Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 11157567801 pilnie potrzebuje rurkę o tym numerze

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz

    Post 11157567801 pilnie potrzebuje rurkę o tym numerze

    Jak w temacie , jest to rurka do odmy , nie ma tego nigdzie , dwie pozostałe zamówiłem w oryginale , niestety tej jednej nie ma nigdzie , a jak na złość pękła przy demontażu akurat ta, nie ma jej nawet w głównym magazynie w Monachium !!! a tam najbliższa dostawa przewidziana jest na 24 czerwca .

    szukałem już nawet używki ale dup... zbita nikt tego nie ma . Nie wiem co mam z tym zrobić . Zastanawiam sie żeby na jakimś patencie ją pokleić i nałożyć jakąś gumową i ścisnąć opaskami . Ma ktoś namiar na takie cudo ? albo ewentualnie jak to doraźnie uratować ?bo nie będe trzymał auta na warsztacie miesiąc przez kawałek plastiku . Nie spodziewałem sie że to taki chodliwy towar że nie ma jej w całej Polsce , dziś wykonałem masę telefonów i wszyscy rozkładają ręce !!!

    Pól dnia spędziłem w internecie i już mi wszystko opada .

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    52
    BMW
    E65 735IL
    Skąd
    UK - newtonabbey

    Post

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	$_57.JPG
Wyświetleń:	31
Rozmiar:	75.9 KB
ID:	7812

    kolego 80funia nowa czyli (443zl) + 15f (84zl) wysylka

  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,439
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    W bmw-store masz coś takiego:

    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/pr...otny/i48471/sA

    i to powinno też pasować, bo jest starszą wersją:
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/pr...zewod-powrotny

    zapytaj się, czy mają to dostępne, bo wyjdzie sporo taniej, niż zamawiać z UK. Ewentualnie podpytaj się chłopaków z www.aso-bmw.pl, mamy tam zniżkę, jako członkowie tego forum.

    Edit. A za to należy mi się browarek ;)
    http://allegro.pl/bmw-e90-n52-przewo...030579464.html
    Ostatnio edytowane przez damned1 ; 02-06-2015 o 19:19

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Strony angielskie , i niemieckie mają czas dostawy około 7 dni , idąc tym tropem znalazłem producenta , z tym że minimum order to 50 sztuk , ale jedna by mnie wtedy wyszła 30 kilka złotych , swoją drogą temat wart przemyślenia . a tobie kolego Damned 1 to należy sie 4pak za to rurkę z allegro , niezły z ciebie haker bo ja przekopałem allegro pod każdą możliwą frazą łącznie z e60 / e90 /e87 / e66 i nawet Z4 też i tego nie widziałem . Następnie Olx aż wylądowałem w niemczech a z tamtąd do chin .Dzięki wielkie , rano dzwonie niech gość mi to śle jak najszybciej . Swoja drogą to tą co mi pękła to i tak muszę przypatencić bo jutro potrzebne mi jest auto więc czym ją skleje , zaizoluje , i zacisne opaskami , ale patrząc na te rurki , to nie wydaje mi się żeby szło przez nie jakieś mocne ciśnienie . Tylko niestety będe miał 2 razy robote bo bez wyjęcia kolektora nie będę w stanie jej raczej wyjąć i wymienić .

    Za te rurki to panowie inżynierowie powinni dostać karnego ku.... , biorąc pod uwagę ich funkcje to spokojnie można by je było zrobic z grubej gumy , a ten dolny przelew z jakiegoś stopu np aluminium . Niestety trwałe rozwiązania w nowych autach są passe .

    ta nowa w chnach wygląda zupełnie tak samo jak ta w Uk . ( kolor żółty na końcu ) .
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-06-2015 o 23:37

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,439
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Hehe, ile razy było, że ja nie mogłem czegoś znaleźć i ktoś inny w 5 sekund to znajdował ;) Możliwe, że na patencie pojeździsz znacznie dłużej, niż Ci się wydaje ;) na przewodzie powrotnym nie powinno być już dużego ciśnienia. Myślę, że w przedziale 1-2 bar, ale niech mnie ktoś poprawi, jak się mylę.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar viptrans24
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    97
    BMW
    Bmw e65 3.0i
    Skąd
    Łódz
    Swoją drogą , nie spodziewałem się takiego problemu przez rurkę . Odma po wyjęciu i wszystkie rurki były pełne nagaru , czy to mogło mieć wpływ na te ubytek oleju w silniku ?
    . Tak jak wspominałem auto ma przeloty 215 tys a to był jeszcze oryginał !!!

  7. #7
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,439
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Jeżeli dobrze czytam ten schemat:
    http://www.bmwstore.pl/pl/katalog/di...r-oleju/i48461

    to rurka numer 2 nie powinna mieć nagaru w środku, bo jest połączona z kolektorem ssącym i powinna być czysta / względnie czysta. Jeżeli ma wyraźne ślady oleju/nagaru, to silnik przepalał olej, który tą rurką trafiał do kolektora ssącego.

Podobne wątki

  1. [elektronika] Licznik pilnie potrzebuje pomocy
    Przez 100szczesny w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-05-2023, 23:24
  2. [pozostale] Co myslicie o tym e32 ? Prosze pilnie o opinie !
    Przez Sebek w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 08-10-2013, 18:54
  3. [silnik] Odciąganie oleju przez rurkę na bagnet
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 11-01-2013, 22:54
  4. Pilnie potrzebuje mechanika
    Przez kataniarz w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-05-2009, 14:54
  5. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-10-2007, 08:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •