Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Zniknęła zmieniarka cd

  1. #1
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko

    Post Zniknęła zmieniarka cd

    Panowie zniknęła mi w połowie drogi zmieniarka cd na monitorze wyświetlają się same zera przy wyjmowaniu bezpiecznika słuchać że coś tam działa nie da się wyjąć kieszeni i nie świeci się dioda jakieś sugestie ?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    41
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Bydgoszcz
    wjechales moze gdzies na dziure czy cos ? byc moze skoro kasetki nieda sie nawet wyjac moze sie zablokowal podajnik z plyta. proboj naciskac przycisk do wyjmowania plyty do znudzenia a jak sie znudzi to bym sprobowal wypiac kostke ze zmieniarki na jakies 10 sekund i podlaczyl spowrotem. Skoro samo sie zrobilo to powinno samo sie odzrobic chyba :D (jakby coś posiadam zmieniarke 6cd z e38 740 i inne graty z tego lewego schowka)
    now '97 BMW e38 728i cosmosschwarz
    ex. '91 BMW e32 735i diamontschwarz
    ex. '95 BMW e38 740i cosmosschwarz[*]

  3. #3
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Wierny Zobacz posta
    wjechales moze gdzies na dziure czy cos ? byc moze skoro kasetki nieda sie nawet wyjac moze sie zablokowal podajnik z plyta. proboj naciskac przycisk do wyjmowania plyty do znudzenia a jak sie znudzi to bym sprobowal wypiac kostke ze zmieniarki na jakies 10 sekund i podlaczyl spowrotem. Skoro samo sie zrobilo to powinno samo sie odzrobic chyba :D (jakby coś posiadam zmieniarke 6cd z e38 740 i inne graty z tego lewego schowka)
    Nie wjechałem w dziurę po prostu wyskoczyły zera przestała grać włączyło się radio, rozpięcie jej nie pomogło bezpiecznik z dołu cały nr 69 też

  4. #4
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Nikt nie miał kłopotu z zmieniarką ?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    51
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kraków/Krzeszowice

    Post

    Ja miałem ale troszkę inny "problem" bo cały czas była "widziana". Nie czytała tylko płytek

    Ja bym podpowiedział abyś ją wyciągnął na stół, rozkręcił bo to 5 minut roboty. Sam tak robiłem i wyczyszczenie soczewki lasera płynem do obiektywów moja "usterkę" załatwiło.
    U Ciebie będzie coś innego ale jak ją na stole oglądniesz to może coś wypatrzysz.
    Może obluzowany kabelek, może brud w trybikach czy jakiś ułamany plasticzek, zacięcie magazynka (może też z brudu) bo wyciągnąć go nie możesz itp itd
    Może w tym tkwi problem?
    Poczyścisz, odblokujesz - może zatrybi

    Najpierw to wykluczyć mechaniczną usterkę/zacięcie bo to najszybsze i najłatwiejsze. Od czegoś trzeba zacząć to bo wróżenie z fusów bez testów
    Później przyjdzie czas na elektryków/elektroników jak się nie uda

    Zawsze można podmiankę zrobić - używane zmieniarki to nie jakiś masakryczny wydatek.
    Ostatnio edytowane przez macheck ; 16-06-2015 o 21:12

  6. #6
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    [QUOTE=macheck;482387]Ja miałem ale troszkę inny "problem" bo cały czas była "widziana". Nie czytała tylko płytek

    Ja bym podpowiedział abyś ją wyciągnął na stół, rozkręcił bo to 5 minut roboty. Sam tak robiłem i wyczyszczenie soczewki lasera płynem do obiektywów moja "usterkę" załatwiło.
    U Ciebie będzie coś innego ale jak ją na stole oglądniesz to może coś wypatrzysz.
    Może obluzowany kabelek, może brud w trybikach czy jakiś ułamany plasticzek, zacięcie magazynka (może też z brudu) bo wyciągnąć go nie możesz itp itd
    Może w tym tkwi problem?
    Poczyścisz, odblokujesz - może zatrybi

    Zawsze można podmiankę zrobić - używane zmieniarki to nie jakiś masakryczny wydatek.[/QUOT








    jeżeli problem tkwi w zmieniarce to pół biedy gorzej jak problem jest w sterowaniu (a tak w ogóle to co nią steruje przy systemie dsp)

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    51
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kraków/Krzeszowice
    W kabelkologii stosowanej to ja cienki bolek jestem - niestety nie wiem, nie podpowiem :(

    Owszem, będzie gorzej jak są jaja w sterowaniu

    Ale zacznij od zmieniary bo jak mówiłem to robota na "jednio piwko" i dużo się wyjaśni.
    Może będziesz mieć farta i to nie będą kabelki

    Grunt to nie martwić się na zapas :)

  8. #8
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    zmieniarka umarła założyłem już drugą 120zł i jest ok. jeszcze jedno pytanie do się wyciągnąć mechanicznie czyli rozkręcając wyjąć magazynek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    51
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    Kraków/Krzeszowice
    napewno jakoś się da. osobiście nie musiałem się siłować więc troszkę "gdybam"
    Szczególnie że i tak zmieniarka idzie do koszta to zawsze można coś urwać przeciąc itp :P
    Ewentualnie mniej inwazyjnie podać bezpośrednio 12 volt na silniczek wyciągania magazynka

Podobne wątki

  1. Zniknęła moja galeria na forum :(
    Przez Johnny_Bravo w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-01-2017, 16:28
  2. [audio/video] Zmieniarka
    Przez Tommy w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 15:21
  3. Zmieniarka
    Przez Pietrek w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 10:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •