Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: Buddy - w poszukiwaniu serii 7 jako pierwszego BMW

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    GR / DZG

    Post Buddy - w poszukiwaniu serii 7 jako pierwszego BMW

    Witam wszystkich serdecznie.

    Nigdy nie czułem tego czegoś do BMW i ostatnio mnie tknęło na E32 750i. Jest to pierwszy model tej marki, który dla mnie ma to coś w sobie. Dlaczego E32 ? Bardzo podoba mi się stylistyka i nie chcę ogromu elektroniki, który już jest w E38. Jednak nie wykluczam innego modelu. Zarejestrowałem się by zaciągnąć języka :)

    Miałem na oku tą aukcję ale niestety się spóźniłem:
    http://www.gieldaklasykow.pl/bmw-750...900-pln-kutno/

    Właściciel powyższego samochodu polecił mi swojego kolegę, który też sprzedaje E32 750i:
    http://allegro.pl/fajne-bmw-e32-750-...315583190.html

    Na tej aukcji są zdjęcia przed wymianą błotników ze względu na rdzę.
    W tym tygodniu najwcześniej dzisiaj miałem dostać zdjęcia gdzie poprosiłem za poleceniem mechanika o dokładne zdjęcia progów, drzwi, wlewu i ćwiartek.

    Przez telefon dowiedziałem się, że:
    - Lakier na błotnikach i drzwiach różni się - pewnie nikt nie zrobił wtrysku na drzwi (stwierdzenie mojego kolegi mechanika)
    - Padł komputer od LPG i wymiana 350zł używany lub 560zł nowy z wiązką
    - W porównaniu do srebrnej jest na sekwencji gdzie tamta była na podciśnieniu
    - Został wymieniony licznik ale jest stary razem ze starą kością pamięci
    - Silnik i skrzynia bez zarzutu
    - Na stacji diagnostycznej polecili wymienić łączniki stabilizatorów i od tamtego czasu coś się w zawieszeniu odzywa zapewne przez różnicę wieku części
    - Amortyzatory 60%
    - Cena przez telefon 10.000 i zszedł po kilku minutach rozmowy na 9.000
    - Cena była niższa w ogłoszeniu bo tak jak widać na zdjęciach były do zrobienia błotniki. Teraz są zrobione i cena poszła lekko w górę.

    Co o tym myślicie i czy poszukać czegoś innego ?
    Celuję w V12 bo chcę przeżyć coś nowego, a odwidziała mi się konkurencyjna limuzyna za 45 tys.
    Potrzebuję samochodu do tras, będzie to naturalnie drugi samochód no i rajcuje mnie taki klasyczny samochód.

    Sorry jeśli zły dział ale w dziale "Kupię" same pustki :P

    Z góry dziękuję za odpowiedzi

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez Buddy ; 22-06-2015 o 22:18

  2. #2
    Vip Vip Awatar moloko5
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    3,075
    BMW
    E32 730i R6 ' 87
    Skąd
    Nowy Sącz
    Blog
    7
    Witamy na forum 7er...

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Witam.

    Cena przez telefon 9tyś a na aukcji 7900 i już nie aktualna? trochę podejrzane że tak szybko z ceny schodzi...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    GR / DZG
    Wybacz, zapomniałem o tym. Powiedział przez telefon, że cena była niższa bo tak jak widać na zdjęciach w ogłoszeniu, były do zrobienia błotniki. Teraz są zrobione i cena poszła lekko w górę.
    Ostatnio edytowane przez Buddy ; 22-06-2015 o 23:17

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Daj sobie spokój, można dołożyć kilka tysięcy I wyhaczyć idealną. Tutaj ewidentnie widać, że handlarz, tak samo jak w tej srebrnej. Miała rejestrację ze śląska, a była w Kutnie.
    Jak kupisz M70, które jest zaniedbane to będziesz się bawił latami w doprowadzenie.

    Odłóż 15 tyś I szukaj w Niemczech, a spokojnie znajdziesz. Oczywiście przez pare lat I tak wrzucisz kolejne 10 tyś, ale wiesz na co się piszesz.

    Jeśli chodzi o ogrom elektroniki, to tu jest jej równie dużo I częściej się psuje, bo jest starsza od e38.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Nie zawracałbym sobie głowy tymi 750-tkami z prostego powodu - obie mają LPG. Skoro ciężko znaleźć mechanika, który rzetelnie i bez marudzenia będzie serwisował M70 bez gazu to nie wyobrażam sobie dodatkowych problemów generowanych przez LPG.

    Poza tym ostatnie co można powiedzieć o tych autach to to, że są bezproblemowe. Oprócz tego silnik M70 ma same zalety i jest wspaniały.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    213
    BMW
    E32 750iL High Line
    Skąd
    Chodzież
    Blog
    8
    Powodzenia życzę w szukaniu, mi to zajęło 9 miechów i w sumie znalazłem niezły kąsek (750iL HL) i mniejsze zło ale nie zmienia faktu, że mam przy tym aucie jeszcze masę pracy do zrobienia choć już nie mało zrobiłem, o kosztach nie wspomnę ale jak ktos podchodzi do tego z pasją to się nie patrzy na koszta tylko na efekt hehe.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    GR / DZG
    Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi.

    Też myślałem o sprowadzeniu i wtedy przy zakładaniu LPG będę miał pewność, że jest wszystko dobrze zestrojone, a komponenty dobrane tak by współgrać na najwyższym poziomie.

    Co możecie powiedzieć na temat 750i w E38 ? Pytam bo to ewentualna opcja, a bzik na punkcie E32 zostaje :)

    Czy to nie za tanio ?
    http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7...-ID4paAZt.html

    Tutaj też piękna i cena prawie dwukrotnie wyższa tylko jeździli starsi ludzie. Swoją drogą czy to nie jest już oklepany typ byłych właścicieli ? :D
    http://allegro.pl/bmw-750i-serwis-as...438058615.html

    W Niemczech znalazłem na razie jedną:
    http://ww3.autoscout24.de/classified...s&tierlayer=st

    Bardzo ładnie się prezentuje umyta :P 7649 jurków to już musi być stan idealny.

    Na razie chyba nie pozostaje nic innego jak czekać.
    Ostatnio edytowane przez Buddy ; 24-06-2015 o 00:38

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Pomysłu montowania LPG do V12 nie będę komentował. I zjedzcie mnie za to, ale uważam to za jakiś absurd. Przykro mi.

    Co do E38 i silnika M73 to w zasadzie podobna konstrukcja i podobne problemy co w M70. Tyle że po 1998 roku teoretycznie nie powinno być problemu z uszczelkami dolotu.

    Praktyka pokazuje, że nawet w Polsce da się kupić ładny egzemplarz E32 750 nie płacąc więcej niż 20 kPLN (patrz Mario80)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    47
    BMW
    E65 750i
    Skąd
    GR / DZG
    Nikogo nie interesuje co kto myśli o LPG. Hejterzy po prostu są ignorantami w tej kwestii i to jak bardzo zabawnymi :) Koniec offtopu.

    Mniej niż 20 tysięcy złotych to bardzo dobra cena i dzięki za podpowiedź odnośnie uszczelek Na razie w Polsce znalazłem tylko E32 750 na giełdzie klasyków ale 37 tysięcy to jednak dla mnie za dużo.

Podobne wątki

  1. BMW serii 1
    Przez darkman w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-07-2011, 22:46
  2. nasze bmw jako sluzbowe
    Przez rodzinabmw w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-12-2010, 10:08
  3. BMW jako marka na 1 miejscu :)
    Przez ADASIO w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-05-2010, 16:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •