Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 48

Wątek: Witam wszystkich forumowiczów.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar mkochano
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    15
    BMW
    2003 e65 "z ambasady" ;)
    Skąd
    podkarpackie

    Post Witam wszystkich forumowiczów.

    Jestem nowy w temacie BMW ogólnie a na forum rejestruję się gdyż poszukuję dla siebie e65 i liczę na pomoc społeczności w razie gdy pojawią się "trudne" pytania :) Mam nadzieję, że sam również do czegoś się przydam jak już nabędę trochę doświadczenia w temacie. Mój rejon - okolice podkarpacia i małopolski.

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    W I T A M

    a w jaki motor celujesz?
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar mkochano
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    15
    BMW
    2003 e65 "z ambasady" ;)
    Skąd
    podkarpackie

    Post

    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    W I T A M

    a w jaki motor celujesz?
    Myślałem od 4.4 w górę, obowiązkowo bez gazu, auta używam sporadycznie więc koszty paliwa raczej mnie nie interesują, trochę czytałem już opinii na tym forum i z tego co kojarzę to 745 lub 750 są generalnie polecane, chociaż gdybym trafił fajne v12 to po upewnieniu się że nie jest szrotem może też bym nie pogardził

    Dodatkowo może dodam, że bardziej podoba mi się wersja przedliftowa, może jestem jakiś zdziadziały czy coś ale tak samo mam w przypadku innych samochodów np audi :)

    ​Edytuj posty!
    Ostatnio edytowane przez Anatol ; 05-06-2015 o 08:57

  4. #4
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Masz normalne zdrowe podejście
    co do silników tez jest prawidłowo
    życze szybkiego zakupu 7er
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez mkochano Zobacz posta
    Myślałem od 4.4 w górę, obowiązkowo bez gazu, auta używam sporadycznie więc koszty paliwa raczej mnie nie interesują, trochę czytałem już opinii na tym forum i z tego co kojarzę to 745 lub 750 są generalnie polecane, chociaż gdybym trafił fajne v12 to po upewnieniu się że nie jest szrotem może też bym nie pogardził

    Dodatkowo może dodam, że bardziej podoba mi się wersja przedliftowa, może jestem jakiś zdziadziały czy coś ale tak samo mam w przypadku innych samochodów np audi :)

    ​Edytuj posty!

    Witam.
    Przedlift 745i polecam. Pomijajac standardowe usterki bardzo dobry silniczek. Jest czym jechac a sam silnik jest solidny.
    V12 nigdy nie mialem bo sie zawsze balem ale napewno jazda z takim motorem to czysta przyjemnosc.
    Mi tez sie podobaja wieloryby w przedlifcie.
    ponizej 4.4 nie schodz.
    Pozdro.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar mkochano
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    15
    BMW
    2003 e65 "z ambasady" ;)
    Skąd
    podkarpackie

    Post

    No już jestem po pierwszych oględzinach, trafiło na "laleczkę" "z AMBASADY!". Wg. zapewnień właściciela auto miało być malowane (co mi zupełnie nie przeszkadza) oraz jedynym mankamentem miało być niedziałające lewe lusterko (sterowanie). Po numerze tel. wyszukałem gościa, wyglądał na poważnego człowieka, po rozmowie też tak można było wnioskować. Tyrałem do Radomia 3h w jedną stronę. Na placu podchmielony cieć dał mi klucze. Ku mojemu zdziwieniu auto zastawione 3ma rzędami innych samochodów. Bez szans na jazdę, chyba że by przestawiał przez 30 minut to co tam stało. No to już wiem, że nie kupię dzisiaj ale chociaż obejrzę. Mierniczek i jazda na około. Rzeczywiście prawy bok szpachli max pod kątem widać, że delikatnie pofalowane ale ch... stwierdziłem - patrzę dalej, druga strona już lepiej do 600-900 miejscami ale tragedii nie było z tego wychodzi - wygląda na otarcie. Oczywiście tylne nadkola sama szpachla jak to bywa - to co wystaje najbardziej cierpi. Felgi mi się podobały na zdjęciach, na żywo też z tym że oczywiście na zdjęciach nie było widać że ranty obdarte jak polityk z honoru. Otwieram drzwi - myślę keyless k... wsadzam kluczyk w stacyjkę - wypadł. Okazuje się, że cieć dał zły kluczyk. No to jeszcze raz, już nie keyless :(. przyglądam się klamkom tam gdzie powinny być takie światełka to zostały tylko zapaprane zaślepki. Dobra wsiadam jeszcze raz. Naciskam przycisk schowka tego po prawej pod łokciem. Oczywiście na około obtarte jakby szlifierką omaścił ktoś. Przycisk wpadł do środka i został :(. Więc schowek już się nie zamyka. Posprawdzałem sterowanie siedzeń z przodu, niby ok, patrzę na to lusterko co miało niedziałać - a tam k... jakiś wkład nie wiadomo od czego taki że praktycznie nie mieści się w obudowę. Silnik buczy bo nie może obrócić ustrojstwa bo jest zbyt ciasno :/. (Przyp że to lusterko to miała być jedyna niedziałąjąca rzecz). Odpalam maszynę (pierwszy raz w życiu :) ). W sumie bez problemu odpaliła. Ale zaraz na desce błąd - coś tam o światłach, nawet już nie pamiętam co bo się zacząłem denerwować poważnie, że zmarnowałem czas tylko (a jeszcze po drodze cieć mi zaczyna opowiadać jaki to fajny gość z tego co sprowadził to auto - no k... co mnie to interesuje jaki jest gość który to ciągnął na lawecie). Przekręcam przełącznik świateł (tutaj nie wiem bo nigdy tym nie jeździłem ale zakładam że to powinno wystarczyć żeby się zalampiły), chodzę wokół auta, ciemność, próbuję przeciwmgielne - ciemność. Auto cały czas chodzi. Raz delikatnie obroty spadły jak już zacząłem sobie szukać muzyczki w radio co by sobie chociaż trochę umilić stypę. Sprawdzę sobie rolety z tyłu - naoglądałem się na youtube przecież, no i ok niby ta tylna jest i działa ale bocznych nie ma - ale już mnie to rąbie niechby i nie było, wracam na przód ale coś mnie tknęło bo mi mignął siłownik gdzieś przy drzwiach - aha - dociąganie - sprawdźmy - jedne drugie trzecie czwarte drzwi - żadne nie działa...a miało być tylko lusterko..siadam z przodu - znowu mnie coś tknęło bo już się zacząłem pocić w tym aucie a dmuchawa chodzi - wszystko dobrze ustawione - klima nie działa...nie chłodzi w sensie...no to jeszcze ruszę sobie 3 metry do przodu - tyle ile miejsca - cyk hamulec, D - coś jakby kopło delikatnie auto w tyłek - znaczy chyba się załączyło - ale nie mam pojęcia czy ten efekt spodziewany, puszczam hamulec toczy się, cofam, czujniki działają więc nareszcie coś :(. No ale trochę czasu minęło silnik ciepły - czas na test ostateczny - otwieram drzwi - lampię się w tył i gaz...a za autem obłok tak na wysokość auta i szerokość - biały gęsty, puszczam gaz cały czas biały dymek tyle że w niewielkim stopniu, 15-20 sekund przerwy znowu gaz - to samo, dodam że było gorąco więc raczej nie para wodna - może ten silnik tak ma? Ja założyłem bezpiecznie że niestety czas na wymianę uszczelniaczy. Kilka prób - wszystkie z takim samym skutkiem, smutłem okrutnie :(. Wg, historii ostatni dobry remont miał miejsce przy 50tys km. więc założyłem (nie wiem czy słusznie) że po kolejnych 250tys remont gwarantowany. Nawet już nie podnosiłem maski żeby poszukać kółek oleju w zbiorniku wyrównawczym. Jakoś mnie takie wkur...nie ogarnęło, że gość pojechał tak z zapewnieniami a tutaj co rusz coś wyłaziło. Pogadałem z nim przez telefon, oczywiście udawane zdziwienie jednakże bez jakiejkolwiek skruchy czy tam propozycji, znaczy cena jest za to co stoi nie za to co miało stać, nie za bardzo kumam na kogo on czeka, przecież takiego auta nie kupuje się jak bułek w sklepie, tzn. że najwyżej nie zjesz i tyle. No nic - na razie to tyle - zaznaczam, że nie mam jeszcze doświadczenia z tym autem więc to wszystko trochę chaotycznie tam robiłem ale raczej to nie powinno mieć wpływu na rezultaty :/ Pozdrawiam.

    Edit - teraz sobie przypomniałem jeszcze że w bagażniku w schowku znalazłem butelkę z płynem chłodniczym tak 4/5 pełną, nie wiem czy to ma związek z czymkolwiek ale żeby było pełen obraz to piszę.
    Ostatnio edytowane przez mkochano ; 06-06-2015 o 22:05 Powód: coś sobie przypomniałem jeszcze ;)

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez mkochano Zobacz posta
    Tyrałem do Radomia 3h w jedną stronę.


    Jak to przeczytałem,to wiedziałem jakie będzie zakończenie...

  8. #8
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    mkochano, siłowniki w drzwiach ma każda e65 bez względu czy ma SC czy nie. Co do samego dymienia jak nie dymiła na niebiesko to nie uszczelniacze a raczej para wodna. Sam napisałeś że autko stało zastawione i zapewne było tylko przepalane.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  9. #9
    Początkujący Użytkownik Awatar mkochano
    Dołączył
    Jun 2015
    Posty
    15
    BMW
    2003 e65 "z ambasady" ;)
    Skąd
    podkarpackie
    No tak jak pisałem - nie mam jeszcze doświadczenia, niemniej jednak uważam, że sprzedawca nie był do końca uczciwy a szkoda, nawet gdyby przy telefonie się zreflektował i zobowiązał naprawić rzeczy o których nie wspominał lub odpuścić trochę ceny tak żebym mógł sam to ogarnąć to kontynuował bym sprawdzanie, zostało jeszcze sprawdzić zbiorniczek wyrównawczy a także podpiąć komputer (wyświetlało się pomarańczowe autko na wyświetlaczu) no i zabrać bumę na jazdę... no ale...aha i jeszcze nie wspomniałem - w miejscu łączenia lusterka z karoserią wyglądało jakby komuś przy tynkowaniu ściany spadło pół szpachelki zaprawy a lakiernik zamalował tego strupa (około 0.5 cm grubości), oczywiście purchawa pękła i teraz wygląda nieciekawie :/

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Ja tez nie mam ciekawych wspomniej z zakupow w radomiu...
    Silowniki ma kazda e65 tak jak pisal Jakub. Nie koniecznie musi miec dociagi.
    Szukaj dalej bo nic innego Ci nie pozostaje.

Podobne wątki

  1. [E38] Witam wszystkich forumowiczów!
    Przez michal.kulas w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-07-2014, 22:30
  2. [E38] Witam wszystkich forumowiczów!
    Przez Łukasz86 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-04-2014, 10:25
  3. [E32] Witam wszystkich forumowiczów
    Przez Lucash w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 21-07-2013, 16:08
  4. [E38] Witam wszystkich forumowiczów
    Przez HAIDI78 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 24-02-2012, 18:31
  5. [E65/66] Witam wszystkich forumowiczów
    Przez syneka8 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-01-2012, 13:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •