Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Błędy skrzyni i tryb awaryjny.

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów

    Post Błędy skrzyni i tryb awaryjny.

    Witam. Dzisiaj spotkała mnie nieprzyjemna sytuacja i moja skrzynia weszła w tryb awaryjny.

    Błędy w skrzyni:
    49 - Symptom gear check
    2 - Pressure controller EDS 2

    Dwa dni wcześniej jechałem z niemiec 900km i auto delikatnie szarpało jak jechałem ze stałą prędkością np 120km/h. Myślałem że to któraś cewka pada lub ma jakieś przebicie ale na parkingu czy stacji jak stałem to silnik chodził ok i jak jechałem 160-170 również nie było tych szarpnięć. Podłączyłem inpę i nie było żadnych błędów w kompie silnika. Dzisiaj zrobiłem trasę 40km i po zatrzymaniu się na chwile, zgasiłem auto i odpaliłem po max 5 minutach i od razu wyskoczył Failsafe not program. Teraz czasami jak odpalę i wrzucę na D to mogę przejechać kilka kilometrów a czasami wystarczy że przerzucam biegi i zamiast biegu wskakuje tryb awaryjny.

    Ktoś mi powie co te błędy oznaczają? I czy czeka mnie remont skrzyni mechanicznie czy mechatroniki czy może sama wymiana oleju?

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7

    Post

    EDS 2 nie reguluje ciśnienia na biegach i podczas przełączania, tylko - można tak nazwać - rozłącza napęd. Na P i N jest włączony, a na R i D jest wyłączony. Błąd powinien wskakiwać właśnie podczas włączania D lub R.

    Są dwie możliwości:
    1) błędy wskazują przyczynę
    2) błędy pokazują następstwa innej awarii

    zakładając 1): trzeba wymienić EDS2.
    Jak to się robi:
    - wypuścić olej
    - zdjąć miskę
    - wymienić EDS 2
    - poskładać
    - zalać olejem (decyzja o zalaniu nowym olejem należy do właściciela - ja polecam)

    zakładając 2):
    Może być problem z płytą sterującą albo pompą oleju.

    Podsumowując: wymień EDS 2, bo to najtańsze (bez wyjmowania skrzyni) i wymień olej z filtrem i uszczelką miski przy tej okazji. Ostatecznie - jeśli kasy bardzo mało - nie wymieniaj oleju teraz, tylko po ustaniu awarii.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Podzwoniłem po firmach regenerujących w moich okolicach i mam wrażenie, że kilka osób chce mnie naciągnąć na pełny remont skrzyni.

    Co do moich objawów to aktualnie w poniedziałek było zimniej (około 10*C) i skrzynia przez 150km robionych po okolicy nie złapała w ogóle błędu ani trybu awaryjnego i pracowała bezbłędnie. Dzisiaj tj wtorek było już około 20*C i skrzynia zaczęła szarpać ale nadal błędów nie złapała ani trybu awaryjnego.

    Mam wrażenie że to zbyt stary olej powoduje te problemy. Wymienię filtr i olej i zobaczymy co wtedy.
    Ostatnio edytowane przez Mateusz1109 ; 23-06-2015 o 17:45

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-06-2013, 11:10
  2. Kontrola dsc oraz tryb awaryjny skrzyni
    Przez hostessa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-02-2012, 11:30
  3. [skrzynia] wizyta u machanika i tryb awaryjny skrzyni
    Przez mik231 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 25-07-2011, 15:59
  4. [diagnoza] Tryb Awaryjny AGS i dwa niezrozumiałe błędy INPA
    Przez coboss w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-05-2011, 11:10
  5. Problem ze skrzynia (tryb awaryjny) odczytane błędy
    Przez kfiatyghk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2011, 11:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •