Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Prośba o pomoc

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    24
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Kraków

    Post Prośba o pomoc

    Witam wszystkich na wstępie . Kupiłem tydzień temu auto 3,0l dizla 2006 rok . Wady ,które wyłapałem to ,ze podczas wrzucania na D lub R potrafi powrócić do pozycji N , ale powiedziano mi ,że to uszkodzona manietka wiec żaden problem jak i to ,że drzwi od strony kierowcy zamiast być w bezruchu po otwarciu odbijają tak ,żę można auto obok uderzyć , ale to mi też nie przeszkadza aż tak bardzo żeby to ruszać. Problem pojawił się dopiero dzisiaj. Jadąc autostradą 160km/h nagle auto zrobiło mi redukcje do 4 biegu i prędkość max 130-140km/h , i nie wskakiwały biegi 5 i 6 na automacie . Zatrzymałem się więc i reset auta i dalej to samo. Auto przerzuciłem na manual bieg 1 i 2 bez zastrzeżeń myśle , każdy wyższy jakby auto się dławiło obroty do 4-5 tyś dochodzą samochód nie przyspiesza spalanie na komputerze około 15 litrów na biegu 3-4 .Bieg 5 i 6 wchodzą ale auto mocy ma zero . Nie mam zielonego pojęcia co może być przyczyną jutro wepne komputer to może się czegoś dowiem ciekawego , ale chciałem zapytać czy to dolegliwość jakaś znana jest ? Kolega obstawia, że poszła przepływka , ale mi się wydaje ,że cos ze skrzynia . Na komputerze w aucie nie wywaliło żadnego biegu , więc mam nadzieje ,że diagnoza kolegi będzie bardziej trafną . Jest mi ktoś w stanie przybliżyć od czego zacząć w diagnozie ?
    Dziekuje serdecznie i pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce

    Post

    otworzyć maskę, zdjąć pokrywę plastikową odpiąć czarny kabel od przepływki zamknąć maskę i przejechać się. Nic się nie stanie jeśli objaw zniknie wymiana przepływki, spisac numer z przeplywki kupic orginalny bosha okolo 560 zl podajac przed zamowieniem numer starej przeplywki. Auto zredukowalo Ci na nizszy bieg i zamulilo spowodowane podawaniem złej dawki paliwa ,,zly odczyt powietrza przeplywki,, dodatkowo brak mocy, wieksze spalanie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    24
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Kraków
    Zapomniałem dopisać ,że na biegu wstecznym auto idzie bez problemu i żadnego braku mocy , jeśli to ma jakieśznaczenie.

    KleMarine : też stawiam na przepływkę , ale dzięki za porade

    Sprawdzone na kompie . Diagnoza : uwalony czujnik cisnienia doładowania . Zero dostepnosci części no super
    Ostatnio edytowane przez marcin1985 ; 01-06-2015 o 14:57

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    Wierz w to co pokazuje komputer to jeszcze kilka rzeczy wymienisz. Jedz do kogos to zinterpretuje blad/bledy.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    24
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez lysy_k Zobacz posta
    Wierz w to co pokazuje komputer to jeszcze kilka rzeczy wymienisz. Jedz do kogos to zinterpretuje blad/bledy.
    To co to może być Twoim zdaniem ? Mam 2 błędy praktycznie związane z możliwymi objawami tj. uszkodzony foltr czastek stalych i wlasnie czujnik cisnienia doladowania. Problemem jest to ,ze nie jest ten czujnik nigdzie dostepny

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar KleMarine03
    Dołączył
    Sep 2013
    Posty
    203
    BMW
    E65 730 D
    Skąd
    Siedlce
    Czy wykonales to co ci powiedzialem? bo przypuszczam ze nie i szukasz dziury w dup.....
    Jaki przebieg auta? Jeslli wymienisz czujnik nie znaczy ze usuniesz bledy... zacznij od prostych metod sprawdzania bo znam osoby z tego forum co wymieniali prawie wszystko i przekroczyli ponad 3-4 tys zlotych a problem nadal nie byl rozwiazany.
    Czujnik nie musi byc uszkodzony moze byc: zabrudzony, odpiety itp. Błąd nie oznacza uszkodzenie. Sprawdz rowniez wężyki czy nie są zasniedzale, uszkodzone od turbiny, odpięte itp. Zacznij od najprostszych metod.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    24
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez KleMarine03 Zobacz posta
    Czy wykonales to co ci powiedzialem? bo przypuszczam ze nie i szukasz dziury w dup.....
    Jaki przebieg auta? Jeslli wymienisz czujnik nie znaczy ze usuniesz bledy... zacznij od prostych metod sprawdzania bo znam osoby z tego forum co wymieniali prawie wszystko i przekroczyli ponad 3-4 tys zlotych a problem nadal nie byl rozwiazany.
    Czujnik nie musi byc uszkodzony moze byc: zabrudzony, odpiety itp. Błąd nie oznacza uszkodzenie. Sprawdz rowniez wężyki czy nie są zasniedzale, uszkodzone od turbiny, odpięte itp. Zacznij od najprostszych metod.
    Przebieg 350 tys. Nie odpinałem przepływki bo wiem ,że jakby była walnięta to komputer pokazałby ją na 1 miejscu. Wczoraj i tak mało zrobiłem , dzisiaj jade i powalcze

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    24
    BMW
    E65 3.0 D
    Skąd
    Kraków
    No i wiadomo o co chodzi. Turbina poszła. Wszystko zarzygane olejem i tak cud ,że silnik nie zniszczony

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Prośba o pomoc
    Przez Barbel w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 18:18
  2. Prośba o pomoc w wyborze...
    Przez arturo193 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 11:13
  3. Prośba o pomoc
    Przez LUQA w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-10-2013, 12:12
  4. Polacy w UK - prośba o pomoc
    Przez Michal750 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-04-2013, 10:43

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •