Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Alternator po regeneracji, problem z czujnikiem poziomu oleju

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr

    Post Alternator po regeneracji, problem z czujnikiem poziomu oleju

    Witam. W ostatnim czasie padł mi alternator. Został zregenerowany, wymieniony został także regulator napięcia. Wszystko wykonane w firmie zajmującej się ich regeneracją.
    Po ponownym założeniu alternatora do samochodu, okazało się, że przestał działać czujnik poziomu oleju.
    Prąd ładowania podejrzany w ukrytym menu między 14,2v a 14v zależnie od temperatury. Czy takie wartości są ok? Rozumiem, że mieszczą się w normie, ale wydawało mi się, że wcześniej było trochę wyższe napięcie ładowania. Zapnę później komputer i zobaczę jakie błędy.
    Czujnik poziomu oleju może być w jakiś sposób powiązany z alternatorem?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cześć

    Tak, niby nie ma związku ale jednak te sprawy są powiązane ze sobą, co więcej powoduje to błędy w różnych modułach.

    Założyli Ci jakies g... nie firmowe na którym nie działa komunikacja BSD (nie jak wczesniej napisalem CAN, dziekuje koledze za sprostowanie). Ciekawe ile sobią liczą za taki regulator, a jeżeli to zrobił warszat zajmujący się regeneracją alternatorów to muszą się douczyć.
    Kup regulator oryginalny valeo nr. 593984, ja zapłaciłem 150zł i będziesz miał z powrotem poziom oleju na wyświelaczu, albo ządaj żeby prawidłowo wykonali regenerację tam gdzie ją robili.

    Przerabiałam dokładnie to samo u siebie.

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 29-06-2015 o 10:50

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Reklamacja będzie na pewno. Z tego co udało mi się wstępnie ustalić to rzekomo włożyli tam regulator Valeo, ale coś mi się w to nie chce wierzyć, żeby to był oryginał. Skończy się na tym, że kupię chyba oryginał w ASO (koszt około 500zł)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli włożyli valeo to nie taki jak powinien być, są różne tak samo wygladające, różnią się numerami i włąśnie tą możliwością komunikacji z komputerem po szynie BSD. Wysłałem Ci numer oryginału za który zapłacisz pwenie tak jak napisałeś 500zl w ASO, albo 150zł w zwykłym sklepie. Producentem regulatora jak i alternatora jest valeo a nie BMW, ale odnosze wrażenie, że lepiej się poczujesz jak wydasz 500 w ASO ;)

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 29-06-2015 o 10:50

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Wcale lepiej się nie poczuje przepłacając w ASO, ale chcę mieć spokój z tym. Skąd ten numer masz? Jesteś pewien, że to dobry do n62tu? Oni twierdzą, że zamówili taki jak był wcześniej zamontowany. Dowiem się wszystkiego jak wyjmę ten regulator, który zamontowali.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Ustaliłem sam na stronach ze stanów, nie było łatwo, co po długim szukaniu w katalogach potwierdzili ludzie z warsztatu zajmującego się alternatorami.
    Ja wyjmiesz ten co masz niczego się nie dowiesz. Tak samo jak kupisz ten o którym mowie, lub też kupisz go w aso będą na nim numery jeszcze inne niż ten który Ci podałem, generalnie chaos ogromny jest w katalogach i oznaczeniach valeo. Valeo na regulatorach podaje jeszcze inne oznaczenia po ktrórych nic nie znajdziesz w ich katalogach. Zamawiając regulator o tym numerze dostaniesz to co powinno być w Twoim aucie.

    Więcej wiary, pisze Ci, że przerabiałem to samo, i problem został rozwiazany, podaje rozwiązanie, więc nie wiem do końca czego więcej oczekiwałeś pisząc tego posta.
    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 26-06-2015 o 22:16

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    166
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    okr
    Przede wszystkim dzięki wielkie za pomoc. Pytałem gdzie znalazłeś ten numer, bo też trochę szukałem i faktycznie ciężko ustalić coś konkretnego.
    Sczytałem też błędy no i wygląda to tak:
    0x2E97 CDKGEN - Generator
    1.
    Batteriespannung 13.94 V
    vom Generator empfangene Generatorsollspannung 14.40 V
    Auslastungsgrad Generator 31.25 %
    Erregerstrom Generator 3.63 A
    2.
    Batteriespannung 14.13 V
    vom Generator empfangene Generatorsollspannung 14.50 V
    Auslastungsgrad Generator 18.75 %
    Erregerstrom Generator 1.50 A
    Jest też oczywiście błąd czujnika oleju.
    W poniedziałek będę rozmawiał z serwisem, który regenerował i podam im ten numer, który mi podałeś. Jeszcze raz dzięki wielkie za pomoc.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    170
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Miałem dokładnie ten sam błąd.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Najprawdopodobniej założyli analogowy regulator napięcia, a powinien być cyfrowy, który ze sterownikiem silnika komunikuje się po linii BSD(nie CAN)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Takie troszkę offtopicowe pytanie. Czy sprawdzanie poziomu oleju z poziomu menu jest dostępne tylko w poliftach, czy to jest opcja jakaś dodatkowa, że nie wszystkie E65 ją mają?

Podobne wątki

  1. [silnik] Czujnik poziomu oleju - problem z zamiennikiem
    Przez jimbo22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 24-05-2012, 20:39
  2. Problem z czujnikiem poziomu paliwa e32 735il
    Przez norbi 735il w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 16:51
  3. [E32] Problem z czujnikiem poziomu paliwa e32 735il
    Przez norbi 735il w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-04-2012, 15:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •