Strona 26 z 28 PierwszyPierwszy ... 162425262728 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 280

Wątek: Drgania miedzy 110-130

  1. #251
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    No właśnie,. O Hunterze to ja juz setki razy pisałem.

  2. #252
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja robiłem na aucie 3 razy chyba i spoko,n ic sie nie stało, Auto można holować prze kilka km więc 2 sekundy podczas doważania na bank nie uszkodza skrzyni.

  3. #253
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja sie boję :)
    Może nie tyle się boję co mam strach :):):)
    U mnie Hunter z reguły załatwiał takie sprawy.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 25-01-2016 o 13:27

  4. #254
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ja celowo chcę doważać na aucie, bo może uda się też coś przy okazji wyłapać. @Miro nie zawsze drgania kiery są tylko od przedniej osi. Wystarczy, że cała buda wpadnie w wibracje, to i kiera będzie drżeć, a wrażenie będzie, że tylko ona drży.

    Znalazłem też firmę z Hunterem (w senie oficjalnie pisze, że ma Huntera), ale raz że musiałbym się przez całe miasto przebijać, a dwa coś ostatnio dostali sporo negatywnych komentarzy.

  5. #255
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    To jest racja,że Huntera też trzeba rozumieć i umieć obsługiwać. Sam sprzęt to dopiero połowa sukcesu.
    Ja bym zostawił w takim razie autko zapalone na N
    @Damned1 zadzwoń do @Sebka on może wiedzieć jak to poprawnie zrobić.

  6. #256
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Może Sebek sam tu zajrzy. Ostatnio mieliśmy gorącą linię, więc chcę mu dać (na jakiś czas :P ) spokój :P

  7. #257
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Ja po moich ostatnich perypetiach z oponami i biciem, pojechałem na wyważenie. Sprawdzili - no bije... 5g z jednej, 20g po przeciwnej stronie koła. Wyważyli. Pojechałem na trasę. Tragedia jeszcze gorsza, niż była - auto jedzie na wprost dobrze, ale przy hamowaniu bije, jakbym miał krzywe tarcze. Do tego im dłużej hamowałem, tym bardziej biło. "No tarcze!" myślę. Dla spokoju dałem auto do niemieckiego Euromasters, zabuliłem 50EUR za wyważenie 4 kół i pojechałem na test - EUREKA! Auto hamuje bez żadnych bić! W końcu można normalnie jeździć!

    Morał z tego taki, że warsztaty czasami sobie nie ustawiają dokładności ustawienia maszyn - to raz. Dwa, że nie kalibruja maszyn. Mój brat mi później napisał, że oni też byli z Ducato wyważyć tam, gdzie ja i też była lipa. Później się dowiedzieli, że warsztat ma trefną maszynę. Facet wyważał przy mnie, więc widziałem, że wyskoczyło mu wszystko OK po naklejeniu nowych odważników. No, ale co z tego, jak sensory są nieskalibrowane. Stąd moja rada - jeśli po pierwszym wyważeniu dalej bije, to jechać gdzie indziej i poprosić o ustawienie większej dokładności, jeśli się fizycznie da <5g.

    Co do doważania na aucie, to jest to dobra opcja, ale musi zostać wykonana na rolkach. Jeśli ktoś je doważa w powietrzu, to sobie można w zad takie coś wsadzić (tak mi gościu w Euromasters powiedział). Poza tym jest jeszcze jedna sprawa - przy każdym demontażu kół trzeba robić to od nowa, bo doważanie jest wydajne, ale tylko w danym ułożeniu koła na piaście. Zdemontujesz, zamontujesz w innym ułożeniu śrub i pozamiatane.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 25-01-2016 o 18:38

  8. #258
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Co do doważania na aucie, to jest to dobra opcja, ale musi zostać wykonana na rolkach. Jeśli ktoś je doważa w powietrzu, to sobie można w zad takie coś wsadzić (tak mi gościu w Euromasters powiedział). Poza tym jest jeszcze jedna sprawa - przy każdym demontażu kół trzeba robić to od nowa, bo doważanie jest wydajne, ale tylko w danym ułożeniu koła na piaście. Zdemontujesz, zamontujesz w innym ułożeniu śrub i pozamiatane.
    No to jest oczywiste, że wyważanie na aucie to znaczy, że też pod jego obciążeniem. Mam nadzieję, że tam gdzie jadę, tak mają. Nie planuję ściągać kół do wiosny, więc powinno się udać ;)

  9. #259
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Hmm ja robiłem w powietrzu i też pomagało hmm

  10. #260
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    90
    BMW
    E38 740i '98
    Skąd
    Gdynia
    Rownież podpisuje sie pod Hunterem. Wyważane koła u 3 fachowców, dopiero u kogoś kto ma huntera zrobili porządnie i od razu czuć różnice.


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 22:35
  2. Skrzynia, błąd 130 i 59. Co to kurna jest?
    Przez Mateo38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •