Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Problemy ze starterem - ktoś przerabiał?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Post Problemy ze starterem - ktoś przerabiał?

    Mam taki oto przypadek w aucie:

    Ostatnio w gorące dni zdarza się że jeśli stanę na chwilę, nie mogę odpalić auta - rozrusznik w ogóle nie kręci, za to działa np. rozłączanie nawiewów na czas startu. Wkurzyło mnie to ostatnio i zacząłem kręcić w tę i spowrotem kluczykiem (mam autostart) i za 50 razem załapał.

    Czy to może być znany problem z kostką stacyjki (mimo że np. procedura odcinania osprzętu działa prawidłowo)?

    Czy jednak szukać przyczyn w szczotkach rozrusznika? Dodam że kręci idealnie.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ulv
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    154
    BMW
    ex E38 750i
    Skąd
    Chorzów
    Masz 2 akumulatory?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Mam to samo z tym ze u mnie nie ma auto startu.. Z tego co wyczytalem juz byl taki problem i prawdopodobnie idzie za maly prad aby pobudzic rozrusznik.. Poprowadz sobie luzny kabel od pobudzania rozrusznika i w razie nie bedzie chcial Ci odpalic dotknij kablem do + przy silniku, jak ruszy to dostaje za maly prad.. Ja u siebie mam tak poprowadzone i czekam na upal ;)
    Jak bedzie to tego wina, zamontuje dodatkowy przekaznij ktory przekaze odpowiedni prad na rozrusznik.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Auto nie odpala jak jest goracy silnik. Chwile przestygnie i lapie - sadze ze szczotki sie koncza i od temperatury spada przewodnictwo. Wymienie szczotki jesli uda mi sie do niego dobrac.

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Co wy kombinujecie, jakie pobudzanie. Przecież to silnik prądu stałego.

    Wyjąć, rozebrać, naprawić I założyć ponownie. Jak szczotki właśnie są za krótkie to czasami łapie, a czasami nie. W zależności jak się ułoży komutator względem szczotek przy poprzednim wyłączeniu rozrusznika.

    Generalnie w środku jest zazwyczaj kiepsko jak od nowości nikt tam nie zaglądał. Czyszczenie, nowe gumowe stopery przekładni, nowe tulejki łożyskujące I łożysko igiełkowe na wałku przy zębniku, smarowanie przekładni, na wszelki wypadek nowe sprzęgło z zębnikiem(bendiks) I można zapomnieć o temacie na kolejne 20 lat. Nowy komutator, jeżeli stary jest już mocno zużyty.

    Warto to zrobić, bo w M73 dostęp jest słaby do rozrzusznika.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Chromik1
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    170
    BMW
    750 il 2001 318 i 1992
    Skąd
    Libiąż-Małopolska
    Koledzy mają na myśli podanie prądu na automat [pobudzenie] który wyrzuca bendiks i uruchamia silnik rozrusznika. To jest dobry pomysł na sprawdzenie rozrusznika.
    Bóg stworzył życie, Otto je rozpędził, Diesel je napędził, Vankel je zakręcił a Ja z tego życia korzystam.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    To czemu cala poprzednia zime i ta zime ktora byla przejezdzilem bez zarzutow i jesli jest maks 20st na dworzu rorusznik dziala za kazdym razem idealnie a jedynie odbija mu kiedy naprawde pod maska jest niesamowita gorac.. Mysle ze po dwoch latach codziennego uzytkowania go po kilka razy juz dawno by padl a chodzi idealnie kiedy nie jest mu za cieplo.. Jesli rozrusznik bylby padniety to podajac prad do niego przygasly by chociaz lampki w drzwiach czy cokolwiek a u mnie zachowuje sie tak jakbym nawet nie przekrecil w pozycje rozruchu.. Jedynie wentylator klimy zwalnia ale to jest zwolnienie obrotow przez moduł a nie przez spadek prądu.. Jak dla mnie poprostu prądu nie dostaje.. Mialem zepsuty rozrusznik w omedze i w puncie i w zadnym nie bylo nawet podobnych objawow jak w e38... Zrobi sie jeszcze cieplej to bede szukal przyczyny..
    Ttrol nie mowie ze to nie rozrusznik ale objawy mi srednio do niego pasuja..
    Niebawem mam nadzieje ze dojde do przyczyny i napisze na forum bo juz nie pierwszy raz widze taki temat.. Kiedys czytalem ze koles zregenerowal caly rozrusznik a nadal bylo tak samo..

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Podstawa to nie robic na zapas :D Charzun daj znac przyczyny bo moj tez nie dziala wlasnie liedy ma tak goraco pod maska ale jak zlapie to kreci jak nowy.

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1

    Post

    Najpierw diagnoza ews w czasie wystąpienia usterki a dopiero reszta. Pod maską jest przekaźnik rozrusznika i może on nie działa poprawnie. Bardzo łatwo to sprawdzić. Wystarczy próbówką sprawdzić zasilanie co idzie na rozrusznik w skrzynce z kompami. W białej kości gruby przewód chyba czarny z żółtym paskiem. Na nim ma się pojawić napięcie w czasie rozruchu.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar charzun
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    1,182
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    1
    Nie wiem czemu ale ja do EWS nie moge sie podpiąc przez INPE tak samo jak do czujnika servotronica...

Podobne wątki

  1. Pilny temat e38 manual ktoś widział ktoś zna ???
    Przez CICHY83 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 08:25
  2. [elektryka] Naprawa elektrycznej żaluzji - czy ktoś już przerabiał ?
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 13-06-2014, 14:50
  3. [E32] E32 750iL POZNAŃ zna ktoś? Może ktoś oglądał?
    Przez GRABS w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-06-2013, 12:08
  4. Ubezpieczenie nieużywanego auta - ktoś przerabiał?
    Przez Inur w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-05-2012, 05:20
  5. Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-03-2009, 13:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •