Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Wątek: servotronic problem - ręce opadają

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno

    Post servotronic problem - ręce opadają

    Panowie walcze juz ze wspomaganiem od dłuzszego czasu i rozkładam ręce. Uklad mechaniczny czyli pompa, przekładnia i węże sa ok sprawdzone. Doszedłem do tego ze do zaworka dochodzi 11V. Niby na wszystkich forach pisza że wystarczy bateria 9V sprawdzić i ma działać- u mnie tak nie jest gdyz podanie napięcia wyższego niż 13V skutkuje tym że wspoma ożywa. Bawiłem się inpą i jak wysteruje 100% wspomagania to napięcie wędruje mi do 14.01V i działa pieknie. Wiec ida tym tropem zacząłem się bawić dalej i tak.
    30% wspomagania odpowiada około 11.5V-czyli i tak wiecej niz u mnie jest
    50% 12.5V
    80% 13.5
    100% 14.01V
    Po podłączeniu napięcia na krótko że złączna na silniku , na zawór od servotronika wspomaganie dzaiła 100% cały czas.
    POdejrzenie padło ma na moduł GM3 i został podmieniony i zakodowany wspomy jak nie było tak nie ma. Więc co 2 moduł uwalony??????
    Albo sytuacja jest jeszcze taka że coś steruje jeszcze tym że moduł wypuszcza tylko 11V i nie podaje wiecej. Ma ktoś jakies pomysły????
    dałem ten drugi moduł elektornikowi do sprawdzenia to twierdzi że w nim wszystko jest ok. Nie ma nigdzie zimnych lutów wszystko wygląda jakby wyszło z fabryki. Ręce mi już opadają

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Elektryki się nie czepiaj. Skoro jest napięcie i się zmienia to nie tego wina. Możliwe że zawór niedomaga.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    Jest jakiś błąd w inpie, odnośnie tego zaworu?
    Czasami wystarczy go wykręcić i przeczyścić, oraz wyjąć siateczkę tylko nie wiem czy z miejsca gdzie ten zaworek jest przykręcany czy w samym zaworku.
    U mnie np była spalona cewka w zaworze, wymieniłem na drugi i wspomaganie działa lżej ale dalej nie w pełni, kiedyś spróbuje go rozebrać i przeczyścić.

    Padające moduły GM, a dokładnie układy od servo to częsty problem w E39, w e38 raczej się to nie zdarza.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    błędów brak. zaworek już wymieniłem na inny. Rano wspomaganie jest lepsze niz jak się zagrzeje. Dziwni mnie fakt tych napięć. Bo zaworek jest 6V - tak na nim pisze a potrzeba mu 12-14V żeby pracowało wspomaganie. 11v mam jak auto stoi i wspomagania jest na 30%. Dopiero 12.5V czuć róznice a 14 to jest 100%. Tak steruje inpa i wtedy wszsytko działa idealnie. W tej chwili mam założóny mduł z e39 zakodowany do mojego auta i jest tak samo jak na moim.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    dzis jeszcze pobawiłem sie iNPA i miernikiem i wyszło na to że mam przy zapiętym zaworku 4V ajak auto stoi ale 0A. Co jest grane bo mi już brakuje pomysłów.
    Macie może jakiś schemat elektyczny całego servotronica. Skąd trafia sygnał do GM3 że ten tak steruje nim????

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    A co z ABS? GM dostaje informację o prędkości?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    na postoju jest 0 km/h wiec jest prawidłowo. ABS brak błędów rozbieżności miedzy poszczególnymi kołami brak. czyli prawidłowo. Elektornik mówi że prawdopodobnie jest gdzieś problem z sygnałem wejsciowym na gm3. Z czego on bierze prędkość i co mu jest jescze potrzebne do prawidłowej pracy.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez ruti Zobacz posta
    na postoju jest 0 km/h wiec jest prawidłowo. ABS brak błędów rozbieżności miedzy poszczególnymi kołami brak. czyli prawidłowo. Elektornik mówi że prawdopodobnie jest gdzieś problem z sygnałem wejsciowym na gm3. Z czego on bierze prędkość i co mu jest jescze potrzebne do prawidłowej pracy.
    A w czasie jazdy co widzi moduł GM?
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    jeszcze tego nie sprawdziłem ale sprawdze koło południa i dam znać, ale dziwi mnie to ze na postoju widzi 0 km/h a prądu brak

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    325
    BMW
    e38 740iA, e39 touring 528i
    Skąd
    Krosno
    Wiec sprawdzone i gm3 widzi prędkość z k-bus i prędkościomierz tak samo i jest prawidłowa.

Podobne wątki

  1. Błąd systemu abs/asc i opadają ręce...
    Przez pokolacji w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 19-06-2015, 23:29
  2. Servotronic problem
    Przez kris7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 27-05-2015, 20:11
  3. [E38] Witam! Przyjmę w dobre ręce e38.
    Przez lukaszbasak w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2012, 23:23
  4. ręce opadają :D:D:D
    Przez Przemik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 21:50
  5. Cyce opadają ....
    Przez Anatol w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 56
    Ostatni post / autor: 13-09-2009, 10:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •