Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: [ wnetrze] Ponownie fotelik dla dziecka

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa

    [ wnetrze] Ponownie fotelik dla dziecka

    Witam,

    padl juz na tym forum temat wylaczenia poduszki pasazera z przodu
    ale ja mam inny zgryz... chodzi o to, ze w 735iL, ktora juz prawie kupuje
    (jak tylko bank klepnie mi kredyt) mam poduszki boczne w drzwiach.
    No i jak to sie ma do przewozenia dziecka w foteliku, przeciez po zamontowaniu go, sasiaduje on praktycznie z drzwiami, czyli z poduszka tez. Wie ktos moze cos wiecej na ten temat?
    BTW, temat "rodzica" przerabiam po raz pierwszy od 10.08 :), zreszta ta super limuzyna jaka jest 7ka jest wlasnie dla mojego syna ;)

    p.s. jak tylko transakcja dojdzie do skutku nie omieszkam sie pochwalic :)
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  2. #2
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    ja się podłącze do tematu bo interesuje mnie jak własnie poduszkę przednią pasażera wyłączyć ??
    Pić trzeba ! Jeść można !

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    bocznych poduszek sie nie wylacza bo nie moga w zaden sposob zaszkodzic, w razie wypadku pomoga tak jak doroslemu... wylacza sie tylko i wylacznie poduszke pasazera w wypadku przewozenia dziecka tylem do kierunku jazdy - bo wtedy w razie wypadku zamiast wyhamowac spowodowalaby odepchniecie fotelika w przeciwnym kierunku co jeszcze bardziej zwiekszyloby przeciazenia - tylko by zaszkodzila... jesli przewozisz dziecko z przodu przodem do kierunku jazdy to tez sie NIE wylacza bo poduszka wyhamuje tak samo fotelik z dzieckiem, jak cialo doroslego - czyli zmniejszy przeciazenia, zredukuje skutki wypadku... w autach, w ktorych mozna wylaczyc poduszke pasazera z boku deski rozdzielczej kluczykiem sa nawet nalepki ktore pokazuja to co napisalem powyzej ;)

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    610
    Marcin, mozesz miec przeciez z tylu fotelik, kto Ci to powiedzial ze nie moze byc? Przeciez boczne poduszki tak samo ochronia dziecko w foteliku jak doroslego - lepiej jakby walnelo glowa w slupek? Przeczytaj dokladnie co napisalem - jesli przewozisz z przodu dziecko tylem do kierunku jazdy - tylko wtedy dezaktywuje sie przednia poduszke pasazera, to jest jedyny przypadek. Bo wtedy dziala dokladnie odwrotnie niz powinna. Tyle ze z tego co piszecie w E38 nie mozna wylaczyc tej poduszki, wiec nie mozesz przewozic dziecka z przodu tylem do kierunku jazdy. Wszystkie inne opcje dozwolone.

    W nowych autach dobrej klasy masz kurtyny boczne w serii, ktorych sie nie wylacza. To co wtedy wg Twojej teorii - dziecko do bagaznika? ;)

    A i jeszcze jedno - poduszka Ci nic napewno nie polamie, bo jest miekka. Jedynie napinacze pasow moga polamac zebra, szczegolnie jesli masz niewlasciwie zalozone pasy (za nisko na slupku spuszczone na swoj wzrost). Poduszka moze zaszkodzic jak masz niezapiete pasy bo wtedy dziala jak katapulta odbijajaca cialo w przeciwnym kierunku (zwieksza przeciazenie), ale jak jedziesz bez pasow to juz ci nie zrobi duzej roznicy czy zginiesz uderzajac w deske, wypadajac przez przednia i rozwalajac sie na tym w co uderzyles samochodem, czy od przeciazenia spowodowanego przez poduszke ;)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    34
    wydaje mi sie że mata w przednim siedzeniu właśnie do tego służy (ale nie jestem pewien)

  6. #6
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Panowie już rozgryzłem temat i jest tak jak Qbek mówi.
    Na początku wozisz dziecko w foteliku z tyłu. Potem -przy większym foteliku możesz już wozić dziecko z przodu ale TYLKO przodem do kierunku jazdy. Boczne poduszki nic nie zrobią dziecku także bez obawy możecie rozpocząć rozmnażanie-pomijam olejusa :D
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  7. #7
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    czy ktoś mi wyjasni jak mam wyłączyć przednią poduszkę pasażera haha ?
    Pić trzeba ! Jeść można !

  8. #8
    Super Moderator Awatar EVAN
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,066
    BMW
    E38 '99 740iA, X3 M40i '20, I3s '20
    Skąd
    Kętaki
    Cytat Zamieszczone przez olejus
    czy ktoś mi wyjasni jak mam wyłączyć przednią poduszkę pasażera haha ?
    Olejus nie da sie jej wyłączyć!!
    Moje EX - E38 730i '95, E38 735iA '98

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Cytat Zamieszczone przez Qbek
    Marcin, mozesz miec przeciez z tylu fotelik, kto Ci to powiedzial ze nie moze byc? Przeciez boczne poduszki tak samo ochronia dziecko w foteliku jak doroslego - lepiej jakby walnelo glowa w slupek? Przeczytaj dokladnie co napisalem - jesli przewozisz z przodu dziecko tylem do kierunku jazdy - tylko wtedy dezaktywuje sie przednia poduszke pasazera, to jest jedyny przypadek. Bo wtedy dziala dokladnie odwrotnie niz powinna. Tyle ze z tego co piszecie w E38 nie mozna wylaczyc tej poduszki, wiec nie mozesz przewozic dziecka z przodu tylem do kierunku jazdy. Wszystkie inne opcje dozwolone.

    W nowych autach dobrej klasy masz kurtyny boczne w serii, ktorych sie nie wylacza. To co wtedy wg Twojej teorii - dziecko do bagaznika? ;)

    A i jeszcze jedno - poduszka Ci nic napewno nie polamie, bo jest miekka. Jedynie napinacze pasow moga polamac zebra, szczegolnie jesli masz niewlasciwie zalozone pasy (za nisko na slupku spuszczone na swoj wzrost). Poduszka moze zaszkodzic jak masz niezapiete pasy bo wtedy dziala jak katapulta odbijajaca cialo w przeciwnym kierunku (zwieksza przeciazenie), ale jak jedziesz bez pasow to juz ci nie zrobi duzej roznicy czy zginiesz uderzajac w deske, wypadajac przez przednia i rozwalajac sie na tym w co uderzyles samochodem, czy od przeciazenia spowodowanego przez poduszke ;)


    No to temat chyba zostal wyczerpany, wielkie dzieki :)
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •