Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 39

Wątek: [mechanika] ciśnienie oleju

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    Bardzo dziękuję za zainteresowanie tematem i odpowiedź. Sprawdzałem po numerach i od e32 nie pasuje ( pasuje od e28, e24); auto stoi jeszcze u mechanika bo wymieniam też sprzęgło i dowiem się jutro jakie wartości otrzymał ( jutro napiszę, to samo tyczy się oleju ). Odpowiadając na Twoje pytanie: Ciśnienie wzrasta i kontrolka przestaje świecić jak tylko lekko dodam gazu. Jak odpalam silnik to wszystko jest ok przez jakieś 10-15 minut. Kontrolka nie mruga. Po upływie tych kilkunastu minut kontrolka zaczyna mrugać, ale tylko w sytuacji jak obroty spadną poniżej 950. Gdy lekko dodam gazu - kontrolka gaśnie i znowu zaczyna mrugać jak staję na następnych światłach. Pytam na forum bo jak zwykle mam problem z pomocą ze strony mechanika któremu chyba nie chce się badać tematu i wolałby wymienić całą pompę. Można taką pompę zregenerować? Widziałem, że są do kupienia przekładnie ? W aucie wymieniałem już chyba wszystko i wole popytać / poszukać rozwiązania niż od razu kupować nową pompę - uważam że cena jest mocno zawyżona.

  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Spokojnie odpowiedz na wszystkie moje pytania I będziemy myśleć. Sprawdź wszystko co napisałem.
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi - olej obecnie zalany: 15W40 ( shell ), co do wartości krytycznych to niestety nie pamiętał dokładnie ale w granicach 0.2 na b. jałowym. Zachowanie kontrolki oleju opisałem wyżej. Dodam tylko że silnik był remontowany, zrobiona też była głowica, ciśnienie sprężania ok, auto jest robione od ponad 2 lat i jeździło bardzo mało dlatego dopiero niedawno, przy nieco dłuższych trasach odkryłem ten problem z ciśnieniem oleju. Olej został wlany 11 msc temu, ale przejechałem łącznie może z 2 tyś. km w tym roku. Tyle wiem.

  4. #24
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez mikolaj Zobacz posta
    Dzięki wielkie za szybkie odpowiedzi - olej obecnie zalany: 15W40 Olej został wlany 11 msc temu, ale przejechałem łącznie może z 2 tyś. km w tym roku. Tyle wiem.

    I to może być przyczyną , masz zalany minerał jaki już jest stary. Ja bym zaczął od oleju. W mojej e32 (M30B30) mam zalany Mobil 1 5W50.

    Do silnika po remoncie nigdy bym nie wlał minerała.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 18-08-2015 o 12:39

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,521
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Skoro silnik był po remoncie to szkoda lać do niego olej mineralny, w temperaturze roboczej nie ma dla niego znaczenia czy olej jest 5w40 czy 15w40, on jest tylko gesciejszy na zimno co zresztą bardzo szkodzi a zwłaszcza w okresie zimowym. Sprawdź pompe oleju, jeżeli jest w niej luz to tez może być problem z ta kontrolką mialem tak w e34 z silnikiem m20.
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 18-08-2015 o 12:36

  6. #26
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o olej to macie 100% racje i to błąd że taki olej został zalany, trochę z mojej winy, trochę z niewiedzy ale też z niedopilnowania tematu do końca. Tak czy inaczej, muszę olej wymienić w przeciągu miesiąca. Auto mam obecnie już we Wrocławiu, nie mam tutaj garażu z kanałem tylko miejsce w parkingu podziemnym, zresztą też nie jestem mechanikiem, i nie będę udawał że się super znam, to co potrafiliśmy robiłem z ojcem, resztę zlecaliśmy. Widziałem, że polecacie ls auto we wrocławiu, więc może tam podjadę i zapytam. Problem polega na tym, że ze wstępnej diagnozy wynika, że to jednak pompa olejowa, mechanik u którego byłem nie chciał rozkręcać miski olejowej i wykręcać pompy bo w wypadku gdyby okazało się że to pompa ( a na to wskazuje ) to auto byłoby unieruchomione a jest problem z zakupem tej części. Więc nie chciał. Dlatego chciałem zapytać czy może ktoś z Was regenerował kiedyś pompę olejową, wie czy jest to możliwe/wykonalne we Wrocławiu i gdzie mógłbym zawieźć taką część.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Ale bzdury piszecie odnośnie oleju, to aż śmiech mnie ogarnia. Olej czy mineralny czy pół syntetyk nie ma tu nic wspólnego z migającą kontrolką - za ciśnienie głównie odpowiada pompa oleju i to tam szukaj przyczyn.
    Polecam poczytać : http://www.pelicanparts.com/techarti...il_article.htm

  8. #28
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez nino Zobacz posta
    Ale bzdury piszecie odnośnie oleju, to aż śmiech mnie ogarnia. Olej czy mineralny czy pół syntetyk nie ma tu nic wspólnego z migającą kontrolką - za ciśnienie głównie odpowiada pompa oleju i to tam szukaj przyczyn.
    Polecam poczytać : http://www.pelicanparts.com/techarti...il_article.htm
    Ogólnie masz rację, ale ostatnio historia z życia wzięta. Auto zalane Castrolem Edge 5W40, ciśnienie oleju nie większe niż 1.5 bara, na maks obrotach. Na wolnych poniżej 1 bara. Zaczynała grać klawiatura.

    Zalany Motulem 5W50, na wolnych 2.5, maks 5 ile pozwala przelew. I weź tu wyjaśnij skąd takie różnice, oczywiście 50 na górze, daje większą lepkość, ale wedle manuala to tylko kilka %. Nic w silniku nie było robione, pomiary na ciepłym, w obu przypadkach filtr Manna.

    Olej ma znaczenie, ale zacznijmy od tego co napisałem w tym przypadku.

    Nie słyszałem o regenerowaniu pomp olejowych.

    Możliwe, że pękła sprężyna w zaworze przelewowym pompy, wtedy też jest w granicach .5 bara lub poniżej.

    Wszystko sprowadza się do otwarcia pacjenta.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 18-08-2015 o 13:41
    pozdrawiam Bartek

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Jest ciepło, więc nie powinno być aż tak dużego problemu z gęstością oleju.
    Moim zdaniem winna pompa oleju, z resztą sam przerobiłem ten temat dość dogłębnie - zmieniając z 10w40 na 15w40 i na odwrót i nie było żadnej różnicy w ciśnieniu.
    Tutaj też jest dużo informacji.
    http://www.bimmerforums.com/forum/sh...r-you-E32-735i

    Ttrol - producent oleju jak najbardziej ma znaczenie i nie eksperymentowałem nigdy z Castrolem, Shellem itp.
    Od początku leje Liqui, a i tak silnik położyłem i oby autor tematu nie zrobił tego samego.
    Ostatnio edytowane przez nino ; 18-08-2015 o 13:52

  10. #30
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    21
    BMW
    BMW E23 728i
    Skąd
    Wrocław
    ok, dziękuję wszystkim za wpisy i informacje. jak tylko problem zostanie rozwiązany to opiszę krótko przyczynę i co zostało zrobione. pozdrawiam

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •