Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Witam serdecznie. Dylemat E38 vs E53

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz

    Post Witam serdecznie. Dylemat E38 vs E53

    Witam serdecznie wszystkich użytkowników tego forum. Przygodę z BMW rozpocząłem dwa lata temu, gdzie E39 przystroiło mi nie lada zakłopotania, ale nie teraz o tym. Teraz przyszedł czas na większą limuzyne. Rozważam nad zakupem E38 lub E53 w silniku M62B44. Wiem ze to całkiem inne typy samochodów i nie łatwo je ze sobą porównać. Jestem świadom ze E53 będzie droższe w utrzymaniu i czytałem że komfort jest mniejszy niż w E38. Jednak E53 przemawia za mną napędem 4x4 i tą wyższą pozycją kierowcy, też jest to młodsze auto. Rozważam tez założenie porządnego LPG. Wiem, zdania są podzielone. Dodajcie coś od siebie na ten temat. Gdyby ktoś miał jakieś opinie o tych dwóch autach, to proszę o podzielenie się. Co od siebie polecacie, na co uważać przy zakupie. Jeśli ktoś miałby na sprzedaż godne E53 lub E38 to proszę o informacje.

    Pozdrawiam!

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Witam. Z racji tego ze jest to forum milosnikow 7er to opinii na temat e38 nie powinno brakowac... osobiscie nie podoba mi sie x5 a jej zalety do mnie nie przemawiaja bo poprostu nie lubie tego typu samochodow.
    Natomiast e38 to fajna limuzyna i jak najbardziej ja polecam. Najwazniejsze kupic poszanowana sztuke co przy odpowiednim zapleczu finansowym i odrobinie szczescia nie powinno byc problemem.
    jak kupowac i na co lukac przy zakupie e38 znajdziesz w szukajce.
    Jesli chcesz zakladac kuchenke to podejscie masz dobre - kupic autko niezagazowane i je zagazowac dobrym podtlenkiem.
    Moim zdaniem silnik wybrales sluszny do 7er.
    Mialem kilka e38. Kazda w innym stanie i z kazdej bylem zadowolony - po wlozeniu paru zlotowek oczywiscie :)
    x5 jezdzilem tylko na miejscu pasazera i mi sie nie podobalo a czy to dobre autka nie wiem ale pewnie tak. Koledzy sa zadowoleni.
    W e38 po lifcie szczegolna uwage zwroc na vanosy. Ogolnie na wycieki i skrzynie biegow.
    powodzenia w poszukiwaniach.

  3. #3
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witamy na forum....

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Witam.

    Niestety kolejnym minusem dla E53 jest fakt że tam masz silniki tylko z vanosami. W E38 możesz poszukać wersji bez vanosa a wtedy koszta utrzymania delikatnie spadną (jednak silnika z vanosem absolutnie nie odradzam, ponieważ jakby nie patrzeć vanosów nie wymienia się też codziennie).

    Minusem X5 dla mnie jest fakt chociażby że do 2007r one wyglądają w środku praktycznie jak E38 z 1994r. (delikatnie to wszystko zbyt przestarzałe), dodatkowo X5 przed liftem jest z zewnątrz brzydkie masakrycznie w porównaniu do E38 które przed i po lifcie jest równie piękne. Kolejny minus dla X5 to fakt że nigdy nie będzie tak kultowe jak E38.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    W sumie to co byś nie wybrał... będziesz zadowolony :D Wybór między e53 a e38 to ciężka sprawa i tutaj raczej na twoim miejscu sam sobie bym odpowiedział " jak jeżdżę i gdzie ? " bo np. jeżeli lubisz wjeżdżać po krawężnikach lub parkować gdzieś w mieście to raczej tutaj X5 byłoby lepszym wyborem, natomiast jeżeli samochód będzie parkowany na parkingach tylko to bez różnicy ale bardziej na korzyść e38 :D

    X5 po lifcie ma silnik np. N62B44 i ma 320 koni mechanicznych :D napęd 4x4 to super sprawa, aczkolwiek w zimę jak ktoś potrafi jeździć to poradzi sobie z tylnonapędowym 740i tym bardziej z DSC :D

    Jeżeli lubisz często wyjeżdżać na jakieś wyjazdy weekendowe z rodziną to X5 wygrywa :D

    X5 - bardziej praktyczna, raczej droższa w utrzymaniu ale w zależności od stanu samochodu, wysoka i komfortowa, więcej miejsca w środku, możliwość panoramicznego dachu.

    e38 - typowa niska limuzyna, komfortowa, tańsza w zakupie jak i utrzymaniu, mało praktyczna xD, seria 7 to chyba argument sam w sobie, ładniejsza - ale to kwestia gustu

    Ogólnie jak np. kupisz x5 z końcówki produkcji 2005/2006 to podzespoły też raczej będą w lepszym stanie niż e38 z 1999/2000 roku (w końcu 5-7 lat różnicy), pod warunkiem, że nikt nie jeździł tam na jakichś 26-cio calowych felgach ale to samo się tyczy e38 :D

    Takie jest moje zdanie :D Każdy ma prawo się zgodzić lub nie zgodzić :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz
    Macie racje. Właśnie chciałbym zakupić coś pewnego (na forum są dwie sztuki pewnych E38 i nad nimi sie zastanawiam) i ewentualnie zagazować, zebym wiedział na czym stoje. E38 mimo lat nadal jest samochodem które sie kocha i podziwia gdy jest zadbana sztuka. I koszta są takie ze kupić pewne E38 to 25k plus 5k na gazownie gdzie w 30k sie zamykam. A pewne E53 to ok 35k plus gazownia 5k daje 40k, wiec różnica jest.
    Jestem jeszcze młody ale myśle przyszlosciowo i to bedzie auto na lata. Lubie czasem poszaleć ale i z głową. E53 na pewno lepsze w zimie, napęd. Waga w E53 robi swoje, juz nie bedzie tak przyśpieszać jak E38, choć nie należę do demonów prędkości. Plusem X5 jest to ze jest młodsze, ale jak sobie pomyśle o zadbanej E38 to osoba która sie nie zna powie ze to auto jest z lat grubo 2000+

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Tzn. szczerze mówiąc, nie wiem jakby porównać M62TUB44 VS N62B44 = 286 KM vs 315 KM. Skrzynia 5 biegów automat vs 6-cio biegowy automat (x5 po lift). Wydaje mi się, że x5 będzie ciut żwawsze, ze względu na nowocześniejszy silnik. No i też jak kupisz takie x5 to za np. 5 lat nie straci tyle na wartości co E38.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    44
    BMW
    BMW E65 745i 2002
    Skąd
    Sandomierz
    Tu masz racje, gdy kupie polift. A ja mam na myśli przedlift z tym samym silnikiem M62 co w E38. Wołał bym cos starszego ale zadbanego i pewnego.

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Jak kupisz ladna e38 i ja poszanujesz to nie sadze zeby stacila wiele na wartosci bo na igle zawsze znajdzie sie kupiec co polozy kasiurke.
    co kupuje inna e38 to place tyle samo co za poprzednia :)
    inna sprawa e65 bo one traca duzo na wartosci.
    Pozdro.

Podobne wątki

  1. [audio/video] navi z e38 do X5 e53
    Przez rafalmiller w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 21:32
  2. [wnętrze] [E38] Instalacja licznika z E39 M5 lub E53 X5 IS w E38
    Przez KamilW w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-12-2013, 21:29
  3. [silnik] [E38] Osłona wentylatora TDS mały dylemat..
    Przez Marek_JWe w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2012, 14:24
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •