Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Dokłądnośc wskazań poziomu oleju w e65 3.0i lift

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz

    Post Dokłądnośc wskazań poziomu oleju w e65 3.0i lift

    witam serdecznie , mój nowy problem polega na tym że dzis zapalił mi sie komunikat na temat dolania oleju bo jest minimum , po dolaniu około o,6 litra w dalszym ciągu pali się minimum . tydzień temu pokazywało max , następnie następnego dnia 2 kreski , a po kolejnym odpaleniu 4 kreski , a potem z 4 kresek przy kolejnym przejeździe znowu minimum . stan oleju skacze za każdym razem inaczej .Nie ma żadnego błędu w komputerze , a osobiście boje sie ciągle dolewac żeby nie przelać ponad stan . Czy jest jakaś serwisowa metoda sprawdzenia stanu oleju ?bo przecież bagnetu tutaj nie ma , czy te czujniki się czyści w jakiś sposób ?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Nie ma bagnetu w 3.0? Może sprawdź dokładnie pod maską, bo w moim poliftowym 750 oprócz wskazań komputera jest również tradycyjny bagnet.

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Przejrzałem schematy i faktycznie 3.0 po lifcie nie ma bagnetu :) Viptrans wygląda, jakby czujnik poziomu oleju Ci wariował, więc niekoniecznie komputer odbierze to jako błąd, bo pewnie nie traktuje niespójności kolejnych pomiarów jako usterkę czujnika.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Faktycznie. Też trochę poszperałem i w n52 nie ma bagnetu. Na szczęście w n62 go zostawili.
    Jeśli chodzi o dokładność wskazań to jak nie dolałeś tyle ile chciał (jak wyskoczył komunikat to chciał 1 litr), to u mnie było tak, że dopiero po dłuższej przejażdżce pokazał ile oleju faktycznie jest. Jeśli świrują Ci te wskazania, to może faktycznie być coś nie tak z czujnikiem. Jego cena jest niestety dość wysoka.
    Ostatnio edytowane przez krapkov ; 28-06-2015 o 23:06

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Dziś rano po wyjeździe z garażu stan oleju MAX , po 20 minutach jazdy : MINIMUM . Wyjmę ten czujnik może i go wyczyszczę albo coś .

    Swoją drogą usuwanie standardowego bagnetu z samochodów to największy idiotyzm jaki mogło BMW wymyślić przy tych autach . Strach dolać żeby nie przelać , i strach jeździć jak jest minimum . Rozumiem że ten czujnik to ten co jest na spodzie miski olejowej ? Czy te czujniki które są w rurkach od odmy tez mają z tym coś wspólnego ?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Czujnik poziomu oleju to ten na spodzie miski nr 12617607910. Cena bez zniżek niecałe 700zł.

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez viptrans24 Zobacz posta
    Dziś rano po wyjeździe z garażu stan oleju MAX , po 20 minutach jazdy : MINIMUM . Wyjmę ten czujnik może i go wyczyszczę albo coś .

    Swoją drogą usuwanie standardowego bagnetu z samochodów to największy idiotyzm jaki mogło BMW wymyślić przy tych autach . Strach dolać żeby nie przelać , i strach jeździć jak jest minimum . Rozumiem że ten czujnik to ten co jest na spodzie miski olejowej ? Czy te czujniki które są w rurkach od odmy tez mają z tym coś wspólnego ?
    To prawda, że usunięcie bagnetu nie było dobrym pomysłem.

    1) Tak czujnik na spodzie miski, to czujnik poziomu oleju NA SCHEMACIE część nr 8.
    2) Odma nie ma raczej z tym nic wspólnego i nie mam pojęcia od czego są te przewody elektryczne przy wężach 3 i 4. Odmy w N62 dla przykładu są kompletnie pasywne i nie ma tam żadnych czujników.
    3) Bardzo możliwe, że wyciągnięcie czujnika wiąże się z wymianą oleju, bo zacznie wyciekać z misy ;)
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 29-06-2015 o 13:52

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    W 3.0d polift jest bagnet, mniej widoczny bo zakończony czarnym grzybkiem a nie żółtym uchem.

    HTC

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    3.0d może i ma, ale my tu rozmawiamy o 3.0i ;)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar szatann
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    488
    BMW
    e66 745LIA oraz e65 730D_FL
    Skąd
    warszawa
    A fakt sorry, nie dopatrzyłem się "i". :)

    HTC

Podobne wątki

  1. [silnik] Miarka poziomu oleju (bagnet)
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 19:30
  2. [skrzynia] kontrola poziomu oleju w 5hp30
    Przez kruger32 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 19:58
  3. [silnik] Elektroniczny wskaźnik poziomu oleju
    Przez zbijar w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 09:34

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •