Strona 8 z 28 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 71 do 80 z 280

Wątek: Drgania miedzy 110-130

  1. #71
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Wszystko, co by mogło mi jeszcze przyjść do głowy:
    - sprawdziłbym śrubę od zwrotnicy, która trzyma obejmę na McPhersonie (w sensie czy dociągnięta)
    - sprawdziłbym czy wszystkie śruby łożyska są dokręcone (z tył zwrotnicy są 4 szt.)
    - popatrzyłbym dokładnie na zaczepy wahaczy, szczególnie banana (szarpak i obserwacja, czy coś się nie kibocze)
    - jak powyższe nie przyniosły by skutku, to bym kupił jedno łożysko. Najpierw bym je wrzucił na jedną strone --> test, czy coś to dało, później druga strona (w ostateczności zostanie Ci łożysko na zaś). Łożysko może być trefne na dwa sposoby - raz, to jakiś lipny zamiennik, który ktoś wcześniej wrzucił i średnica centrująca się nie zgadza, a dwa, to samo odkształcenie łożyska pod naprężeniem. Łożysko możesz kupić nawet najtańsze, ale najlepiej niemieckiej produkcji. Chińczyki (w tym już produkowany w Chinach SKF) są wg mnie słabe, a jak kupowałem niemieckie najtańsze zamienniki, to nigdy nie było problemów z ich trwałością.
    - sprawdziłbym poprawność montażu kolumny McPherson, w tym górne jego łożysko.

  2. #72
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    HTN napisałeś - sprawdziłbym poprawność montażu kolumny McPherson, w tym górne jego łożysko.
    Czy górne łożysko nie powinno stukac jak ma jakiś luz?
    Ja jeszcze bym dokładnie oczyscił gładź przylegania tarczy hamulcowej do piasty i miejsce przylegania felgi.
    Ja też czasami tych zachowań BMW nie rozumiem.....eehhhh
    Ile ALDIK ci kilogramów wyszło na tych kołach???

  3. #73
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Hmm gramów nie kg ;) Nie pamietam, ale "chyba" sporo na jednej. W każdym razie to niestety bez znaczenia.
    Co do łożysk(piasty) to jedną już zmieniłem a o drugiej myśle. Założe chyba to stare nawet co mam, co było na tej stronie gdzie jest nowe. Bo nie ma sensu kupować nowego skoro nic to nie dało. Banany były zmieniane hmm 2 lata temu hmm kurde moze te nowe jakies lipne !? Ale jakoś nie kojarze aby zaczęło drgać zaraz po ich wymianie!? W każdym razie na trzepakach wygląda wszystko na dobre. Sprawdzane nie raz.

  4. #74
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Aldik albo sie im nie chciało albo nie mają pojecia o tym.
    Wyważanie w gramach to kosmetyka chodzi o ustawienie kilogramów na kole i po to jest Hunter potrzebny. 12kg to max dopuszczalny ale mercedes dopuszcza 7kg.
    Ja miałem kiedys u kilku wulkanizatorów wyważone na 0-0 a jak pojechałem do Tomali na Huntera to pokazało 21kg bicia koło i powiedzieli mi ze całe wyważanie nie jest tak ważne jak ustawienie kilogramów. Ustawili na 5 czy 6 kg i bez wyważania które pokazało 20g na 15g na koło kierownica nawet nie drgnęła.
    Tak jak na foto poniżej w linku. Zwróć uwagę na prawy dolny róg co tam jest http://i.iplsc.com/wywazenie-prawidl...GJ-C116-F4.jpg

    Ps jak wymieniałes tarcze hamulcowe to smarowałeś gładź która przylega do piasty smarem???
    Ostatnio edytowane przez miro ; 15-09-2015 o 19:42

  5. #75
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Przeczytaj se jeszcze to http://www.wimad.com.pl/a2010-03-wyw...martWeight.php

    AAaaaaaaaa patrz jeszcze tu W 2012 roku wałkowaliśmy to samo. Moze cos to pomoże http://7er.pl/showthread.php/14301-D...-nowe!!/page16
    Ostatnio edytowane przez miro ; 15-09-2015 o 20:40

  6. #76
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Nie smarowałem niczym przy zakładaniu tarcz. Codo wyważenia to juz chyba nie ma sensu zabawa, szczególnie ze nie raz juz były wyważane, w tym hunter i na 3kpl opon to samo !?

  7. #77
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Aldik ale jak nie ustawią kilogramów to wyważać se możesz do usranej smierci.

  8. #78
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ale jeżdże autem od nastu lat, kikla nowych opon w życiu kupowałem, wyważane były na starym sprzęcie i bić nie było. Były to różne auta a głównie bmw. Więc nie wierze, ze teraz po 3kpl opon nagle huneter je uzdrowi. Coś jest nie tak w aucie. Nie upieram się na milion procent. Ale w tej e65 przerobiłem jedne łyse opony które były jak je kupiłem (nic nie biło), za chwile na miesiąc używane zimówki za pare stów (nic nie biło), potem kpl nowych letnich (nic nie biło), potem kpl nowych zimówek (nic nie biło), więc trudno mi przyswoić że nagle 2 ost z wymienionych kpl opon szlak trafił w podobnym czasie, następnie 3kpl nowych opon też. I wszystkie mają ten sam objaw w dokładnie tym samym przedziale prędkości. Chyba mnie rozumiesz !? Stoje teraz przed decyzją czy nadal brnąć w zawieszenie czy kupił kolejne nowe dwie gumy na przód za 1200 i jak to nic nie da (a pewnie nie) to nadal brąć w zawieszenie !?

  9. #79
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez Aldik Zobacz posta
    Banany były zmieniane hmm 2 lata temu hmm kurde moze te nowe jakies lipne !?.
    No to ja stawiam, że 99% banany do wymiany. Ostatnio miałem problem z nowymi, bo w ciągu 1000km jedna strona się rozsypała, a po 4000km druga. Kupiłem jakieś dziadowskie zamienniki. Zareklamowałem je i poprośiłem sprzedawcę, żeby mi wysłał jakiejś innej firmy, bo będę je odsyłał w nieskończoność. Sprzedawca na tyle w porządku, że bez dopłaty przysłał mi lepsze.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 20-09-2015 o 13:00

  10. #80
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    No ja z tego co pamietam to założyłem Lamfordery !? Na milion procent żadne ciulstwo. Nie mówie już nawet, ze na szarpakach nic nie czuć.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 22:35
  2. Skrzynia, błąd 130 i 59. Co to kurna jest?
    Przez Mateo38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •