Witam,
jakiś czas temu zamontowałem gwint LowTec 9.1 - z zawieszeniem wszystko jest OK, ale ostatnio demontując stare kolumny zauważyłem, że na trzpień amortyzatora założona jest podkładka, która z jednej strony opiera się o stopień na trzpieniu a z drugiej o dolną stronę poduszki - po prostu pilnuje ona aby przy nagłym ruchu koła do góry nie wyrwało metalowej tulei z gumy z poduszki (górnego mocowania) kolumny. Jest to element nr 11 na poniższym schemacie:
http://bmwfans.info/parts-catalog/E3...taching_parts/
Natomiast w zestawie LowTec'a tej podkładki nie ma, oryginalna nie pasuje ze względu na inną średnicę wewnętrzną sprężyny. Czy mieliście w zestawach od LowTec'a podkładki w zastępstwie oryginalnych? Ja z braku innej opcji dobrałem podkładki tak żeby ładnie ciasno siadały na trzpień i miały odpowiednią średnicę zewnętrzną tak, żeby opierały się o gumę ale żeby nie dotykały sprężyny.
Dajcie znać czy u Was w zestawach od LowTec'a były te podkładki, a jeśli nie było to radzę coś założyć - bo prędzej czy później wyrwie Wam te tuleje z górnych mocowań. Poza tym tuleja zostawiona sama sobie będzie pracowała w gumie i zmniejszy skuteczność pracy amortyzatora.