Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: dziwna praca na benzynie...pomocy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    dziwna praca na benzynie...pomocy

    Witam kolegów jestem tu nowy i mam ogromna prośbe mianowice posiadam 7 z silnikiem 3.0 mb30 i mam problem gdyz auto na benzynie dziwnie pracuje jak sie je odpali na zimnym to wariuje na obrotach to raz a dwa ze strasznie puszcza pary a do tego w zakresie miedzy 1800-2800 wogóle niewkreca sie na obroty szarpie dopiero powyzej 3tys zaczyna normalnie ciągnąc dzis nawet dochamowywując do świateł potrafił spaść z obrotami do 500 a po chwili wracał na właściwe...od czego można zacząć w diagnozowaniu usterki, dodam że na gazie pracuje idealnie bez zadnych problemów

  2. #2
    Nie będę oryginalny jak zaprosze Cię do działu "Przedstaw się..." :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    111
    BMW
    E38 740
    Skąd
    Katowice
    od przeplywomierza...

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    184
    BMW
    BMW E32 730i
    Skąd
    Jelenia Góra
    Kolego miałem podobnie jak ty tylko u mnie działo się przy niższym zakresie obrotów.

    Ja u siebie wymieniłem świeczki na orginalne boscha które kupiłem w serwisie bmw.
    I coś pomogło ale to jeszcze nie to ,później regulowałem zawory i jak wyregulowałem to trzymała 1500rpm bo niektóre zawory się nie do końca domykały.Ktoś tak dowalił że nie było przerwy mam nadzieję że dużo nie zrobiła kilometrów na tamtym ustawieniu(przed ustawianiem trzymała 1100rpm) próbowałem zmniejszyć obroty na przepustnicy ale okazało się że była zrąbana bo 1500 lub 500rpm nie można było ustawić nic po między np:800rpm.

    Jak wszystko skręcałem to zapomniałem podłączyć przepływówkę to kopciła i nie wiedziałem dla czego ale jak otworzyłem maskę to zobaczyłem że o czymś zapomniałem..

    Twoja też kopci?
    Tak po mojemu to przepływówka albo przepustnica.
    Ale to tylko moje zdanie.

    Kupiłem używaną w bardzo dobrym stanie za 50zł z orginalnym ustawieniem i teraz elegancko



    Powodzenia.
    Będziesz Miał Wszystko
    BMW i reszta samochodów

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    jednak mieliscie racje wczoraj przełożyłęm przepływke od kumpla i działa jak należy...przepływka juz zamówiona ):)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    225
    BMW
    szukam znów....
    Skąd
    Wrocław
    ile dałeś za przepływkę?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    w sumie to grosze bo 120zł :) niby niejeżdzona na gazie z demontażu autka z Rzeszy no ale sie okaże co bedzie jak dojdzie
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    1,806
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Skoczów
    Przepływkę da się naprawić wię co po przepłacać?????Jeżeli klapka jest cała to spokojnie.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Przepływka zmieniona i auto pracuje o niebo lepiej...nic tylko lać i śmigać :)
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    40
    Przepływke można naprawić bo u mnie blokuje śię w pozycji otwartej i auto za holere nie chce odpalić ;(

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •