Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 76

Wątek: Nurtujące pytania, jak używac skrzyni automatycznej

  1. #21
    I myślę że lektura którą proponuje Michał zamyka ten temat :)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  2. #22
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    W instrukcji jest napisane iż można holować, jest podana prędkość i odległoś jaką można auto przeciągnać. Polecam.
    Z moich obserwacji 5HP24 kiedyś przez przypadek jadąc około 60km/h przełączyłem na N wystraszyłem się i chcialem przelączyć na D nieudalo mi się, wcisnąlem delikatnie na hamulec nic nie mogłem zrobic, dopiero po całkowitym zatrzymaniu się moglem wahlowac biagami.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    300
    BMW
    740i
    Skąd
    Kraków
    Drogi Michale moje założenie było czysto teoretyczne ;) Nigdy tego nie praktykowałem i nie będę praktykował. Zastanawiałem się po prostu czy tak można a jeśli nie to dlaczego. Jestem z tych co lubią wiedzieć . Dzięki za lekturę odnośnie automatów. Wiedzy na temat mojej Ukochanej nigdy za wiele :)

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    70
    BMW
    bez
    Skąd
    Tomaszów
    firmy nie reklamuję bo nie znam ;)

    http://www.automat.pl/articles.php?cat_id=1

  5. #25
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Patrz 5 postów wyżej ...... ;D ;D

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Rozmawialem ostatnio na żywo z gościem, ktory pracował ponoć przez 10 lat w serwisie BMW w Warszawie przy skrzyniach i twierdzi (przynajmniej o mojej skrzynce - 97 rok) że są to "skrzynie inteligentne" i nie sposób im zrobić krzywdy przez glupotę czy też celowo.

    Znajomy mechanik z kolei jeździł długie lata e34, ,kiedyś zaeksperymentował i jadąc z dość dużą predkoscia na trasie wrzucił P (tak! parking) coś zgrzytnęło/przypiłowało -stwierdził że brzmialo jakby było tam jakieś sprzęgiełko przeciw idiotom- wrzucił zpowrotem drive i skrzynia do konca uzytkowania samochodu nie sprawiała mu żadnych problemow.

    mówię co na wlasne uszy slyszalem - proszę bez linczu ;)

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    33
    Kolego masz rację, mi się niestety też zdażyło przełączyć na P skrzynie ze Steptroniciem, gdy auto jechało z prędkością około 40 km/h, bo niestety na początku gdy kupiłem auto przy shamowaniu, to czasami gasło i okazało się że to była sławna Odma. I auto zgasło mi na dosyć ostrym zakręcie przez tory, przynajmniej jakieś 70 stopni. I ledwo ukręciłem kierownicą, ze stresu pomyślałem że pojade prosto i jakiś wachacz się urwał. No i przez tą panike, chciałem przekręcić kluczyk, auto nie odpalilo bo było na Drivie, to szybko na P odpaliłem, tocząć się z 30 do 40 km/h, skrzynia troche tam coś popiłowała i szybko spowrotem na D i jechałem dalej, będąc przerażonym tego co zrobiłem. Mineło teraz z 20 tys km. i skrzynia nie sprawia problemów. Więc też sądze że to żelazne skrzynie.
    Piasku

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    332
    BMW
    e38
    Skąd
    warszawa
    Cytat Zamieszczone przez wojtekd
    1-2 minuty różnicy nie robią, ale grzanie na stojąco jest bardziej szkodliwe dla silnika niż dla skrzyni - moim zdaniem.
    hmm no ale jak wisko działa to co moglo by sie stac silnikowi? :)

    jak mialem kiepski akumulator to czasem zdazalo mi sie zostawiać włączony na 20 minut..

    czy wtedy moglem zaszkodzic skrzyni albo silnikowi?

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    52
    BMW
    e 38 740
    Skąd
    radom
    Dodam cos od siebie, Poco wrzucac na luz ,jak puscisz gazu jadac na przyklad z gurki silnik zmniejsza obroty do obrotow biegu jalowego chyba ze masz na sporcie to tedy nie dziala.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Cytat Zamieszczone przez Powerek
    Cytat Zamieszczone przez wojtekd
    1-2 minuty różnicy nie robią, ale grzanie na stojąco jest bardziej szkodliwe dla silnika niż dla skrzyni - moim zdaniem.
    hmm no ale jak wisko działa to co moglo by sie stac silnikowi? :)

    jak mialem kiepski akumulator to czasem zdazalo mi sie zostawiać włączony na 20 minut..

    czy wtedy moglem zaszkodzic skrzyni albo silnikowi?
    To chyba nie tyle szkodzi silnikowi co katalizatorom, ktore do poprawnej pracy powinny byc chlodzone. Poza tym wszystkie instrukcje twierdza, ze wiekszy pozytek jest (silnik szybciej sie nagrzewa) podczas jazdy niz na postoju, wiec tez zuzycie paliwa mniejsze, do tego nie rozciencza sie olej benzyna kiedy auto chodzi "na ssaniu".
    Co do uzywania skrzyni - ja czasem musze auto odpalic wczesniej i zagrzac w srodku ze wzgledu na dzieciaka, wtedy skrzynie ustawiam na N.
    Poprawcie mnie jesli sie myle...
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •