Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Wspomaganie kierownicy- początek końca pompy?

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar Krysiaman
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    97
    BMW
    E38 740iL M62
    Skąd
    Toruń
    To mam ten sam problem i to już z drugą pompą :( w dodatku mam nivo to koszty pompy rosną dwukrotnie... Czy regeneracja załatwia sprawę wycia? Czy regeneracja to tylko wymiana uszczelnień?

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2014
    Posty
    2,120
    BMW
    E65 3.0D
    Skąd
    Barlinek
    Cytat Zamieszczone przez Krysiaman Zobacz posta
    To mam ten sam problem i to już z drugą pompą :( w dodatku mam nivo to koszty pompy rosną dwukrotnie... Czy regeneracja załatwia sprawę wycia? Czy regeneracja to tylko wymiana uszczelnień?
    Regeneracja nie polega tylko na wymianie uszczelnien. Pompa jest rozbierana i ocenia sie jakie elementy podlegaja wymianie i sie je wymienia. Wymieniane sa lozyska, uszczelnienia i wyeksploatowane elementy.
    Pozdro.

  3. #13
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Pompy ZF nie mają łożysk. Tak jak kolega napisał, rozbiórka, weryfikacja I jeżeli wałek nie wytarty na tulejkach, bieżnia I łopatki ok to nowe uszczelnienia I znowu 20 lat. Jeżeli nie to kupuje się drugą używkę I ponawia proces. Nie bardzo jest co wymienić, bo jak nowe łopatki to I bieżnia, a jak nowy wałek to I łożyskowanie tulejowe, które jest zintegrowaną częścią korpusu. Ceny części są droższe niż nowa pompa.

    W sekcji NIVO nic nie robisz, bo jest tylko tłoczek/tłoczki I sprężyna(tłoczek nawet nie ma uszczelnienia, uszczelnia pasowanie plus olej). Krzywka też się nie zużywa, bo jest ciągle zanurzona w oleju, a ciśnienie oleju w NIVO jest niskie.

    Generalnie, jeżeli te pompy nie pracowały na mieszance olej/powietrze to są nie do zajechania.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-06-2015 o 10:03
    pozdrawiam Bartek

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    ttrol powiedz mi ile nowa pompa kosztuje skoro regeneracja we wrocławiu w zależności czy Luk czy ZF kosztuje 480zł lub 420zł.

    tutaj linki:
    http://allegro.pl/pompa-wspomagania-...165636335.html
    http://allegro.pl/pompa-wspomagania-...165637955.html

    I jest gwarancja na dwa lata.

    Skoro nowa oryginalna jest tańsza to ja chętnie prewencyjnie kupię.

  5. #15
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    W tej cenie masz samo z całą pewnością masz uszczelnienie, szkiełkowanie i pomiar w układzie roboczym. Akurat w tym temacie jestem biegły i znam ceny części ZF. Od lat współpracuję z przedstawicielem ZF Hydrosystem z Torunia. Pompy robię sobie sam, bo to banał.

    Odeślesz starą z zajechaną bieżnią, która w ZF jest jednocześnie obudową i myślisz, że gość Ci to daruje? Zadzwoń i zapytaj o taki przypadek. Chyba, że gość będzie szlifował bieżnię i dawał nadwymiarowe łopatki, ale wątpię, żeby w tej cenie mu się opłacało, poza tym tutaj jest ryzyko dalszego docierania pompy w układzie, czego ja do siebie bym nie założył, bo może się skończyć zatarciem przekładni, jak i samej pompy. Komplet samych uszczelnień do typowych przekładni e32, e38 to koszt 60 PLN.

    Nowa pompa ZF po zniżkach w zależności od źródła to koszt około 1500 PLN. Sama obudowa kosztuje 1000 PLN.

    Podobnie jest z przekładniami, też kilka razy temat przerabiałem, wyrobi Ci się ślimak, który kosztuje prawie 3k, a cała przekładnia z ZF to 4k, która też notabene jest po regeneracji, ze zwrotem starej, sprawnej, która może mieć problem z uszczelnieniem, łożyskowaniem i innymi paroma dozwolonymi problemami, ale nie ze zjechanym ślimakiem.

    W życiu nie ma świętych mikołajów, wszyscy muszą zarobić. Jednakże każdemu trzeba dać szansę, napisałem do gościa, zobaczymy co odpisze.

    Spieszę z odpowiedzią:

    Otóż napisali mi, że stan pompy starej może być różny, może również być totalnie wyeksploatowana. W związku z tym uważam kontakt za dobry, zapiszę sobie i skorzystam przy najbliższej okazji.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 02-06-2015 o 15:22
    pozdrawiam Bartek

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    214
    BMW
    e38 M62B44 98r.
    Skąd
    Wołów
    Ja miałem do niego oddawać pompę na początku bo mam zaledwie 40km do Wrocka a każdy go poleca, tylko że po odpowietrzeniu moja pompa działa bez problemu dlatego sobie darowałem.

    Jaka jest dokładnie wada fabryczna tych pomp o której koleś pisze w aukcji?

  7. #17
    a ja mam stan max a dołem mi cieknie coś czasami (nie zawsze) czyli to znaczy ze pompa już zakończyła współpracę ? Help !
    ♥♥♥ BLACK MAGIC ♥♥♥

    Łatwo się zgubić, gdzieś między marzeniami, otaczani szarymi problemami osądzani pochopnie ...
    Po co płacz i skrucha? Płomień chwili, wolność złap i nie daj się oszukać.

    AJK : (

Podobne wątki

  1. [silnik] Wspomaganie kierownicy.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-07-2012, 19:45
  2. Wspomaganie kierownicy
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 26-10-2011, 10:52
  3. Wspomaganie kierownicy
    Przez Pawel130589 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 18:47
  4. Szumiące wspomaganie kierownicy.
    Przez Jakub w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-04-2010, 16:14
  5. Wspomaganie kierownicy
    Przez YOOSHKY w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 05-02-2008, 20:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •