Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 15 z 15

Wątek: 5HP30 wpada w tryb awaryjny przy mocniejszym wciśnięciu gazu

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    To tzw sprzęgło hydrokinetyczne. I tak jak napisałem to byłaby najtańsza opcja.

    EDIT:
    Tak mi się przypomniało. Jest stosunkowo szybki test na poprawne działanie konwertera Stall test. Tutaj masz opisane w skrócie co i jak tyle, że to z Land rover`a, ale może być przydatne: http://landklinika.pl/index.php?opti...rna&Itemid=130
    Ostatnio edytowane przez krupek2 ; 02-06-2015 o 21:02

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    649
    BMW
    F01 750d RWD
    Skąd
    ...
    Cytat Zamieszczone przez NavidZ Zobacz posta
    Panowie update:

    Po dolewce oleju auto jeździ - skrzynia nie wpada już w safe mode po mocniejszym depnięciu gazu... ALE został jeden dziwny objaw - jakby brak przyczepności (jakby koła buksowały) przy mocniejszym depnięciu - ale na asfalcie byłoby słychać że opony piszczą a nic takiego nie było. Więc musi to być coś jakby sprzęgło lub w przeniesieniu napędu ;/ co to może być ?
    Proponuję najpierw przyjrzeć się podporze wału napędowego.

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Dzięki @krupek2 - zrobię ten test chociaż trochę obawiam się żeby nie zabić całkiem konwertera takim testem jeżeli to faktycznie on nie domaga ;D

    Dzięki @SkeYT też za pomysł chociaż jakby to była wina podpory/łącznika wału to chyba czuć byłoby szarpnięcie albo "lag" przy naciskaniu gazu/ruszaniu i szarpnięcie ? A to jest tak, że rusza normalnie idealnie jade, jade normalnie powiedzmy 50km/h i jak wcisnę mocniej gaz to zaczyna przyspieszać a jak wcisnę jeszcze mocniej (albo szybciej) ale jeszcze nie do deski to wtedy potrafi sie to zdarzyć jakieś takie gubienie mocy, jakby coś się ślizgało jakby jakaś wytarta zębatka takie wrażenie.

    EDIT:
    Chociaż z drugiej strony dzisiaj zauwazyłem że auto faktycznie dużo dłużej wbija D lub R (jak np. stoi na P i wbije D lub R to mijają z dwie - trzy sekundy, jest mocne szarpnięcie i spadają dośc mocno obroty na chwilę) ale z drugiej strony jak stoję na światłach na D na hamulcu i zapali się zielone - puszczam hamulcec wciskam gaz to od razu rusza.
    Ostatnio edytowane przez NavidZ ; 03-06-2015 o 11:14

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    43
    BMW
    e38 728i 10`1998
    Skąd
    Lublin
    Słuchaj a takie pytanie, kasowałeś adaptacje u siebie w skrzyni? Bo jeśli tak to trzeba by na nowo zaadaptować. Zrób kilka km, zatrzymaj się gdzieś na poboczu i kilka razy zmienń powoli z D na N i odwrotnie, a później analogicznie z R na N. Ja jak sobie skasowałem adaptację to musiałem tak robić bo mi strasznie szarpała przy włączaniu na D.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    mam e38 750, jeżeli przy zwalnianiu nastepuje szarpniecie, to moze byc zbyt niski poziom oleju ?

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Puknięcia z okolic skrzyni 5hp30 przy dadaniu i puszczeniu gazu
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-06-2014, 17:30
  2. [skrzynia] tryb awaryjny 5hp30 - E32 4.0
    Przez cziko1979 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-10-2012, 15:41
  3. [skrzynia] Po wymianie oleju w 5hp30 -tryb awaryjny
    Przez cziko1979 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-09-2012, 22:50
  4. [skrzynia] 740i 5HP30, tryb awaryjny po wciśnięciu pedału hamulca
    Przez zawiś w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-06-2011, 10:43
  5. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 17:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •