Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: E38 Siemiatycze

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Skrzeszew

    Post E38 Siemiatycze

    Witam, witam wszystkich jeszcze raz.
    Proszę o pomoc w zakupie 7mki, oglądałem to auto : http://otomoto.pl/oferta/bmw-seria-7...-ID6y3A49.html
    Ogólnie stan bardzo dobry, jak na ten wiek nie ma się do czego doczepić, silnik super pracuje, przyspiesza rewelacyjnie, skrzynia bez zastrzeżeń, wnętrze niezniszczone, wyposażenie także ok.
    Zastanawia mnie inny fakt, sprzedający posiada komplet dokumentów do tego auta, sprowadzone z Belgii, jest wydruk z ostatniego CARR-PASSu oraz historia od 99 roku. Książka serwisowa zgadza się z powyższym. Natomiast samochód ma taką ciekawostkę : numer VIN WBAGJ6160DH19640 jest przebity (przekreślony) na kielichu i nabity nowy WBAGJ61060DH19646. Jest do tego dokument (po belgijsku) z logo BMW mówiący o przebiciu numerów. Tabliczka jest na ten "nowy" numer, tak samo jak wszystkie przeglądy techniczne i książka serwisowa. Wszystkie dekodery VIN potwierdzają że ten obecny to właśnie to auto, zgadza się kolor, wersja i wyposażenie.
    Auto jest naprawdę ładne i zadbane, gdyby nie powyższe to kupiłbym go od razu. Oglądałem już kilka i wszystkim poprzednim daleko było do stanu i wyposażenia tego egzemplarza.
    Co sądzicie w tej kwestii?
    pozdrawiam,
    Sebastian

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Może fabryka się pomyliła przy składaniu.
    Wybili pierwszy VIN na kielichu, a poskładali wg drugiego. Obydwa VINy/auta wyprodukowane zostały tego samego dnia - 18.12.1995.
    Jeżeli jest na to kwit sygnowany przez BMW to zrobiłbym jego kopię, przetłumaczył i pofatygował się do ASO z pytaniem czy taka sytuacja jest możliwa.
    Jeżeli tak to czy takie zaświadczenie jest normalną procedurą.
    Możesz iść też na posterunek, poprosić policję o sprawdzenie tych dwóch numerów.
    btw. jak to przekreślenie VINu wygląda?

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Skrzeszew
    VIN jest przebity profesjonalnie, maszynowo, ten stary VIN równiutko przekreślony, nowy nabity identycznie, nalepka z kolorem też jest ori i pasująca do nowego vinu i koloru auta.
    O skan poprosiłem, zobaczymy co dokładnie na nim jest. Jedyne co mnie zastanawia to data dokumentu, jest z 98 roku. Na policji nie ma żadnych informacji na temat obu numerów.

    okazuje się że numer Vin zosatał przebity po kradzieży w 98 roku, wszystko w BMW, zastanawia mnie tylko dlaczego stary VIN po rozkodowaniu pokazuje całkiem inny egzemplarz pod kątem koloru nadwozia, wnętrza i wyposażenia, wszystko inne się zgadza, wersja, silnik. Nowy Vin, tak jak pisałem, pokrywa się w 100% z samochodem.



    ​Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 09-06-2015 o 13:52

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    244
    BMW
    E38 M60B40 Manual
    Skąd
    Mielec
    Słyszałem już o takich przypadkach jezdzących...
    Jedz na jakąś stacje kontroli pojazdów (może na dwie i sie wypytaj o tą sytuacje ) .

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar biemdablju7
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    394
    BMW
    E65 730D M57TU
    Skąd
    Lubelskie, smakuj życie!
    Kolego jeśli chciał byś nabyć ten egzemplarz to rozpoczynaj targi od 14.500, bo z miesiac temu za tyle była wystawiana, miałem jechać ją oglądać bo mam nie daleko, ale kupiłem V12 :) a widzę że teraz człowiek podniósł się o 2 tysiące w górę, :)
    Moje 740i , 750i , 750i fl. , 750 iL, 730D http://7er.pl/showthread.php/34752-W...5%9B%C4%87-%29

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    17
    BMW
    E38 730i
    Skąd
    Skrzeszew
    Cytat Zamieszczone przez biemdablju7 Zobacz posta
    Kolego jeśli chciał byś nabyć ten egzemplarz to rozpoczynaj targi od 14.500, bo z miesiac temu za tyle była wystawiana, miałem jechać ją oglądać bo mam nie daleko, ale kupiłem V12 :) a widzę że teraz człowiek podniósł się o 2 tysiące w górę, :)
    To była cena do opłat, w sumie to sie juz dogadalismy, warunkiem jest weryfikacja tego auta od strony formalnej i to że samochód bedzie opłacony i zarejestrowany. Jezeli dokumentacja, którą gość posiada się potwierdzi to pewnie kupię to auto.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •