Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Wątek: M30 świruje po umyciu silnika pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17
    BMW
    e32
    Skąd
    Bolesławiec

    Post M30 świruje po umyciu silnika pomocy

    Witam Was i proszę o pomoc.

    Mam kłopot z e32 m30b30 który pojawił się po umyciu silnika. Pod maskę wpadł karcher za namową znajomego mechanika, który polecił tak zrobić, w celu znalezienia nieszczelności itd, gdyż blok miał na sobie ślady oleju syfu itp. Po "myciu" Auto zaczęło świrować. Najpierw bardzo mocno szarpało zarówno na gazie jak i benzynie, po wysuszeniu sprężonym powietrzem, wyczyszczeniu cewki, kabli, świec czuć poprawę, jednak samochód nie ma mocy i co jakiś czas czuć szarpnięcie przy dodawaniu gazu. Zwariował też licznik - co jakiś czas wyłącza się całkiem, tj nie ma obrotów, prędkościomierza, temperatury i świeci się kontrolka ręcznego, po czym za chwilę przy dodaniu gazu wszystko zaczyna działać. Poradźcie co to może być, bo mechanik termin wolny ma za 2 tyg a samochód potrzebny na już

    Będę mega wdzięczny za sugestie bądź diagnozę

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Po pierwsze : zmień mechanika. Po drugie - poczekaj, aż woda odparuje. Po trzecie - miej nadzieję, że pod ciśnieniem wody nie "poprzecinało" przewodów itp itd. Diagnoza jest prosta- woda. Kup sobie kontakt spraya, wypsikaj wszystkie wtyczki, sprawdź stan gum przy przepływce i przepustnicy. Qwa.... mycie silnika karcherem :D Gratuluje pomyślunku.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17
    BMW
    e32
    Skąd
    Bolesławiec
    Też nie wiem, co mnie pokusiło, ale stało się, spray'a kupię ile woda może odparowywać z układu? ostatnio cały dzień stał na słońcu i nic nie pomogło :/

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Do prawdy... Ciężko stwierdzić. Możesz jeszcze wyciągnąć komputery - od strony pasażera i też wtyczki pyknąć. Masz EML?

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,517
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Gratuluję mechanika

  6. #6
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Popatrz na wtyczke lambdy jest na bloku , sa tam tez podcisnienia niedaleko i kostka przy nich ( nie wiem od czego ) , moze ped wody ci podcisnienia poodrywal , ja mylem tez z myjki raz po wymianie przewodow od wspomagania i nic sie nie stalo , ale robilem to delikatnie i wczesniej popsikalem kontaktem kostki w poblizu , nie mylem z gory jak leci calosci i nie wylalem 300L wody ;-) zajrzyj tez do skrzynki z kompami

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Ja już nie jeden silnik myłem myjką ciśnieniową i jakoś nic się nie działo.Jedynie kiedyś w W140 wentylator od klimy chodził przez to na najwyzszych obrotach.Wiecej problemow nie miałem.Po prostu masz poparciałe przewody itp.Woda gdzieś sie dostała i jest problem.Jak wszystko przeschnie to bedzie ok.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17
    BMW
    e32
    Skąd
    Bolesławiec
    Sprawdzę to podciśnienie, napiszę do czego doszedłem, tylko z wyschnięciem będzie problem, bo pogoda na tą chwilę nie zachwyca... a tak Pi razy Oko gdzie szukać tej wtyczki od lambdy?!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 28-06-2015 o 18:25

  9. #9
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    jak staniesz przy błotniku po stronie kierowcy to na bloku u dołu masz tą wtyczkę duża okrągła , po lewo od niej są podciśnienia które wchodzą pod kolektor , myłeś zapewne na zgaszonym silniku

  10. #10
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Odepnij wtyczki od czujników temperatury wody przy termostacie...
    Ja jak myłem M30 to miałem podobnie..woda nalała się i siedziała w jednym z czujników...bo wytarciu jak ręką odjął...

Podobne wątki

  1. Po umyciu auto problem
    Przez bolo88pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 30-03-2013, 02:07
  2. Nie chodzi na jendym cylindrze M30! Pomocy!
    Przez arturtuner w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 04-03-2013, 00:35
  3. [silnik] problem z m30 pomocy pilne !
    Przez szubi w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-08-2012, 23:07
  4. problem z odpaleniem po umyciu samochodu
    Przez malpa_tg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-06-2012, 15:53

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •