Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Czujnik ABS

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1

    Post Czujnik ABS

    Panowie mam do wymiany prawdopodobnie czujnik ABS ( w inpie prawe tylne kolo stoi na 0 ) Bład na desce zapala się dopiero kiedy auto zacznie sie poruszac..
    Jak wykluczyc uszkodzenie sterownika pompy? Jak sprawdzic ze rzeczywiscie czujnik jest do wymiany a nie pompa?
    Podobno bardzo ciezko wyjac czujnik dlatego chcialbym sie upewnic ze to jest jego wina..
    A drugą drogą jaki czujnik polecacie? Ktory jest w dobrej cenie i bedzie na 100% sprawny bo te chinskie to wiem ze loteria...

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Panowie jak odlaczam czujnik to blad na kompie zapala sie od razu po zaplonie i wogole nie gasnie a gdy podlacze czujnik to zapala sie dopiero po ruszeniu autem, czyli myslac lopatologicznie raczej do wymiany czujnik bo polaczenie z czujnikiem jakies jest lecz nie pokazuje predkosci kola.. Dobrze mysle?
    teraz kwestia czujnika jaki kupic aby byl dobry i niedrogi..?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar IceMan11
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    137
    BMW
    E39 528iA 1999
    Skąd
    Kościan
    To musisz kupić dwa - ten dobry i ten niedrogi. W E39 są montowane siemensy, ale ATE też podejdą. Strzelam, że w E38 są dokładnie te same dlatego te dwie firmy wybierz. Mogą być używki, ale to lekka loteria może być. Są różne objawy padnietego czujnika. Czasami nie ma kontrolki, ale pedał odskakuje jak podczas ostrego hamowania z ABSami, po chwili zapala się kontrolka od braku TC, albo robi to po ok. 10-15min jazdy/stania. Pozdrawiam :)

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Ja od 3 lat mam założony Autolog, kupiony w sklepie jest to tylny lewy ten od prędkościomierza i skrzyni. Dałem za niego ok 110zł, a większość mi mówiło że tylko oryginał.

    Fakt że stary siedział mocno i się urwał. Musiałem zaznaczyć sobie głębokość i do tej głębokości rozwiercić.

    Czytałem potem na 5er że im Autolog też działa, ale te ze sklepu, te chińczyki z allegro to loteria.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Montowałem do przodu ATE za 190zł i jest od roku jest ok.
    Co do weryfikacji błędu, zamień czujniki prawy na lewy, jeżeli błąd pojawi się na drugim kole, to czujnik.
    U mnie jak padł sterownik ABS, to wyskoczył błąd czujnika położenia wzdłużnego i zaworów w pompie przód L+P strona
    Ostatnio edytowane przez tgracing ; 16-06-2015 o 19:18
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Zeby one chcialy wyjsc bez problemu to bym zamienil w celu weryfikacji ale niestety siedza ostro wlepione, nie ma szans na wyjecie bez wiercenia..

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Panowie a co powiecie o firmie DELPHI jesli chodzi o owy czujnik?

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2015
    Posty
    4
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Katowice
    A co zrobić gdy w tylnym kole urwał sie kabel od czujnika ABS ale nie w przewodzie idacego od hamulca tylko od wtyczki z instalacji auta, urwało sie w zagłębieniu wtyczki i potrzebuje nowej lub innej bo nie ma jak przedłużyć przewodu. Jest to dostępne w ogole czy musze szukac używki z kawałkami przewodów ? Szukałem na bmwstore ale nigdzie nie moge sie doszukać tej wtyczki :(

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Jak swoj wymienie to stary moge Ci odeslac ;) moze stworzysz jeden z dwoch..

    Albo mam nawet cale piasty z oryginalnymi czujnikami to moge Ci odciac wtyczke z kawalkiem kabla.. Jak cos to daj znaka na PW.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    290
    BMW
    e38 m62b35
    Skąd
    olsztyn
    ja mam na tył kupionego DELPHI bo mi w mrozy zgłaszał błąd lewy tył ale się cudownie naprawił. wszyscy straszą, że zamienniki nie chodzą itd... no może topran nie będzie działał ale oni nawet tulei nie potrafią zrobić dobrze a co dopiero elektrykę czy elektronikę. Bierz Delphi jak masz w dobrej cenie i ciesz się sprawnym samochodem

Podobne wątki

  1. [hamulce] czujnik abs
    Przez grzegorz16 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 25-01-2015, 21:26
  2. czujnik ABS
    Przez BlooDi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-04-2013, 13:44
  3. Czujnik ABS
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-03-2011, 16:18
  4. czujnik abs
    Przez co arti w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 20-03-2009, 17:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •