Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 30

Wątek: Pompa wody. Wymieniać czy nie? M60 V8

  1. #11
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2012
    Posty
    1,085
    BMW
    e38 2001r M62TUB44 + LPG
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    Sprawdź pompę w sposób jaki podał Hatecraft (czyli na chłopski rozum: złap za wisko i spróbuj poruszać przód-tył i góra-dół) i będziesz mniej więcej wiedział co z tym tematem zrobić dalej, a jak chcesz koniecznie ją wyjąć to od razu kup nową uszczelkę...
    Każda która mi padła, latala trochę, ale dość krótko (tydzień), więc metoda skuteczna ale na moment przedzawałowy.

    Padały mi już dwie - tak co 50-60kkm, lub 3-4 lata.

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    No to chyba wymienie zeby byl spokoj.. Ale jeszcze takie male pytanko.. Padały Wam tak poprostu po trasie i uniemozliwiały dalsza droge czy jakis czas dawały o sobie znak (stuki, puki, szumy i przecieki) i dopiero sie rozlatywaly? Często robie trasy po 300km z dużą przyczepką i kompletem ludzi i dopiero teraz przyszlo mi do glowy ze przez ową pompę może mnie kiedys bunia zawiesc a co najgorsze ekipe z ktora jade..

  3. #13
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    Jeśli jest wyczuwalny luz promieniowy ponad 1 mm (góra-dół) to długa jazda jest niebezpieczna.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Mi w mesiu przez trzy, cztery dni przy uruchamianiu nad ranem popiszczał pasek. W piątym dniu jak ją zdjąłem, nie mogłem przekręcić łożyska rękami nawet w imadle.

    Było 270 tyś oryginalnego przebiegu, pompa oryginalna. Jak zobaczyłem jakość zamienników, założyłem również oryginał.

    Nie dawała żadnych oznak wcześniej, ale tutaj pompa ma dwa łożyska I pewnie padło to zewnętrzne.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 23-06-2015 o 12:40
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    11
    BMW
    E38
    Skąd
    Zabrze
    Ja u siebie jestem po wymianie, pompa pracowała praktycznie bezdźwięcznie, ale ciekła, jak zrzuciłem pasek to wisko latało na wszystkie strony jakby nie bylo w ogóle przykręcone. Zdjąłem pompę, była na plastikowym wirniku, wiec podejrzewam, że jeszcze ze 2 przejażdżki i bym miał grzechotkę zamiast silnika. Wiec całe szczęście, że był wyciek bo nawet bym nie zauważył. Każdy Na forum Ci poleci wymianę bo to po prostu najpewniejsze posunięcie. Jeśli bierzesz się za wymianę polecam wziąć dodatkowe oringi bo te z zestawu były za grube i nijak nie dało się nałożyć pompy na krućce, dociąganie śrubami pewnie by je porozcinało. Już pol roku po wymianie i nic nie cieknie, pozdrawiam i powodzenia

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BsijZabsij
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    508
    BMW
    E38 728i manual, ex e34 525tds
    Skąd
    Mazury

    Post

    A u mnie mega fart :D 1600 km trasa do Francji, a pompa rozkraczyła mi się od razu po odpaleniu auta już po dojechaniu na miejsce, jak miałem tylko do sklepu podjechać ;) Strach pomyśleć co by było gdyby stało się to w trasie... Zero objawów wcześniej. Nic nie ciekło, nie rzęziło tam :) Wymień. To nie jest droga impreza, a może Cię czekać baaardzo droga impreza jak tego nie zrobisz :)
    Obecnie E38 728i 1995 manual, dunkelblau. Poprzednio E34 525tdsA 1992, granitsilber-metalic.
    Moje autko: http://7er.pl/showthread.php/33145-W...151#post395151

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Mógłby mi ktoś lopatologocznie wytłumaczyć dlaczego przy ewentualnej awarii pompy plynu silnik będzie rzekomo nadawal sie do kosza? Nic mi sie z silnikiem nie dzieje temperatura stoi idealnie w pionie. Nie robie jakich dalekich tras jeżdżę glownie do pracy 5 km i bujam sie czasem po okolicy, czasem auto stoi i 3 dni w miejscu. W jaki sposób sprawdzic luz ?

  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,251
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Pompa wody zapewnia cyrkulację płynu w układzie, jeśli więc nie zauważysz w porę jej awarii, temperatura powędruje na czerwone pole i silnik się przegrzeje, a to w zasadzie jest dla niego śmiertelne...

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    To ze silnik sie zacznie grzać to wiem bo nie będzie obiegu ja na biezaco kontroluje wskaznik temp , ale ktoś tam pisal ze wentylator moze syfu narobic?

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Oki czyli jasna sprawa. Nowa pompa dochodzi do wymiany, jak juz robic to robic i sie nie martwic tymbardziej ze postanowilem e38 zostawic sobie na jeszcze dluzej.. Dzieki chlopaki.

Podobne wątki

  1. pompa wody m60
    Przez lazaruk w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 15:09
  2. Pompa wody m60
    Przez epul w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-03-2014, 12:33
  3. [pozostale] pompa wody m60 b30
    Przez vramzes w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 25-02-2014, 19:52
  4. Wymieniać olej czy nie? Wielkie samochodowe oszustwo?
    Przez brunoz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-10-2012, 22:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •