Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Kapie w nietypowym miejscu po wymianie nagrzewnicy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    11
    BMW
    E38
    Skąd
    Zabrze

    Post Kapie w nietypowym miejscu po wymianie nagrzewnicy

    Witam, jestem świeżo po wymianie nagrzewnicy. Było pare dni spokoju, ale wczoraj pasażerka zauważyła, że coś kapie koło jej lewej stopy. Akurat kleję zaczepy z wykładziny, wiec trochę klimatronika jest odsłonięte, co ułatwiło oględziny. Ciecz Spływa po osłonie rurek z klimy i po plastikach obok. Z tego co pamietam ponad tym nie ma żadnych łączeń z układu chłodzenia, wiec raczej to nie to. Nagrzewnica tez jest bardziej z tylu puszki klimatronika. Ciecz ma dziwny zapach, jakby jakiś klej, smar, trudno mi to skojarzyć z czymkolwiek. Jedyne co pamietam to jedna z gąbek wygłaszających deskę rozdzielcza podobnie pachniała, ale nie jestem pewien. Nie wiem, czy można to łączyć z tym ze ostatnio zatkał mi się odpływ z szyberdachu po tej samej stronie. Panowie, co sprawdzić, gdzie szukać, bo nie chce znów zrzucać deski. Dodam, ze klima jeszcze nie nabita po wymianie, poza tym ta ciecz z klimy miałaby jakiś kolor. Są w tych okolicach jakieś odpływy? Ostatnio deszcz leje bez przerwy, wiec cieżko wykluczyć ze to właśnie nie deszczówka wymieszana z czymś tam kapie, z góry dziękuję za pomoc
    Auto to e38 96r m62b35
    Ostatnio edytowane przez Tomekbzabrze ; 23-06-2015 o 17:27

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post

    Ja bym tego "posmakowal", plyn chlodniczy ma bardzo specyficzny smak..
    A moze masz jakas nieszczelnosc w podszybiu i jak pada deszcz to scieka po rurkach od klimy i dostaje sie do wnetrza auta?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    11
    BMW
    E38
    Skąd
    Zabrze
    Smak płynu niestety kojarzę bo, tak jak pisałem, nagrzewnica przeciekała i musiałem ja wymienić. Sporo się wyjaśniło gdy pogoda się zmieniła. Gdy nie pada nic nie kapie, wiec to na 100% jakiś odpływ. Nawet podczas ulewy, ale krótkiej, we wnętrzu jest sucho. Co trzeba rozebrać, żeby wyczyścić te odprowadzenia wody? Nie miałem przyjemności rozbierać podszybia, wiec nie chce zrobić sobie dodatkowej roboty rozbierając rzeczy, których nie muszę. A jeśli, tak jak piszesz, to nieszczelność, to czy są jakieś miejsca bardziej narażone na powstawanie nieszczelności. Ktoś to już przerabiał?

Podobne wątki

  1. [E38] Witam w nowym miejscu :)
    Przez Michal750 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2014, 20:07
  2. płyn kapie z okolic alternatora
    Przez martinez538 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-05-2013, 20:10
  3. [ pozostale] 750iL kapie woda tylko z czego?
    Przez Supermen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-07-2009, 21:26
  4. [mechanika] Coś kapie !! (?)
    Przez bigger w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-07-2009, 06:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •