Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Problem z 740D pomocy, po diagnozie wychodzi czujnik na listwie wtryskowej??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów

    Post Problem z 740D pomocy, po diagnozie wychodzi czujnik na listwie wtryskowej??

    Witam mam problem z e38 740d 2000 ,, wczoraj w aucie wyjeździłem nie fortunnie całe paliwo wskaźnik prawie leżał na zero. Podczas wyprzedzania auto zgasło i wyswietlil sie błąd GETRIEBENTPROTPROGRAM - czyli błąd skrzyni biegów.?? . pojazd zgasł i po chwili na nowo zapaliłem i do tej pory chodzi ale gdy wcisne pedał w podłogę znowu ta sama historia.. bylem dzis u elektryka komputer wskazał czujnik na listwie ciśnienia .. ?? OD CZEGO MAM ZACZĄĆ BO SAM ZGUPIAŁEM ?? CZY WYMIENIĆ CZUJNIK ?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    podłącz inpę i posprawdzaj parametry, może pompka w baku zdycha skoro wyjeździłeś całe paliwo.

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez MAGIELBMW740D Zobacz posta
    Witam mam problem z e38 740d 2000 ,, wczoraj w aucie wyjeździłem nie fortunnie całe paliwo wskaźnik prawie leżał na zero. Podczas wyprzedzania auto zgasło i wyswietlil sie błąd GETRIEBENTPROTPROGRAM - czyli błąd skrzyni biegów.?? . pojazd zgasł i po chwili na nowo zapaliłem i do tej pory chodzi ale gdy wcisne pedał w podłogę znowu ta sama historia.. bylem dzis u elektryka komputer wskazał czujnik na listwie ciśnienia .. ?? OD CZEGO MAM ZACZĄĆ BO SAM ZGUPIAŁEM ?? CZY WYMIENIĆ CZUJNIK ?
    Przede wszystkim zatankuj auto


    A tak na powaznie to zalej grubo ponad polowe baku i wtedy probuj jak bedzie jezdzic.

    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 10-06-2015 o 00:05
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    Czy był błąd (awaria) czujnika czy czujnik pokazywał za małe ciśnienie paliwa ?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów
    Koledzy dziekuje za zainteresowanie wątkiem ,, zatankowalem 30L wyjąłem pompke z baku i ja wyczyscilem sito było zarypane złożyłem na nowo i dupa dalej to samo. U elektryka pokazywało ze czujnik na listwie jest uszkodzony ale juz kiedys jak kupiłem bunie i podłączyłem pod kompa to byl ten błąd i jeździłem tak 2 lata i nic sie nie działo wiec nie sądze ze to moze byc ten czujnik ? Wyczytalem tez na forum ze moze byc to walniety czujnik na pompie wtryskowej a tak sie składa ze posiadam starą pompe uszkodzoną wiec moze jest sens przełożyć ??? Nie bardzo sie na tym znam a nie chce kasy ładowac na darmo ,,

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez MAGIELBMW740D Zobacz posta
    Koledzy dziekuje za zainteresowanie wątkiem ,, zatankowalem 30L wyjąłem pompke z baku i ja wyczyscilem sito było zarypane złożyłem na nowo i dupa dalej to samo. U elektryka pokazywało ze czujnik na listwie jest uszkodzony ale juz kiedys jak kupiłem bunie i podłączyłem pod kompa to byl ten błąd i jeździłem tak 2 lata i nic sie nie działo wiec nie sądze ze to moze byc ten czujnik ? Wyczytalem tez na forum ze moze byc to walniety czujnik na pompie wtryskowej a tak sie składa ze posiadam starą pompe uszkodzoną wiec moze jest sens przełożyć ??? Nie bardzo sie na tym znam a nie chce kasy ładowac na darmo ,,
    Zbiornik w E38 ma 80L pojemnosci, miales zatankowac grubo ponad polowe, polowa to NIE 30L !!
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    149
    BMW
    E38 740d
    Skąd
    Między Bugiem a Wisłą
    Cytat Zamieszczone przez Antek Zobacz posta
    Czy był błąd (awaria) czujnika czy czujnik pokazywał za małe ciśnienie paliwa ?
    Edit jeszcze trzeba wykluczyć przepływki. U mnie przy jednej padnietej też gasł przy kick down. Miałem też jednocześnie błąd na prawym nastawniku turbiny (chociaż działał). Po wymianie przepływomierza przeszło.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar SajneK
    Dołączył
    Feb 2014
    Posty
    241
    BMW
    E38 740D 2000r
    Skąd
    Warszawa
    http://pl.bmwfans.info/parts-catalog...utor_injector/

    Raczej czesc nr 10, nie butuj go teraz bo rozwalisz wszystko jak on ci na kickdwonie bedzie gasł...

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sprawdź czy traktując delikatnie pedał gazu da się go wkręcić na wyższe obroty w czasie jazdy.

    Miałem taki objaw w 740d. Winowajcą okazał się filtr paliwa
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    115
    BMW
    740
    Skąd
    Gorzów
    Witam koledzy usterka rozwiązana ,, Wymieniłem czujnik (na używany) ten na rozdzielaczu wtryskowym i dalej gasła nastepnie czujnik na pompie WTRYSKOWEJ i dalej dupa :/ ,, Wymieniłem dziś filtr paliwa i auto znowu zaczeło fruwać ,, Stary filtr paliwa się zapchał syfem i przy wysokich obrotach brakowało jej paliwa i o to jest przyczyna za 69zł (filtr) ZASADA TYCH AUT JEST JEDNA ,,,,,,,,,, NIGDY NIE WYJEŻDZAJ PALIWA PONIŻEJ 15L ZNAJOMY TAK ZATARŁ POMPE WTRYSKOWĄ KOSZT 1500ZL ...

Podobne wątki

  1. Pomocy bmw 740d
    Przez MAGIELBMW740D w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2014, 20:42
  2. [silnik] regulator cisnienia na listwie wtryskowej wezyk gdzie?
    Przez icebox w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 20-07-2013, 06:39
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-03-2011, 05:45
  4. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 20:20
  5. Czujnik ciśnienia na listwie
    Przez coboss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 25-05-2009, 14:20

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •