Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 64

Wątek: BMW E38 VS Mercedes W220 VS Lexus LS VS Coś innego? Pomoc w wyborze?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    7
    BMW
    E38
    Skąd
    mam wiedzieć?

    Post BMW E38 VS Mercedes W220 VS Lexus LS VS Coś innego? Pomoc w wyborze?

    Panowie potrzebuje porady, poniewaz stoje przed zakupem pierwszej w zyciu E38 z tym, ze biore pod uwage tez inne auta tej klasy, prosze o pomoc osoby ktore mialy blizszy badz daleszy kontakt z wyzej wymienionymi autami oraz wypisane ich plusow i minusow wiadomo, ze szukam auta w jak najlepszej kondycji chodz biore tez pod uwage zakup tanszego egzemplarza i inwestycje w jego stan.

    Budzet: 28- 30tys z pierwszym serwisem
    Silnik: Benzyna

    Prosze o opinnie i porownanie danych aut, oraz ktore motory beda najlepszym wyborem.

    Z gory dzieki za odpowiedz.

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Nie wiem, jak zbadałeś temat, ale:

    - W220 problem z rdzą jest poważny, tym bardziej, że te auta mają po kilkanaście lat
    - Do Lexusa jest całkowity brak części zamiennych na naszym rynku, dokładnie temat przerobiłem, bo chciałem kupić kiedyś LS 430. Chyba, że będziesz ze wszystkim leciał do ASO.

    W tym budżecie kupisz świetną e38, które utrzymanie jest stosunkowo tanie.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 10-06-2015 o 08:43
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    72
    BMW
    e65 750i
    Skąd
    Bialogard
    ja mam okulara w211 pierwsze wypusty. Raczej bezawaryjne auto, ale jak coś drobnego się dzieje to też mało kto chce się dotknąć bo to mercedes, beeme czy audi reperują z zamkniętymi oczami, a eSa za 30 tysi to będzie skarbonka, zadbana kosztuje trochę więcej..... poczytaj o zawieszeniu, problematycznej elektronice no i blachach, powiem tylko ze eSa lubi się złamać w dosłownym słowa znaczeniu. widać że nie ogarnąłeś tematu wogóle ;)

  4. #4
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    No okular to faktycznie bezawaryjny samochód w dodatku z 2.7CDI. Miałem takiego i nawet złotówki nie dołożyłem przez 3 lata, z reszta znajomy dalej nim jeździ.

    Co do eski to faktycznie jest juz inaczej.ja np z początku miałem z nia dużo problemów chociaż teraz narzekać nie mogę. Za 30tys coś się kupi. Pneumatyke nie każdy ma,z elektronika nie mailem problemu.co do korozji znajdzie się jakieś ognisko ale nie ma tragedii.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    z takim budżetem celowałbym w E38 740iL z rocznika 1999+ :D

    Lexus fajne autko - mój tato zawsze chciał LS'a (prowadził wiele lat sklep z częściami do samochodów japońskich i koreańskich), jednak klienci, którzy mieli lexusy LS i przychodzili po części to im szczęka opadała ze względu na cenę jakiejś pierdoły... Ale poza tym Lexus to bardzo mało awaryjna konstrukcja, pod warunkiem, że jest zadbany...

    Natomiast BMW e38 740iL - dostępność części, jest wiele warsztatów specjalizujących się w BMW w razie czego, ceny części nie wygórowane (w porównaniu np. do Lexusa lub Jaguara XJ), ogólnie przyjemny samochodzik, a silnik 4.4 l wg mnie najlepszy pod względem moc/spalanie.


    Jeżeli szukasz limuzyn to mogę podpowiedzieć: Jaguar XJ, Audi A8, VW Phaeton - z tym, że na ich temat mało mi wiadomo, musiałbyś zapytać kogoś kto się zna na tym, wiem tylko, że ceny części do Jaguara mogą przyprawić o ból głowy, bo kiedyś chciałem go kupić i dokładnie zbadałem rynek (oczywiście można chińszczyznę wsadzić zawsze, ale to raczej nie popłaca)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Cytat Zamieszczone przez MączeK Zobacz posta
    Panowie potrzebuje porady, poniewaz stoje przed zakupem pierwszej w zyciu E38 z tym, ze biore pod uwage tez inne auta tej klasy, prosze o pomoc osoby ktore mialy blizszy badz daleszy kontakt z wyzej wymienionymi autami oraz wypisane ich plusow i minusow wiadomo, ze szukam auta w jak najlepszej kondycji chodz biore tez pod uwage zakup tanszego egzemplarza i inwestycje w jego stan.

    Budzet: 28- 30tys z pierwszym serwisem
    Silnik: Benzyna

    Prosze o opinnie i porownanie danych aut, oraz ktore motory beda najlepszym wyborem.

    Z gory dzieki za odpowiedz.
    Ja na Twoim miejscu odpuściłbym zdecydowanie E38-to auto nie jest warte takich pieniędzy.Mówie to z pełną swiadomoscia bo sam się wpieprzyłem i musze inwestować w to auto pieniądze, a sprzedaz nie wchodzi w gre.Przejedz sie najlepiej kazdym z tych i podejmij decyzje.Podejrzewam, ze najprzyjemniej bedzie Ci jechało W220.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post

    Jestem na podobnym etapie co Ty. Odrzuciłem W220 z uwagi na awaryjność i koszty napraw.
    http://www.zlomnik.pl/index.php/2013...-klasy-s-w220/
    Zresztą nie bez powodu zadbane W140 jest duuużo droższe niż W220.

    Lexusy odpadły przez dostępność części i ich ceny. Przez 4 lata byłem posiadaczem Jaguara i każda naprawa się ciągnęła, bo żaden mechanik nie znał takiego samochodu, potem nie sposób było znaleźć części, a na koniec okazywało się, że aby wymienić przegub, to trzeba było zamówić całą półoś za 3k. Nie chcę powtarzać tego doświadczenia.

    Z trzeciej jednak strony idealnej E38 szukam już kolejny miesiąc...

  8. #8
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Cytat Zamieszczone przez ghrh Zobacz posta
    Jestem na podobnym etapie co Ty. Odrzuciłem W220 z uwagi na awaryjność i koszty napraw.
    http://www.zlomnik.pl/index.php/2013...-klasy-s-w220/
    Zresztą nie bez powodu zadbane W140 jest duuużo droższe niż W220.

    Lexusy odpadły przez dostępność części i ich ceny. Przez 4 lata byłem posiadaczem Jaguara i każda naprawa się ciągnęła, bo żaden mechanik nie znał takiego samochodu, potem nie sposób było znaleźć części, a na koniec okazywało się, że aby wymienić przegub, to trzeba było zamówić całą półoś za 3k. Nie chcę powtarzać tego doświadczenia.

    Z trzeciej jednak strony idealnej E38 szukam już kolejny miesiąc...
    Nie szukaj IDEALNEJ e38 bo takich nie ma - takie były w dniu zakupu z salonu :)
    Szukaj takiej w której jest jak najmniej do zrobienia :)

    Ja z takim budżetem brał bym

    1 BMW e38

    2 BMW e39

    3 Audi A8

    4 Mercedes S 220

    5 Honda Legend

    6 Dodge Intrepid
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    112
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    jesteś ?

    Post

    w220 wykreśl od razu z listy. Rdza bardzo kocha to auto. Na dodatek słynny airmatic sypie się bez przerwy, jest bardzo kosztowne w naprawie a glebę w stylu "stance" masz gwarantowaną.

    Stop ! Car too low. - To ulubiony błąd na zegarach w w220

    Pomyśl o e38 i a8 :)

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    244
    BMW
    E38 750iL 2001
    Skąd
    Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Nie szukaj IDEALNEJ e38 bo takich nie ma - takie były w dniu zakupu z salonu :)
    Szukaj takiej w której jest jak najmniej do zrobienia :)
    To zależy od definicji ideału :) Jak już mam wydać ciężkie pieniądze, to niech będzie dokładnie taka, jak chcę.

Podobne wątki

  1. [E38] POMOC w wyborze e38
    Przez pawelst3c w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-09-2014, 06:21
  2. Mercedes w220 s 500 long w podejrzanie niskiej cenie
    Przez marek1132 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-02-2014, 17:52
  3. E38 vs Mercedes W220
    Przez Aldik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 06-10-2013, 21:21
  4. [E38] Pomoc w wyborze auta E38 740i, pare propozycji z allegro...
    Przez WŁOCHU w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 22-09-2012, 10:13
  5. [E38] Pomoc w wyborze auta E38 740i, pare propozycji z allegro...
    Przez WŁOCHU w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 22:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •