Strona 18 z 28 PierwszyPierwszy ... 81617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 280

Wątek: Drgania miedzy 110-130

  1. #171
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Karizmo Zobacz posta
    Kupa a nie huntera, sam sobie wywarzam koła bo mam do tego maszyny, hunter jest dobry ale kiedyś takiego nie było a auta jeździły więc można sobie go miedzy bajki wsadzić.
    Ja mam dziwne wrażenie że poprawia się przez chwile po podniesieniu i opuszczeniu auta na podnośniku, na przeglądzie wyszło że mam o ile pamiętam 65% sprawne amory i czuje że to chyba będzie to.
    Jeszcze zdejmę opony zobaczę czy felga nie jest gdzieś pęknięta.

    to tak jak z zbieżnością jedni kupują 3D za 30-50 koła a inni robią to samo i tak samo za 2 tysiące !
    To dalej sobie wyważaj i dalej sobie rób geometrie na chorągiewkach . Widać ,ze mało w życiu widziałeś. Ja bynajmniej się nieźle uśmiałem po Twoim poscie.

  2. #172
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    DObra dobra, nie obrażajcie sie, każdy ma swoje metody. Każdej warto spróbować, ja się wnerwiałem i każdemu gadałem, że niemożliwe że to opony a jednak. Trzeba wysłuchać wszystkich i analizować .

  3. #173
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ale tu się nikt nie obraża. Mnie życie nauczyło i półśrodki mnie nie interesują.
    Ja wiem ze 30 lat temu na takim sprzęcie robili i jezdziło ale jakie auta. Nie było DD,nie było wielowahaczowego zawieszenia,nie było 20" alu felg,serwotronika itd.

  4. #174
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Mi przyszedł w końcu prawy wahacz z reklamacji (Mapco). Wczoraj wymieniłem i auto jeździ super. Jak na tym jednym starym bananie mi szarpało kierą, że bałem się hamować, tak teraz auto jest bardzo sztywne.

  5. #175
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Hmm kurde to jednak nie taki diabeł straszny - ależ kurde czego go tak trudno znaleźć !

  6. #176
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Moja radość szybko się skończyła... Teraz znowu mi drga, ale tylko jak lekko hamuję. Przy jeździe na wprost jest wszystko super. Lekko nacisnę hamulec przy prędkości powyżej 110km/h i auto zachowuje się jakby miało krzywe tarcze. Mocno depnę na hamulec - drgania mijają i auto sprawnie hamuje bez drgań. Poniżej 110km/h wszystko jest cacy zero oznak jakichkolwiek problemów.

    Zbieżność i kąty tyłu ustawione ładnie na Hunterze, koła wyważone, tracze zmierzone... Luzów komplene zero i to sprawdzone na dwóch stacjach diagnostycznych, bo jedni to byli dla mnie konowały i pojechałem na drugą, na której przypadkiem znalazłem Huntera poprzedniej generacji (czyli tego najlepszego). Ah, j....ne BMW...

    Ciekawe tylko, że przypadłość pojawiła mi się jak wymieniłem koła na ziomowe. Przynajmniej wtedy to zauważyłem. Jutro przerzucę koła z tyłu na przód i na odwrót. Sprawdzę jeszcze raz. Niemniej jednak mało to prawdopodobne, że jak leciutko hamuję, to mi drga dosyć mocno, a na jeździe na wprost nic się nie dzieje. Tak samo nic się nie dzieje, jak mocno hamuję.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 30-10-2015 o 23:02

  7. #177
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Skoro pojawiło się po wymianie kół to jakby sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, TO koła/opony nie bmw :)

  8. #178
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2011
    Posty
    205
    BMW
    brak
    Skąd
    warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Moja radość szybko się skończyła... Teraz znowu mi drga, ale tylko jak lekko hamuję. Przy jeździe na wprost jest wszystko super. Lekko nacisnę hamulec przy prędkości powyżej 110km/h i auto zachowuje się jakby miało krzywe tarcze. Mocno depnę na hamulec - drgania mijają i auto sprawnie hamuje bez drgań. Poniżej 110km/h wszystko jest cacy zero oznak jakichkolwiek problemów.

    Zbieżność i kąty tyłu ustawione ładnie na Hunterze, koła wyważone, tracze zmierzone... Luzów komplene zero i to sprawdzone na dwóch stacjach diagnostycznych, bo jedni to byli dla mnie konowały i pojechałem na drugą, na której przypadkiem znalazłem Huntera poprzedniej generacji (czyli tego najlepszego). Ah, j....ne BMW...

    Ciekawe tylko, że przypadłość pojawiła mi się jak wymieniłem koła na ziomowe. Przynajmniej wtedy to zauważyłem. Jutro przerzucę koła z tyłu na przód i na odwrót. Sprawdzę jeszcze raz. Niemniej jednak mało to prawdopodobne, że jak leciutko hamuję, to mi drga dosyć mocno, a na jeździe na wprost nic się nie dzieje. Tak samo nic się nie dzieje, jak mocno hamuję.

    sprawdź tuleje na bananach...u mnie objawy były podobne z drganiami.
    tuleje nie wyglądały na zużyte, a jednak okazało się że materiał był wypracowany.
    zmieniłem tuleje, które były ori bmw na lemfordera i problem z drganiami się skończył. zupełnie inne auto, super się prowadzi.
    koła oczywiście też sprawdź

    pzdr

  9. #179
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Wszystkie znaki wskazują na tarcze ale w E65 to wszystko jest możliwe wiec koła na huntera wszystkie 4 sztuki a dodatkowo zmien przód z tyłem po wyważeniu oczywiscie ,no i ładnie wyczysc felgi w miejscu styku z tarczą hamulcową. Sruby w kole przykrecamy w kolejnosci 1,3,5,2,4

  10. #180
    Doświadczony Użytkownik Awatar Aldik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    6,420
    BMW
    740xd f01
    Skąd
    Katowice
    Ja tez bym szukał w kołach skoro to sie zaczęło po ich wymianie - wręcz logiczne że to ich wina !?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 284
    Ostatni post / autor: 22-02-2017, 22:35
  2. Skrzynia, błąd 130 i 59. Co to kurna jest?
    Przez Mateo38 w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-09-2011, 19:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •