Strona 3 z 28 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 280

Wątek: Drgania miedzy 110-130

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka

    Post

    Ja bym też obstawiał albo łącznik elastyczny, albo podporę wału. Na necie roi się od tego typu wątków dla BMW.

    U mnie takie trzepanie było spowodowane wyząbkowaniem tylnej opony od wewnętrznej strony auta po lewej stronie. BMW ma sportową geometrię kół (lekko pochylone) przez to ząbkuje opony od wewnętrznej strony. Autem tak trzepało, że prawy fotel, jak nie był obsadzony to zachowywał się jak na przemysłowym shaker'ze. Bałem się, że się wręcz rozklekocze. :) No i faktycznie bardzo było czuć wibracje na kierownicy, wręcz jak niewyważone koła.
    Teraz opony mam już nowe, ale muszę chwilę pojeździć, bo mam wrażenie, że jestem przewrażliwiony i też wyczuwam bardzo delikatne drgania. Jak pykne się w dalszą trasę, to poobserwuje.

    Opcja jest jeszcze jedna - luz na maglownicy... Powinien byc wyczuwalny/słyszalny na postoju.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 17-06-2015 o 21:35

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Ciekawa masz teorie ze w BMW musza zabkowac sie opony ze wzgledu na ustawienie kol...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez lysy_k Zobacz posta
    Ciekawa masz teorie ze w BMW musza zabkowac sie opony ze wzgledu na ustawienie kol...
    Sorry, napisałem niezbyt wyraźnie i zabrzmiało to jak stwierdzenie, że zawsze się ząbkują. Ząbkowanie występuje w każdym samochodzie przy określonych warunkach. W BMW najłatwiej je zobaczyć na wewnętrznej stronie bieżnika z racji bardziej pochylonego kąta koła.

    Bendix, co do odciskania opon, to jest ciekawa teoria i, dla jasności, nie podważam tego pomysł. U mnie drganie występuje faktycznie tylko i wyłącznie po ruszeniu spod domu po dłuższym postoju i po kilku km ustępuje.

    Aldik, tak czytam, to pisałeś, że wymieniałeś komplety opon, czyli fele miałeś cały czas te same. Felgi masz oryginalne? Kiedyś miałem efekt pływania auta, bo miałem alu, które od wewnętrznej strony miały taki plastikowy pierścień centrujący. Dokładnie to wyglądało tak:
    http://www.abbco.pl/img/pierscienie/...plastik_zk.jpg
    http://www.felgi-opony.com/images/me...__ce_felgi.jpg
    Przerzucałem kiedyś koła i ten pierścień mi wypadł, a ja tego nie zauważyłem. Auto zaczęło pływać pod drodze. Znalazłem później ten pierścień w garażu i po założeniu wszystko wróciło do normy.
    Zrób może test na osobnym komplecie kompletnych kół - fela i opona.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 14-07-2015 o 07:47

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Dokladnie lysy_k... teoria ciekawa.Niedlugo bedzie wszystkim w betkach napindalało

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Odświeżam :) Może ktoś jeszcze ma jakieś spostrzeżenia ? Auto stało teraz ok 14 dni i przez chwile było znacznie gorzej. Kierownica drgała w większym przedziale prędkości . Pare km przejechałem, stanąłem, znów pojechałem i troszkę lepiej hmm. Juz na łep dostaje :D

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    13
    BMW
    E66 ,E39
    Skąd
    dolny śląsk
    Po dłuższym postoju opony się wypłaszczają w miejscu nacisku i przez chwilę będą odczuwalne.
    Tak samo dzieje się po zjeździe z autostrady na parking bo pony są gorące i już po chwilowym postoju potrafią się odcisnąć.
    Jest taka wyważarka a w zasadzie system kontroli wibracji Huntera i na tej maszynie można zdiagnozować i usunąć drgania kół, ale mało warsztatów ma taką maszynę.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bendix Zobacz posta
    Po dłuższym postoju opony się wypłaszczają w miejscu nacisku i przez chwilę będą odczuwalne.
    Tak samo dzieje się po zjeździe z autostrady na parking bo pony są gorące i już po chwilowym postoju potrafią się odcisnąć.
    Jest taka wyważarka a w zasadzie system kontroli wibracji Huntera i na tej maszynie można zdiagnozować i usunąć drgania kół, ale mało warsztatów ma taką maszynę.
    w warszawie na okaryny maja huntera...polecam...pełna profeska...drgania znikają jak ręką odjął

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Niestety nie w tym rzecz. Pierwsza jazda po postoju było ok, dopiero później sie pogorszyło. Więc nie wtym rzecz.
    Ale tak czy siak proszę napisz coś wiecej o tej kontorli !?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    No własnie znalazłemw katowicach gdzie mają taką wyważarkę - ciekaw jestem. OBY ! Jutro będę do nich sie wpychać :)

  10. #10
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Mi to wygląda na konwerter w 99%.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 22:35
  2. Skrzynia, błąd 130 i 59. Co to kurna jest?
    Przez Mateo38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •