Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: [ elektryka] Central zamek

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz

    [ elektryka] Central zamek

    Witam!

    Po raz kolejny zwracam się z prośbą o uważne przeczytanie i jakieś pomysły.

    Dodam,że w akcie desperacji byłem z autem na kompie i dodatkowo dziś powymieniałem bezpieczniki.
    Oczywiście problem jak był tak jest!



    Trochę zagmatwane,ale reasumując wygląda to tak:
    Przychodzę po nocy postoju do auta i próbuję otworzyć je z pilota.
    Nie da rady.
    Więc otwieram bagażnik (bo zamek w drzwiach zastrajkował znacznie wcześniej) kluczykiem nawet nie podnosząc klapy i zamykam z powrotem.
    Naciskam guzik otwierania na pilocie i auto się otwiera!
    Kiedy szybko ponownie zamykam je pilotem i od razu próbuję otworzyć ,wszystko jest ok, reaguje prawidłowo.
    Ale wystarczy ,że po zamknięciu pilotem odczekam jakieś 2 minuty to wtedy niestety żeby je otworzyć ponownie muszę znowu najpierw otworzyć kluczykiem bagażnik.
    O co do jasnej ciasnej chodzi???
    Po otwarciu bagażnika kluczykiem reaguje na przycisk otwierania na pilocie.Wtedy mogę do woli,ale w odstępach nie większych niż 2 minuty otwierać je i zamykać.

    Mam nadzieję,że coś z tego zrozumieliście.
    A i jeden człek opowiadał mi o czymś takim jak podtrzymanie pamięci zamka centralnego??? Mówi Wam to coś?

    No i ostatnie pytanko: czy w naszych autach zamek centralny (czy może to ustrojstwo, które odbiera sygnał do otwarcia i zamknięcia z pilota ma swój jakiś osobny bezpiecznik) i gdzie tego szukać?


    Czekam w bezsilności na wasze rady!

    Pozdrawiam wszystkich!
    Mixer

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    1,068
    BMW
    E38- 740D 1999r.p.
    Skąd
    62-872 Godziesze
    Może głupie pytanie ale wymieniałeś baterię w pilocie??
    Ja miałem podobnie niby dioda się świeciła a zamki ani rusz wymieniłem baterię i też zonk ale okazało się że rozkodował się pilot i kluczyk musiałem ponownie kodować. Po tym zabiegu wszystko wróciło do normy.

  3. #3
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Miałem coś podobnego w e34 ....
    Jak się otwierało i zamykało tylko drzwi wszystko wporzo (z pilota) ... lecz jak się otworzyło bagarek (kluczem) ... reszta się pierd.... i tylko po zamknięciu bagarka ręcznie i potem otwarciu pilotem wszystko działało ...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz
    Co do kluczyka i baterii to całkiem niedawno komunikat Funkschlüssel-Batt. wyskoczył na ekranie i wtedy zmieniłem baterię zgodnie z zasadami czyli bardzo szybko.
    Natomiast ten problem zaczął się już prędzej i pomysły na jego narodziny mam 2 :

    1 Teoria elektr. - jak mi z prądem do auta podchodzili od spodu bo im się akumulator wyczerpał ,a zamek w bagażniku zaciął (nieźle brzmi swoją drogą) i tu dlatego pytałem czy mogli coś zjarać

    2 Teoria mech. - jak mi ten zamek bagażnika ,który się zaciął wyciągnęli żeby naprawić i wtedy coś spier....li. :o
    Mixer

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    A może to wina niedziałającego zamka w drzwiach kierowcy. Ja zacząłbym od tego.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez Anatol
    Miałem coś podobnego w e34 ....
    Jak się otwierało i zamykało tylko drzwi wszystko wporzo (z pilota) ... lecz jak się otworzyło bagarek (kluczem) ... reszta się pierd.... i tylko po zamknięciu bagarka ręcznie i potem otwarciu pilotem wszystko działało ...
    Zrobiłem jeszcze jedno ważne doświadczenie dzisiaj.
    Usiadłem w aucie i zamknąłem się w środku z pilota.
    Po dwóch minutach pilot jak zwykle nie reagował na nic i wystarczyło włączyć na chwilę postojóweczki i zamek centralny obudzony.

    Czyli raczej na 100 % mogę odrzucić aspekt mechaniczny jakoby kręcenie zamkiem bagażnika mi tu pomagało bo tam pomaga pewnie to ,że zapala się światło w kufrze.
    Mixer

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    44
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Grudziądz
    Cytat Zamieszczone przez maciej730
    A może to wina niedziałającego zamka w drzwiach kierowcy. Ja zacząłbym od tego.
    Niestety zamek w drzwiach to sprawa starsza niż mój obecny problem więc odpada...
    Mixer

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •