Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: wyciek oleju w e38 728ia

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27

    wyciek oleju w e38 728ia

    witam wszystkich!! Właśnie zauważyłem że po wyjeździe auta z garażu pojawiła się plama oleju pod autem. Nie jest to duża plama ale pod spodem widać że są małe kropelki od strony kierowcy przy lewym kole przy tym plastiku zakrywającego silnik. W związku z tym mam pytanie ponieważ nie znam się za bardzo na naprawach itp więc może ktoś z was zna jakiegoś dobrego mechanika z Zielonej Góry lub okolic lub może mieliście podobny problem więc prosiłbym o jakąkolwiek rade. Pozdrawiam Mariusz

  2. #2
    Myślę że skoro wyciek nie jest duży to na spokojnie możesz zanurkować pod auto i spróbować wypatrzeć gdzie to cieknie. Osłony plastikowe dasz radę bez problemu zdjąć, wystarczy powykręcać śrubki trzymające na krawędzi osłony. Jak zlokalizujesz wyciek będzie można coś więcej powiedzieć i może skierować do konkretnego specjalisty :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    216
    BMW
    740d
    Skąd
    ddz
    Z tej strony zazwyczaj cieknie wspomaganie i chyba jest to dosc czeste zjawisko

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    Udało mi się sciągnąć osłone plastikową która zabezpiecza od dołu silnik i za bardzo nie widać miejsca z którego byłby widoczny wyciek ale najprawdopodobniej wycieka gdzieś z weżyka od wspomagania ponieważ zauważyłem ze zbiorniczek jest prawie pusty. i te wężyki co idą od niego są jakby wilgotne. Myslałem że może olej jest zbyt rzadki bo zalany został niedawno pełnym syntetykiem i cieknie właśnie któraś z uszczelek ale najprawdopodobniej będzie to chyba związane ze wspomaganiem.

  5. #5
    Jeśli masz podejżenia że to cieknie wspomaganie to zobacz od strony zbiorniczka czy ten taki pleciony wąż nie jest mokry. Mi właśnie on ciekł i po nim skapywało od spodu. Wymieniony i jest git. Może u Ciebie też wypracował swoje i trzeba go po prostu wymienić :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    witam ! Byłem dzisiaj u mechanika i okazało się że wąż od zbiorniczka wspomagania jest juz sparciały i stamtąd właśnie ucieka płyn. I teraz pytanie do Was drodzy koledzy czy jest możliwość kupna jakiegoś zamiennika czy zostaje ASO ??? Bo z tego co widziałem to na końcu węży są zbrojenia metalowe i obawiam się że zostaje tylko ASO. PZDR

  7. #7
    Może dasz radę się dowiedzieć który to dokładnie wąż Ci cieknie. Jakby co to mam wąż o nr 32 41 1 093 396 nówka z ASO do sprzedania. Kupiłem , a okazało sie że mam inny wiec jeśli by Tobie pasował to się dogadamy ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    1
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Szczecin
    Witam. MIałem identyczny problem. Widzę ze to czesty przypadek ale trzeba się z tym liczyć bo przecież z czasem materiał sparcieje a auta mają minimum 7 lat juz :) Okazało się właśnie że sparciały oba węże od zbiorniczka wspomagania. Wymieniłem wszystko 2 węże + zbiorniczek bo też nie był w zbyt dobrym stanie. Koszt 600 PLN w ASO.

    Pozdrówka

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    27
    witam! Damias a powiedz mi czy w ASO jak podam nr VIN auta to podadzą mi numer wlaśnie tego węża ??? Ja chyba wymienie dwa bo z teg oco widziałem to oby dwa są jakieś przepocone. Wczoraj też wymieniłem dwa paski klinowe bo tamte już lata moment groziły zerwaniem. Jutro zadzwonie do ASO i sprobuje się dowiedzieć o nr tych weżyków, jak bedzięsz miał właśnie ten który potrzebuje to bedzięmy negocjowac hehe ;) pozdrawiam

  10. #10
    DOkładnie tak. Jak zadzwonisz do ASO to po VINie dowiesz się jakie masz węże u siebie od wspomagania. W razie czego na jednym trochę zaoszczedzisz ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •