Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Cykanie pod obciazeniem. . .

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post Cykanie pod obciazeniem. . .

    I kolejny problem ah te BMW lubi to robic :)
    A mianowicie cos zaczelo mi stukac, glos mniej wiecej podobny do cykającego popychacza zaworu lecz wystepuje tylko pod "obciązeniem".. tzn jade sobie 80km/h dodaje gazu obroty rosna lekko ponad 2tys i zaczyna cykac, jesli jade ze stalą predkoscia po rownej drodze cykania nie ma natomiast jesli minimalnie ma pod górkę, czy przyspieszam to cyka (jadac z wysoką przyczepą cyka caly czas, cichnie tylko wtedy kiedy popuszczam gaz)
    Vanosow nie mam i na postoju cykania nie slychac.. Nie wjezdzalem jeszcze na kanal bo zdazylem wylac świeza posadzkę :)
    możliwe ze kolektor wydechowy przepuszcza i tak cyka? Przyszlo mi to do glowy poniewaz w tamtym roku mialem wymieniany silnik..

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A jak ruszasz pod górkę bez gazu?
    W starych samochodach waliły zawory pod obciążeniem, może jednak popychacze siadają.
    Może zrób płukankę i zalej nowy olej.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Niedlugo olej bede wymienial bo juz tylko jeden kwadracik zielony zostal.. Ale to tylko pod obciazeniem by walil?

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Bo spada ciśnienie? A sprawdzałeś mocowanie pompy oleju? lubi się odkręcać.

    Ty olej zmieniasz wg wskazań? Tam jest chyba co 20 tyś

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    A niby czemu pod obciazeniem spada cisnienie oleju? Pompa sprawdzana przy wymianie silnika, fakt poluzowane byly 3 sruby ale zostaly wkrecone na klej do srub..
    Przejechalem jakies 7tys czyli u mnie do czerwonego wyjdzie z 10tys

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    na chłopski rozum pod obciążeniem wzrasta siła działająca na zawór a ciśnienie pozostaje takie same jak przy jednakowych obrotach ale bez obciążenia. czyli reasumując, jeżeli olej jest już zużyty to pompa pompuje go pod mniejszym ciśnieniem a pamiętaj, że i pompa, i szklanki mają już trochę za sobą. ja bym zaryzykował właśnie płukankę i dobry olej. jak i tak zbliża się wymiana nic nie stracisz a będziesz wiedział czy szukać dalej

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...

    Post

    Moim zdaniem cyka jedna z wewnętrznych rur kolektora wydechowego. Najczęściej się to dzieje na kolektorze od 7 i 8 cylindra.

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez koziol1102 Zobacz posta
    na chłopski rozum pod obciążeniem wzrasta siła działająca na zawór a ciśnienie pozostaje takie same jak przy jednakowych obrotach ale bez obciążenia. czyli reasumując, jeżeli olej jest już zużyty to pompa pompuje go pod mniejszym ciśnieniem a pamiętaj, że i pompa, i szklanki mają już trochę za sobą. ja bym zaryzykował właśnie płukankę i dobry olej. jak i tak zbliża się wymiana nic nie stracisz a będziesz wiedział czy szukać dalej
    Hmm.. przeciez zawor i tak i tak opiera sie na komorze w glowicy podczas spalania mieszanki, szklanka go nie trzyma tylko popycha podczas ssania lub wydechu.. Kiedy jest wybuch to szklanka nie powinna dotykac do zaworu więc teoretycznie nie powinna zmieniac swojego cykania podczas obciazenia.. Nie wiem moze sie myle ale na lopatologiczne myslenie tak mi sie wydaje..
    Olej mam i tak i tak niebawem do wymiany więc najpierw go wymienie i zobaczymy, Dodam ze nie ma zadnej roznicy czy silnik jest zimny czy cieply..

    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Moim zdaniem cyka jedna z wewnętrznych rur kolektora wydechowego. Najczęściej się to dzieje na kolektorze od 7 i 8 cylindra.
    Tak mi się kojarzy ze ktoregos dnia delikatnie zawadzilem o kamien i moze to wlasnie byl wydech i się cos rozszczelnilo? Duzo jest roboty zeby odkrecic kolektory wydechowe? Musze poprawic łączenie między katami a srodkowym tłumikiem to od razu calosc bym zrobil jak nalezy..

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Jest trochę gimnastyki przy tym. Najlepszy dostęp osiągniesz jak odkręcisz wózek a silnik podwiesisz.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Bez odkrecania wozka nie da rady? A jak zdiagnozować przedmuch na kolektorze?

Podobne wątki

  1. cykanie ? M60
    Przez bawarczyk88i w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 17-01-2015, 05:13
  2. [skrzynia] 730dA cykanie
    Przez piter7898 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 17:40
  3. [pozostale] Cykanie i dymek
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-02-2013, 08:44
  4. [silnik] dziwne cykanie ...
    Przez krystianpee w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-06-2012, 16:43
  5. [silnik] cykanie u góry silnika
    Przez jędrek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 21:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •