Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 39 z 39

Wątek: [mechanika] ciśnienie oleju

  1. #31
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Właśnie, ja też tylko leję Valvoline, nigdy żadnych problemów. Ale czasami przyjedzie znajomy, któremu ktoś zalał coś z beczki, mówiąc będzie Pan zadowolony.
    pozdrawiam Bartek

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Przy zimnym rozruchu na 15w40 kontrolka ciśnienia oleju zacznie mrugac później niz np jakby był 5w40. To oczywiste i nie wiem o jakich bzdurach piszecie. Natomiast ja co do pompy oleju to mozna poszukać używanej spokojnie

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Najpierw trzeba sprawdzic te, ktora ma sie pod reka - jest instrukcja w bentleyu krok po kroku. Jaki sens ma kupowanie uzywki i zakladanie bez sprawdzenia? To nie jest robota na 10 minut.

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    To oczywiste że najpierw trzeba sprawdzić a potem ewentualnie kupować. Mam tą robotę za sobą w m20 i wiem z czym to się je.

  5. #35
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Witam, po dłuższej przerwie. Usterka została usunięta. Zamówiłem nową pompę i po jej zamontowaniu ustały wszystkie objawy o jakich pisałem wcześniej.

    info dla tych co chcą zamawiać taką pompę do BMW e23 ( numer części 11411286468 ). Nowa pompa jest dostępna tylko po sprowadzeniu z Niemiec. Koszt około 1400zł. Tutaj jest lista zamienników: lista . Żadnego z tych zamienników nie ma do nabycia w Polsce. Przez przypadek znalazłem taką oto pompę i była dostępna w PL: link. Zadzwoniłem do sklepu, ale okazało się, że patrząc na numery nie powinna pasować. Jest to zamiennik do pompy o numerze 11411267048 i pasuje niby tylko do bmw e12 i e24 link. Natomiast po dłuższej analizie znalazłem coś takiego:link i wychodzi na to, że te dwie pompy można stosować jako zamienniki. 11411267048 była produkowana do 82 i jest nieco starsza, rożni się tylko smogiem ( w tym wypadku jest to jedna cześć, nie rozkręca się go ) który można wymienić i wkręcić ten z 11411286468 ( mocowanie pasuje), ale nawet bez wymiany smoga wszystko pasuje. Smog jest zamocowany wyżej o jakieś pół centymetra w porównaniu do 11411286468 więc trzeba kontrolować stan oleju, ale i tak to robię na bieżąco więc za dużo to nie zmienia. Na stronie bmw obie pompy można kupić na części więc całe pompy są dokładnie opisane i wszystkie numery części składowych są identyczne poza smogiem, lista porównawcza: | 11411267048 | 11411286468 . Dlaczego to pisze? bo pompa 11411267048 kosztowała mnie 380zł a pompa 11411286468 kosztuje 1400zł. Warto zawsze sprawdzić podwójnie. Mam nadzieję, że ten wpis pomoże jakiemuś posiadaczowi bmw e23 z podobnym problemem.

  6. #36
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Super, że się temat rozwiązał. Dzięki, że tak wszystko opisałeś, bo może się to przydać posiadaczom M30.
    pozdrawiam Bartek

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    Dopisze jeszcze informacje, że odwiedziłem kilka szlifierni ( każde z super maszynami oczywiście "jedynymi w kraju" ) ale żadna firma nie chciała się podjąć zadania regeneracji takiej pompy. Jest mnóstwo zakładów które regenerują pompy wysokociśnieniowe dla maszyn i urządzeń rolniczych ale w wypadku aut osobowych jest ciężko, budowa pompy jest bardzo prosta, składa się z dwóch wirników ( zew i wew ), obudowy, uszczelki i smoga. Luz pojawia się głównie na płaszczyźnie zewnętrznej wirnika zewnętrznego i należy zeszlifować tę płaszczyznę, zeszlifować i wyrównać wewnętrzną część obudowy oraz dołożyć pierścień redukujący. Ponoć precyzyjna i drobiazgowa robota więc nikt się nie chciał podjąć. Od razu zaznaczę, że kupowanie elementów pompy ze sklepu bmw zupełnie się nie opłaca cenowo ( dodatkowo co z tego, że się kupi np nowe wirniki jak obudowa jest zarysowana i luz pozostanie ) więc trzeba szukać gdziekolwiek - moim zdaniem tylko nowych - zamienników. tyle w temacie. pozdrawiam.

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Odgrzebię trochę temat. Mikołaj, jak sprawa ma się z podmienioną pompą? Dalej wszystko OK? Przymierzam się do remontu i kompletuję części, jeśli wszystko u Ciebie ok, to pójdę Twoją drogą ;)

  9. #39
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    Cześć, w zasadzie tak, miałem później jeszcze problem z okazjonalnym miganiem kontrolki ciśnienia oleju ale okazało się że to wina kabelka czujnika ciśnienia oleju. Wymieniłem czujnik, założyłem nowy konektor i jest ok. Miganie kontrolki ustało. Na pewno warto sprawdzić wszystko wcześniej zanim rzucać się na wymianę pompy olejowej ale to już pewnie wiesz. W każdym razie zakupiona pompa pasowała podczas montażu i wydaje się pracować normalnie.

    Przy okazji mam pytanie: M30(b28), odpalenie na zimnym silniku. Kontrolka ciśnienia oleju gaśnie mi po około 2-3 sek. od uruchomienia silnika. Czy to normalny czas czy kontrolka powinna gasnąć natychmiast? Tutaj znalazłem informacje że taka wartość jest ok ale wolę dopytać. Dodam, że gdy odpalam ciepły silnik kontrolka gaśnie praktycznie od razu ( max 0-1sek).

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •