Strona 18 z 31 PierwszyPierwszy ... 8161718192028 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 171 do 180 z 305

Wątek: Nowa 7 G11

  1. #171
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    To jakaś pomyłka. Deska, CIC i zegary stare - F seria. Obicie drzwi i lusterko boczne jakby z jakiegoś concept car'a. Co to jest ?

  2. #172
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Nie mam pojęcia. Znalazłem to na krańcach internetu:
    https://www.motorverso.com/everythin...-bmw-7-series/

    ewidentnie to z jakiegoś concept car'a. Osobiście tapicerka drzwi mi się podoba :)

  3. #173
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    23
    BMW
    E65 745d
    Skąd
    Piotrków
    Ciekawe jak ta seria G bedzie odbierana na rynku wtórnym. Historia pokazuje ,że za kilkanascie lat bedzie sie mówić "siódema G-ostatnie prawdziwe BMW"...choć tak patrząc z perspektywy to ostatnie prawdziwe to e38 ,potem taka "przejściówka" e65 ...i czasy kryzysu 2008 i stałego cięcia kosztów ,a przyciagania klientów nowinkami,totalną "elektronizacją"wszystkiego co możliwe. Osobiście nie sądze ,żeby auta typu F01 czy seria G stały się kiedys klasykami...producenci dążą do tego ,żeby fura była taką samą jednorazówką jak wszystko inne- czas życia obliczony na 8 max 10 lat i ma być tak ,że naprawy stana sie zupełnie nieopłacalne...Zreszta widać to po rynku wtórnym-pamietacie jaki był wysyp e38 ;e39 jak zaczynały mieć przystępne ceny? potem e65 ;e60 oczywiście też ale już znacznie mniejszy ,teraz jest czas F01 i f10 i nie widze tego "zalewu"...ogólnie rośnie liczba sprowadzanych fur ale wiekowo coraz starszych czyli jeszcze sprowadzaja e39 e46 e90,e60 e65 jak znajdą. Gusta się wyraźnie zmieniają i rodacy wola kupic nową skode ,kiłe czy ***daja niż paroletnie bmw...

  4. #174
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Nawiązując do e65 myślę ze i na nią przyjdzie czas tylko później, powód to mocno zawansowane technicznie auto nawet jak na obecna chwile mimo ze już parę wiosen ma. Dlatego wolniej się starzeje , ale jak przyjdzie moment ze zostanie ich garstka bo większość będzie już przerobiona na żyletki to stanie się klasykiem. Parę lat temu e38 było na pęczki wszędzie ich było dużo i nikt nie zawracał uwagi było opatrzone, teraz już tak nie jest bo nie zostało tego za wiele dlatego poszło w klasykę e65 zacznie być klasykiem gdzieś ok 2030r

  5. #175
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    W dobie elektryków, to każdy spalinowy będzie prędzej czy później klasykiem. A jeszcze jak koncerny wezmą się za autonomiczne auta to seria G będzie ostatnim prawdziwym klasycznym BMW :)

  6. #176
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Wg. mnie seria 7 (obojętnie której serii) to zły pomysł na posiadanie klasyka. Ten samochód nigdy nie będzie jakoś szczególnie poszukiwany wśród znawców/kolekcjonerów. Po prostu te auta budzą zbyt mało emocji. Są stylistycznie poprawne, mało wyróżniające się, naładowane skomplikowaną elektroniką do tego trudne i kosztowne w naprawach i eksploatacji. To wszystko zniechęca i powoduje, że na rynku znajdziemy znacznie więcej ciekawych baz na świetnego klasyka, który odwdzięczy się dbającemu właścicielowi stałym wzrostem wartości rynkowej.

  7. #177
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Wg. mnie seria 7 (obojętnie której serii) to zły pomysł na posiadanie klasyka. Ten samochód nigdy nie będzie jakoś szczególnie poszukiwany wśród znawców/kolekcjonerów. Po prostu te auta budzą zbyt mało emocji. Są stylistycznie poprawne, mało wyróżniające się, naładowane skomplikowaną elektroniką do tego trudne i kosztowne w naprawach i eksploatacji. To wszystko zniechęca i powoduje, że na rynku znajdziemy znacznie więcej ciekawych baz na świetnego klasyka, który odwdzięczy się dbającemu właścicielowi stałym wzrostem wartości rynkowej.
    Są edycje specjalne. Na przykład zeszłoroczna edycja "40 jare 7er". I np do dziś są niesprzedane sztuki. I tak sobie pomyślałem, że już dziś czas zacząć odkładać na edycję 50 jare, bo ta może być z czasem pożądana :D

  8. #178
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Tommo
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    328
    BMW
    TTRS 438 KM i 617 Nm Lex RX450h
    Skąd
    Nowe Miasto nad Pilicą
    Fakt że do tej pory jeszcze się nie sprzedały dobrze nie wróży na przyszłość. Dla mnie to taka naciągana "wyjątkowa" wersja.
    Takie Porsche 911 wersja 50 th Edition mimo chorej ceny sprzedały się prawie wszystkie, jeszcze przed oficjalną sprzedażą.

  9. #179
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Wg. mnie seria 7 (obojętnie której serii) to zły pomysł na posiadanie klasyka. Ten samochód nigdy nie będzie jakoś szczególnie poszukiwany wśród znawców/kolekcjonerów. Po prostu te auta budzą zbyt mało emocji. Są stylistycznie poprawne, mało wyróżniające się, naładowane skomplikowaną elektroniką do tego trudne i kosztowne w naprawach i eksploatacji. To wszystko zniechęca i powoduje, że na rynku znajdziemy znacznie więcej ciekawych baz na świetnego klasyka, który odwdzięczy się dbającemu właścicielowi stałym wzrostem wartości rynkowej.
    Oczywiście, że jeżeli patrzysz pod kątem wartości to nigdy to nie będzie drogie auto. Ale kij ma dwa końce, jeżeli byłoby drogie jako klasyk, nie byłoby już działu e32.

    Dlatego 7er to jest klasyk dla "biednych". Jako auto jest ciekawe I sympatyczne I na szczęście relatywnie tanie.

    A czy kolejne serie będą chociażby tymi klasykami dla "biednych". Ciężko powiedzieć, bo e38 ma już ponad 20 lat I nikt nie wzdycha do tego auta jak do 20 letnich e32 kiedyś. Teraz dwa tygodnie jeżdżę do pracy e32, żeby ją rozruszać, to wczoraj na BP przy Krakowskiej na Okęciu jak tankowałem to przyszło z 10 osób oglądać. Za e38 nikt by się nawet nie obejrzał niestety.

    Przynajmniej na razie.


    Ale to się tyczy również innych aut zupełnie, kolega ma w pracy idealne Mirafiori, piękne auto. A czy ktoś się olgląda za 25 letnią Temprą na przykład...
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 18-09-2018 o 10:18
    pozdrawiam Bartek

  10. #180
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez Tommo Zobacz posta
    Wg. mnie seria 7 (obojętnie której serii) to zły pomysł na posiadanie klasyka. Ten samochód nigdy nie będzie jakoś szczególnie poszukiwany wśród znawców/kolekcjonerów.
    A co powiesz o modelu E3 ? Popatrz jakie ceny osiągają. Jakby nie patrzeć, to pierwsza 7er.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

Podobne wątki

  1. Nowe 7er G11 - premiera jesien 2015
    Przez szatann w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-01-2015, 12:52
  2. Nowa B7
    Przez x-factor w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-06-2012, 22:45
  3. Nowa wersja
    Przez erni782 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 10:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •