Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 280

Wątek: Drgania miedzy 110-130

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    "Mody na sukces" ciąg dalszy. Z wyważania na aucie na tę chwilę nici, bo tuż przed tym zabiegiem pojechałem na zbieżność i się okazało, że prawy drążek szlag trafił (wymieniany w całości w maju 2015). Chłopaki mi wymienili, poustawiali jak trzeba i na wyważanie było już za późno, a rano w drogę.
    Pamiętaj, żeby po wymianie drążka i ustawieniu zbieżności skalibrować kąt ustawienia kierownicy (DIS/ISTA, nie wiem czy INPA). Inaczej DSC może odczytywać błędną prędkość dla poszczególnych kół i mogą być cyrki.

  2. #2
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Pamiętaj, żeby po wymianie drążka i ustawieniu zbieżności skalibrować kąt ustawienia kierownicy (DIS/ISTA, nie wiem czy INPA). Inaczej DSC może odczytywać błędną prędkość dla poszczególnych kół i mogą być cyrki.
    Na bank był z tym problem przy wymianie obu drążków rok temu. Teraz chłopakom udało się obejść bez tego. Robiłem na innym warsztacie nie specjalizującym się w BMW, więc nie sądzę, żeby podpinali się pod kompa, a po 1000 km DSC nie zgłosiło żadnego błędu.

    @Aldik: na razie odpuszczam temat wymiany drugiego drążka.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Lewy drążek mam do sprzedania jak byś chciał. Ja wymieniłem niepotrzebnie

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Mas ORI używany? Ja raczej kupię do pary Lemfordera.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    U mnie też nie było problemu, ale w ECU był zapisany błąd kąta kierownicy i prędkości kół: A0B5, E51D i E514.

    Nie było żadnych problemów w związku z tym żadnych problemów podczas jazdy, poza tym, że tempomat ześwirował i nie trzyma równo prędkości. Nawet po kalibracji mu niestety nie przeszło i do dzisiaj jest to największa zagadka mojego auta :).

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    U mnie też nie było problemu, ale w ECU był zapisany błąd kąta kierownicy i prędkości kół: A0B5, E51D i E514.

    Nie było żadnych problemów w związku z tym żadnych problemów podczas jazdy, poza tym, że tempomat ześwirował i nie trzyma równo prędkości. Nawet po kalibracji mu niestety nie przeszło i do dzisiaj jest to największa zagadka mojego auta :).
    No z kompem to do auta od paru miechów nie podchodziłem :D Jak nie zapomnę, to jutro sprawdzę ;) i nie strasz z tym tempomatem :P wiem, że nieciekawa przypadłość w Twoim aucie, ale innym mógłbyś tego nie życzyć :P

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A ja bez problemów. Wymieniłem i nic nie musiałem robić. No po za zbieżnością

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Oczywiście, że Ci nie życzę damned1 ;). Pocieszę Cię, że jestem coraz bliżej, że to jednak nie elektronika, tylko coś z wyciekami powietrza - albo przy turboładowarce, albo gdzieś na podciśnieniach.

    Co do kąta kiery, to w międzyczasie na bimmerfest czytałem kilka wątków, że jak już ma coś świrować, to DSC. No, ale to pewnie przy naprawdę sporych rozbieżnościach, nie przy zbieżności, która aż tak wielkiej zmiany w kąt kół nie wnosi.

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ale wykop :) Nie pamiętam już czy udało mi się ostatecznie zniwelować ten efekt. Bardzo możliwe, że problem był między fotelem a kierownicą ;) Na sam koniec w E65 z przodu miałem praktycznie wszystko wymienione (4x wahacze, kompletne drążki, amortyzatory, poduszki amortyzatorów), a magiel zregenerowany i do tego nowe poduchy pod silnikiem i skrzynią.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 22:35
  2. Skrzynia, błąd 130 i 59. Co to kurna jest?
    Przez Mateo38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •