Strona 28 z 28 PierwszyPierwszy ... 18262728
Pokaż wyniki od 271 do 280 z 280

Wątek: Drgania miedzy 110-130

  1. #271
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Mas ORI używany? Ja raczej kupię do pary Lemfordera.

  2. #272
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice

  3. #273
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    "Mody na sukces" ciąg dalszy. Z wyważania na aucie na tę chwilę nici, bo tuż przed tym zabiegiem pojechałem na zbieżność i się okazało, że prawy drążek szlag trafił (wymieniany w całości w maju 2015). Chłopaki mi wymienili, poustawiali jak trzeba i na wyważanie było już za późno, a rano w drogę.
    Pamiętaj, żeby po wymianie drążka i ustawieniu zbieżności skalibrować kąt ustawienia kierownicy (DIS/ISTA, nie wiem czy INPA). Inaczej DSC może odczytywać błędną prędkość dla poszczególnych kół i mogą być cyrki.

  4. #274
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Pamiętaj, żeby po wymianie drążka i ustawieniu zbieżności skalibrować kąt ustawienia kierownicy (DIS/ISTA, nie wiem czy INPA). Inaczej DSC może odczytywać błędną prędkość dla poszczególnych kół i mogą być cyrki.
    Na bank był z tym problem przy wymianie obu drążków rok temu. Teraz chłopakom udało się obejść bez tego. Robiłem na innym warsztacie nie specjalizującym się w BMW, więc nie sądzę, żeby podpinali się pod kompa, a po 1000 km DSC nie zgłosiło żadnego błędu.

    @Aldik: na razie odpuszczam temat wymiany drugiego drążka.

  5. #275
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    U mnie też nie było problemu, ale w ECU był zapisany błąd kąta kierownicy i prędkości kół: A0B5, E51D i E514.

    Nie było żadnych problemów w związku z tym żadnych problemów podczas jazdy, poza tym, że tempomat ześwirował i nie trzyma równo prędkości. Nawet po kalibracji mu niestety nie przeszło i do dzisiaj jest to największa zagadka mojego auta :).

  6. #276
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    U mnie też nie było problemu, ale w ECU był zapisany błąd kąta kierownicy i prędkości kół: A0B5, E51D i E514.

    Nie było żadnych problemów w związku z tym żadnych problemów podczas jazdy, poza tym, że tempomat ześwirował i nie trzyma równo prędkości. Nawet po kalibracji mu niestety nie przeszło i do dzisiaj jest to największa zagadka mojego auta :).
    No z kompem to do auta od paru miechów nie podchodziłem :D Jak nie zapomnę, to jutro sprawdzę ;) i nie strasz z tym tempomatem :P wiem, że nieciekawa przypadłość w Twoim aucie, ale innym mógłbyś tego nie życzyć :P

  7. #277
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    A ja bez problemów. Wymieniłem i nic nie musiałem robić. No po za zbieżnością

  8. #278
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Oczywiście, że Ci nie życzę damned1 ;). Pocieszę Cię, że jestem coraz bliżej, że to jednak nie elektronika, tylko coś z wyciekami powietrza - albo przy turboładowarce, albo gdzieś na podciśnieniach.

    Co do kąta kiery, to w międzyczasie na bimmerfest czytałem kilka wątków, że jak już ma coś świrować, to DSC. No, ale to pewnie przy naprawdę sporych rozbieżnościach, nie przy zbieżności, która aż tak wielkiej zmiany w kąt kół nie wnosi.

  9. #279
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    No to jeszcze jedna rzecz mnie trapi. Myślałem, że to kwestia opon, ale i na starych letnich i na rocznych zimowych jest to samo. Przy niektórych prędkościach pojawia się dziwny efekt "mrowienia" idącego od podłogi. Strasznie to drażni. Tak, jakbym po tarce jechał. Wiecie co to może być? Auta mi nie ściąga, w zawieszeniu nic nie puka. Mam założone nowe łączniki stabilizatora i nowe łożyska FAG, a efekt dalej ten sam. Przejechałem opony ręką i nie czułem, żeby była wyząbkowane.

    Ciężko mi też powiedzieć, kiedy to się pojawiło. Czy to może być spowodowane złą zbieżnością? Jakiś czas temu miałem wyciągany silnik ze skrzynią. Czy to możliwe, że gdzieś coś ma jakiś luz? Coś jest niedokręcone?
    Witam,
    Wiem, że było to dawno i auto sprzedane ale czy udało Ci się rozwiązać problem? U mnie jest dokładnie tak samo i mrowienie czuć tak naprawdę tylko na równym asfalcie, nie mogę znaleźć żadnego powiązania między prędkością czy obrotami silnika
    Pozdrawiam

  10. #280
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ale wykop :) Nie pamiętam już czy udało mi się ostatecznie zniwelować ten efekt. Bardzo możliwe, że problem był między fotelem a kierownicą ;) Na sam koniec w E65 z przodu miałem praktycznie wszystko wymienione (4x wahacze, kompletne drążki, amortyzatory, poduszki amortyzatorów), a magiel zregenerowany i do tego nowe poduchy pod silnikiem i skrzynią.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 22:35
  2. Skrzynia, błąd 130 i 59. Co to kurna jest?
    Przez Mateo38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •