Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Usterka hamulców, spostrzeżenia

  1. #1
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post Usterka hamulców, spostrzeżenia

    Witam
    Dziś wyjechałem na chwilę i dopadła mnie usterka hamulców. Już od dłuższego czasu zabierałem się za wymianę pompy hamulcowej, ale jakoś tak to się przeciągało. Dzisiaj wszystkie cztery hamulce przestały całkowicie odbijać. Przy delikatnym hamowaniu jest ok, ale przy mocniejszym mija jakaś chwila zanim odbiją. Można przekręcić koło rękami, ale trzeba się mocno zaprzeć. Poza tym auto hamuje jak brzytwa.

    Był kiedyś temat na forum, że koledze e32 samo hamowało i to najprawdopodobniej jest podobna sytuacja. Nadmienię, że zaciski ok, tylne nowe, przód stare, ale rozbierane. Przewody giętkie nowe.

    W każdym razie przy okazji zregeneruję przednie.

    A od dłuższego czasu dziwnie się pedał zachowywał od hamulca, raz miękki, poprawny, raz twardy, raz szybko wracał, a raz wolno.

    W każdym razie jakbyście obserwowali takie okoliczności to wygląda na pompę hamulcową.

    A teraz clue historii, pompę można dostać, z ATE kosztuje jedyne 540 PLN, bo już myślałem, że będę musiał do ASO uderzać. Ta sama pompa jest do silników M30 i M70 bez względu na system wspomagania hamulcy.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-06-2015 o 12:51
    pozdrawiam Bartek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Miałem podobne objawy, z tym, że nie były aż tak duże. Kupiłem zestaw naprawczy do pompy hamulcowej ( gumki ) i po rozebraniu okazało się, że stare praktycznie nie istnieją. Przy okazji wymieniłem przewód podciśnienia idący z bębna do kolektora. Hamulce jak żyleta. Zaciski warto zregenerować, miałem w stanie tragicznym tył - zeżarte tłoczki.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Zaciski przód oczywiście będę regenerowane, już dałem ogłoszenie w dziale "kupię" na komplet dawców do regeneracji.

    EDIT: Wiedziałem, że gdzieś to było. Problem miał nasz kolega Lord Łukasz, a poniżej jego cytat z rozwiązaniem:

    Lord Lukasz -
    Te¿ odgrzeba³em temat przez przypadek, w sumie mo¿e komu¶ sie przyda wiêc podam rozwi±zanie zagadki. Problem robi³a pompa hamulcowa i nic wiêcej, poprostu w v12 jest ona blisko kolektora wydechowego , jak sie troche zagrza³a od silnika poprostu przycina³ sie t³oczek w niej i nie cofa³ sie.

    Problemu szuka³em ca³y czas w hydraulicznym wspomaganiu hamulca bo tak mi poradzi³o wiele osób, wymieni³em w zasadzie wszystko co odpowiada ze wspomaganie hamulca czyli gruche, regulator ci¶nienia, czujniki, pompe wspomagaj±c±.

    Dopiero po wymianie pompy hamulcowej problem znik³ na zawsze :D

    Polskich liter nie było już u źródła, jakieś archiwum.

    Także temat mam nadzieję zamykam pompą, a przy okazji wstawię nowe zaciski przód.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 12-06-2015 o 21:23
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    258
    BMW
    e32 735iA 87r
    Skąd
    Poznań
    Cześć

    Kolego troll podaj numery pompy ATE, tak na przyszłość. Patrzyłem w niecie na stronie Inter Carsu to taka pompa to koszt rzędu 800zł.

    dzięki

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Jak to dobrze, że pan Gustaw wymienił pompę i gruchę od hamulców w ASO. Zresztą ostatni "test ttrola" moje auto przeszło z wynikiem pozytywnym :)

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Dziś pompa przyszła. ATE 03.2125-2802.3, jest też numer 010210 I wielka naklejka ATE Classic :)
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Spieszę z raportem po naprawie hamulców.

    Przygotowałem sobie:
    nową pompę hamulcową ATE 540 PLN
    regeneracja zacisków przód (tył robiłem dwa lata temu) z cynkowaniem, wraz z jarzmami oraz nowymi tłokami, gumkami etc 500 PLN
    serwo wysłałem do regeneracji do kolegi Jay Stratton, nick JCS na różnych amerykańskich forach BMW koszt przy kursie $ ~4 PLN, niecałe 1000 PLN ze wszystkim
    płyn hamulcowy DOT 4 ATE, oryginał w blaszanej puszcze 1L około 40 PLN

    Zacznę może od tego serwa, nowe to 3900 PLN, a pomyślałem, że warto by było je zrobić, skoro i tak już całość się rozbiera. Jak znam życie za pół roku padło by serwo. Kolega Jay przekonywał mnie, że każde serwo w tym wieku bardziej lub mniej przecieka, więc się nie zastanawiałem długo. Serwis był szybki, kolega zrobił moje serwo w dwa dni robocze, po czym szybko przyszło i leżało na naszym cle jedyny tydzień :) Koszt regeneracji 159$ wraz z wysyłką, do tego wysyłka tam 100 PLN plus cło i VAT 200 PLN. Serwo przyszło wyczyszczone jak nowe w między czasie dostałem fotorelację jak wyglądają wszystkie części składowe wyczyszczone podczas regeneracji. Szczerze polecam ten kontakt.

    http://www.mye28.com/viewtopic.php?t=103958, email do kolegi jay_c_stratton@hotmail.com

    Żeby sprawę podsumować, okazało się, że faktycznie moje serwo podciekało na łączeniu z pompą, ale ten plastik czarny tworzył z pompą ciasne pasowanie i lekko się sączyło po serwie do grodzi. Nie było tego normalnie widać, płynu też jakoś specjalnie nie ubywało. Jak odkręciłem pompę to porządnie chlusnęło, tym bardziej jestem zadowolony, że zdecydowałem się na ten zabieg.

    A teraz ważny tip, bo ja się namęczyłem jak cholera, ze śrubą pompy, tą od strony przewodów hamulcowych. NIE musicie pompy odkręcać samej, tandem pompa-serwo wyjdzie w całości, jeżeli odchyli się zbiornik wyrównawczy i pogłówkuje we dwóch jak to zrobić. Druga osoba musi nakierowywać od strony pedałów. Do tej śruby jest fatalny dostęp w M70.

    Poza tym robota nie jest trudna.

    Efekty, od razu dodam, że nie wymieniłem jeszcze zacisków przód, bo mi nie starczyło czasu.

    Zatem, wymieniona pompa, serwo, cały płyn hamulcowy, odpowietrzenie wszystkich czterech kół.

    Wreszcie pedał hamulca jest jak w normalnym aucie, miękki, pełny zakres, można spokojnie modulować. Po mocniejszym naciśnięciu jak w nowym aucie, przy małych prędkościach można zaliczyć szybę. Takiego efektu się nie spodziewałem.

    Szczerze polecam, zmiana bardzo na plus. Pamiętajcie, że serwo to tykająca bomba, która zaczyna przeciekać pewnie u każdego z Was.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 02-08-2015 o 09:27
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. [hamulce] Ulepszenie hamulców - 750
    Przez deim-s w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-02-2014, 09:34
  2. [elektryka] blad 5F0E - czujnik stopnia obrotu samochodu, usterka CAN - nie dzialajaca k. trakcj
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 21-12-2012, 22:18
  3. [silnik] M70 wymiana miski olejowej-spostrzeżenia
    Przez ttrol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-09-2012, 19:43
  4. Z V8 robi się R4 - spostrzeżenia
    Przez Inur w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-07-2012, 21:36
  5. GETRIEBEPROGRAMM usterka w el. sterowaniu asb
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-01-2009, 22:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •