

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Lolo2 Zobacz posta
    Pompa sprawna sprawdzona i podmienione na inna tez mialem.
    Dzieki za odp. Bo dzisiaj z elektrykiem szukalem dlaczego nie ma napiecia na pompce gdy kluczyk w 2 pozycji. Wiec mechanik wprowadzil w blad.

    A co sie dziejie z tym regulatorem cisnienia? Co w nim nawala? Elektryk naprawi czy do wymiany caly?
    Pewny jesteś, że to przez paliwo? Najlepiej to zmierzyć ciśnienie na listwie, jak przepuszcza regulator to zajmuje mu dużo czasu, żeby nabić to ciśnienie, mimo tego, że pompa jest sprawna.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    Teraz już nie jestem pewny, 3 mechaników ściemniało mi że to wina paliwa, brak porządnego mechanika w środkowym pomorzu, 2 stacje diagnostyczne - wina paliwa, zakład mechaniczny wina paliwa, każdy dużo gada nic nie zrobi.

    Sprawdzę jeszcze ten regulator. Potem wezmę się za powietrze bo tylko to mi zostało. Układ zapłonowy świece i cewki powymieniane.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik Awatar baker53
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    80
    BMW
    e32 m30b30
    Skąd
    Bolesławiec

    Post

    A może by filtr wymienić?
    No i istotna rzecz... Ile masz w baku ;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    82
    BMW
    740i 2000r
    Skąd
    Pomorze
    Filtr paliwa wymieniony, w baku zawsze powyżej 20l, Paliwo z Shela, Moya, i orlen bez różnicy.

    Silnik ładnie pracuje tylko problem z odpaleniem (dlatego każdy mechanik mówi że wina paliwa), zobaczę dzisiaj na Impie co pokaże, bo ostatnio jak sprawdzałem to nawet żaden błąd nie wyskoczy.

  10. #10
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Komputer nie zwraca błędów ciśnienia paliwa, bo nie ma jak tego sprawdzić. Zmierz ciśnienie na listwie jak się zachowuje na silniku po postoju z rana. Powinno trzymać więcej niż 1 bar po nocy, I nabić 3 zaraz po przekręceniu rozrusznika.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [elektryka] Przewody od pompy paliwa
    Przez rade32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 21:17
  2. [elektryka] Zasilanie pompy paliwa??? problem z odpaleniem
    Przez PawełO w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-01-2013, 17:38
  3. [elektryka] przekaznik pompy paliwa
    Przez Cienki2225 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 21:40
  4. Ciśnienie paliwa z pompy?
    Przez rosomak79 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-09-2011, 17:07
  5. [ elektryka] zasilanie pompy paliwa
    Przez Kafarek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-12-2007, 09:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •