Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: 5HP30 wpada w tryb awaryjny przy mocniejszym wciśnięciu gazu

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy

    Post 5HP30 wpada w tryb awaryjny przy mocniejszym wciśnięciu gazu

    Panowie chyba przyszła pora na moją skrzynię i potwierdzenie tezy "nie wymieniać oleju w skrzyni" :D A więc olej był wymieniony jakiś miesiąc temu. Po wymianie oleju wyraźnie zauważyłem że skrzynia pracuje o wiele lepiej - biegi zmieniała bardzo delikatnie bez najmniejszego szarpnięcia. Był problem tylko (przed zmianą i po zmianie) że delikatnie szarpała przy zmiane z D na R tudzież po wrzucaniu D czy R po postoju na P. Ale nie było to jakieś mocne szarpnięcie tylko delikatne. Poza tym pracowała idealnie - redukcje też ok. Dzisiaj podczas mocniejszego wciśnięcia gazu zdarzyło się coś takiego jakby zamiast redukcji nie wskoczył żaden bieg (obroty silnika skoczyły do tam 6 czy 7 tyś i po sekundzie dopiero się zapiął bieg). Ale po tym samochód jechał dalej normalnie - po jakichś 2 minutach dalszej spokojnej jazdy nagle wskoczyl tryb awaryjny. Zajechałem do domu, podłączyłem INPĘ - błąd biegu 1 (screen poniżej). Skasowałem błędy, odpaliłem auto - jechało normalnie dopóki nie wcisnałem znowu mocniej gazu (ale tak "spokojnie" mocniej). Stalo się coś dziwnego - nito jakby koła sie ślizgały ni to jakby w ogóle nie mogły trakcji złapać (a przypominam że gaz wcisnąłem tak tylko do połowy gdzieś). I skrzynia wskoczyła znowu w tryb awaryjny. Zjechałem więc na parking jakiś, podpiąłem INPĘ, skasowałem znowu błąd i dojechałem do domu znowu normalnie już na spokojnie nie wciskając mocniej gazu. Biegi dalej zmienia płynnie ale mam wrażenie że teraz zmiana z D na R powoduje mocniejsze szarpnięcie.

    Pytanie do mądrzejszych ode mnie - czy po opisie i objawach możecie stwierdzić, że padł kosz forward, czy może (nadzieja matką głupich) dolewka oleju jej pomoże albo coś prostego ? :)


    direct upload

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tgracing
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    970
    BMW
    BMW E38 750iL '00 Cosmosswarz Shadowline, F11 535d xDrive '16, Ex. Mini R53 Cooper S '02 & E34 525i
    Skąd
    Szczecin, aktualnie: DE, Bodensee
    Obstawiam nieprawidłowy poziom oleju w skrzyni, bądź filtr jest do dupy.
    "Nada pode me separar do amor de deus" Ayrton Senna da Silva (1960-1994)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    ok, jakby ktoś jeszcze potwierdził byłoby fajnie. A jak można sprawdzić poziom oleju w skrzyni żeby wiedzieć czy jest za mało czy za dużo ?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar duzy6666
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    347
    BMW
    m62b44tu/m51d25
    Skąd
    Darłowo
    żeby sprawdzić poziom oleju to na odpalonym silniku odkręcasz korek wlewu oleju , wtedy robisz dolewkę aż zacznie wypływać i szybko zakręcasz korek i masz wtedy poziom na 100%
    Nie liczy się model, nie liczy się moc... liczy się marka.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Dzięki za odpowiedź. Dostałem jednak własnie maila od lokalnych ekspertów od BMW że najprawdopodobniej uszkodzenie mechaniczne i rzucili mi szacowaną ceną naprawy - 3000 euro :D

    EDIT:

    Czy skrzynia
    BMW E31 840i 5HP-30 1421499 1055000011

    będzie pasować do mojej E38 740 94' ?
    Ostatnio edytowane przez NavidZ ; 01-06-2015 o 16:01

  6. #6
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Raczej tak:
    1) Obudowa ma dzwon do silnika V8 - tu problemów nie będzie, chociaż numer części jest inny w E38 i E31
    2) flansza napędowa - output flange - jest taka sama (nr części w katalogu)
    3) W E38 skrzynie są zalewane olejem LT 71141, a w E31 -- SHELL LA 2634 (czarna plakietka) więc trzeba mieć to na uwadze
    Raczej nie przewiduję problemów.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Dzięki wielkie.

    EDIT:

    jedno nie daje mi sppokoju - po przewertowaniu kilkunastu tematów z podobnym problemem w większości pisza że przy pękniętym koszu skrzynia albo nie będzie jeździć w ogóle do przodu albo będzie ledwo jeździć do przodu. A u mnie do momentu przygazówki skrzynia działa normalnie w całym zakresie - od 1 do 5 biegu... mogę przejechać pół miasta normalnie jeśli nie wcisnę mocniej gazu. Więc może faktycznie dolewka oleju ;>
    Ostatnio edytowane przez NavidZ ; 02-06-2015 o 12:57

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Panowie update:

    Po dolewce oleju auto jeździ - skrzynia nie wpada już w safe mode po mocniejszym depnięciu gazu... ALE został jeden dziwny objaw - jakby brak przyczepności (jakby koła buksowały) przy mocniejszym depnięciu - ale na asfalcie byłoby słychać że opony piszczą a nic takiego nie było. Więc musi to być coś jakby sprzęgło lub w przeniesieniu napędu ;/ co to może być ?

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    Kolegi a długo jeździłeś ze zbyt małą ilością oleju? Bo jeśli tak to pewnie konwerter masz do regeneracji. U mnie poprzedni właściciel tak jeździł i skończyło się na regeneracji, 700 zł jeśli dobrze pamiętam. Tyle, ze u mnie były trochę inne objawy tzn. ze sprzęgła dochodziły dziwne dźwięki przy wyższych obrotach. A u Ciebie to mogą być i tarczki w skrzyni. Ogólnie rzecz ujmując nie jest dobrze, ale te cyrki ze skrzynia to nie wina samej zmiany oleju, a nieumiejętne jej wykonanie. Ja u siebie zmieniałem olej i od 60 tysięcy nic się nie dzieje, a juz szykuje się do nastepnej.
    Ostatnio edytowane przez krupek2 ; 02-06-2015 o 20:40

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    około miesiąca. O jakim dokładnie konwerterze mówimy ?

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Puknięcia z okolic skrzyni 5hp30 przy dadaniu i puszczeniu gazu
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 17:30
  2. [skrzynia] tryb awaryjny 5hp30 - E32 4.0
    Przez cziko1979 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 15:41
  3. [skrzynia] Po wymianie oleju w 5hp30 -tryb awaryjny
    Przez cziko1979 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 22:50
  4. [skrzynia] 740i 5HP30, tryb awaryjny po wciśnięciu pedału hamulca
    Przez zawiś w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 10:43
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 17:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •