Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: M62B44 kiepska praca na benzynie, INPA interpretacja odczytów

  1. #1
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    15
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Gubin

    Post M62B44 kiepska praca na benzynie, INPA interpretacja odczytów

    Witam.
    Powoli dochodzę do ładu z M62B44.

    Objawy:
    Kiepska praca na benzynie, ciężko zapala na zimnym - za 3-4 razem. Na gazie (BRC P&D) chodzi idealnie.
    Jak się rozgrzeje to już na benzynie ładnie odpala.
    Wymieniłem zawór ciśnieniowy na listwie, pomogło tyle, że teraz ładnie odpala na ciepłym, przedtem było tak jak na zimnym.

    Wrzucam odczyty z INPY i proszę o interpretację czy wszystko z tym ok.
    Brak jakichkolwiek błędów silnika w INPie.

    Odczyty na zgaszonym silniku:



    Odczyty podczas pracy na benzynie:




    Odczyty podczas pracy na LPG:


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Wygląda na to że przepływka umarła.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Mam to samo.. U mnie prawdopodobnie lewe powietrze za duze i juz komp nie moze skorygowac.. Jutro biore sie za wymiane uszczelek odmy itd... i zobaczymy..

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez charzun Zobacz posta
    Mam to samo.. U mnie prawdopodobnie lewe powietrze za duze i juz komp nie moze skorygowac.. Jutro biore sie za wymiane uszczelek odmy itd... i zobaczymy..
    Na pierwszy rzut też bym dalej diagnozowal w kierunku lewego. Objawy klasyczne. Pewnie jeszcze trzęsie się, strzela z wydechu, czuć smród benzyny i dopiero pomaga podtrzymanie kilka minut na wyższych obrotach .

    Zobaczylbym też czy nie ma innych błędów (np.czy jest grzanie w sondach, czy świece są dobre - typ, stan).

    Ew . Podobny objaw miałem jak reduktory przepuszczały trochę gaz przez noc.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez shebi Zobacz posta
    Na pierwszy rzut też bym dalej diagnozowal w kierunku lewego. Objawy klasyczne. Pewnie jeszcze trzęsie się, strzela z wydechu, czuć smród benzyny i dopiero pomaga podtrzymanie kilka minut na wyższych obrotach .

    Zobaczylbym też czy nie ma innych błędów (np.czy jest grzanie w sondach, czy świece są dobre - typ, stan).

    Ew . Podobny objaw miałem jak reduktory przepuszczały trochę gaz przez noc.
    Dokladnie te samy objawy mialem, a od wczoraj jestem w trakcie wymiany tych cholernych uszczelek i odmy.. Uszczelki ewidentnie zurzyte i twarde jak .... .
    A mam pytanie co do odmy.. jesli membrama jest cala to odma jest dobra? Ja wymieniam zapobiegawczo, ale kiedy rozebralem stara to membrama wyglada jak nowa.. Lecz w kolektorze ssacym bardzo duzo oleju bylo..


    U mnie dodatkowy objaw to zle wkrecanie sie na obroty po gwaltownym dodaniu gazu.. Przez dwa lata takiej jazdy zrobilem sie bardzo delikatny wiec jesli kogos zona/dziewczyna narzeka to polecam pojezdzic M60 z lewym powietrzem hehe
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 30-06-2015 o 06:51

  6. #6
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    U mnie wymiana uszczelek trwała 3-4h. Uczelki tez były twarde jak cholera ale po ich wymianie nie ma żadnej różnicy.odma drożna wiec jej nie zmieniałem.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    U mnie wymiana uszczelek trwała 3-4h. Uczelki tez były twarde jak cholera ale po ich wymianie nie ma żadnej różnicy.odma drożna wiec jej nie zmieniałem.
    Ja przy okazji robie pare innych rzeczy tzn pompa wody, termostat, ukladam instalacje LPG jak sie nalezy no i elektrozawory bo w koncu mam do nich dostep.. Jak wymienie te uszczelki a wciaz bedzie zle tak jak u CIebie to chyba na zlom go wywioze..
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 30-06-2015 o 12:11

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Ciekawi mnie tylko wykres przeplywki w INPIE... czemu ma tak duzą wartosc? Ostatnio podlaczalem dwie e39 pod INPE i tam w obu przypadkach przeplywka ladnie stala a u mnie jest taka samo jak u autora postu a nawet duzo gorzej..

    Sory za podwojny post... niechcacy..

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Zdaj koniecznie relacje. Ja dziś wymieniłem czujnik przepustnicy i faluja tylko na lpg

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post

    No i jestem po wymianie.. A więc tak:
    Odpalil calkiem niezle jak po takim staniu, obroty trzymal mniej wiecej na 800-900 minimalnie sie telepal (jutro sprawdze na zimnym jeszcze raz) lecz nie strzelal wogole z wydechu (wczesniej strzelal co chwile, przygasal i nie chcial sie wkrecac na obroty) W inpie wartosc przeplywki jest juz w nomie.. No i biorąc na sluch tak jakby troche mniej "swistal" kolektor ssacy..
    Został jedynie problem z dlawieniem się po gwaltownym dodaniu gazu, poprawilo się to lecz nie jest tak jak wydaje mi sie ze powinno byc.
    Nizej wstawiam filmik na ktorym to widac, najbardziej pod koniec jak dodaje gwaltownie gazu i przytrzymuje a silnik sie dlawi i dopiero wchodzi na obroty.. Wydaje mi sie ze tak nie powinno byc.. Jak mu naprawde mocno dodam to potrafi strzelic w filtr.. W dodatku mam ciagle cholerny błąd "heissfit luftmassenmesser" i nie wiem juz co z nim zrobic (przeplywka podmieniana i jest to samo) NIe ma wogole znaczenia czy przeplywka jest podlaczona czy odlaczona...





    Dodatkowo przy przepustnicy mam wolna wtyczke na dwa piny.. nie wiem do czego ona powinna byc podlaczona, moze jak mi silnik wymieniali to cos popieprzyli i dlatego ta przeplywka nie ma kontaktu z ECU .. jutro zrobie fotke tej wtyczki.
    Ostatnio edytowane przez charzun ; 30-06-2015 o 21:16

Podobne wątki

  1. [silnik] m62b44 nierówna praca błędy INPA
    Przez ruti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 20:46
  2. Praca cylindrów M62B44, interpretacja błedów
    Przez dealer25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-02-2013, 08:35
  3. m62b44 praca sond oraz przepływomierza - INPA
    Przez julsan w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 07:32
  4. [diagnoza] INPA: dokładna interpretacja błędów
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-08-2012, 23:14
  5. Sonda Lambda i interpretacja INPA
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-01-2011, 07:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •