Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 25

Wątek: M62B44 przy szybszej jeździe wyrzuca płyn chłodniczy

  1. #11
    Początkujący Użytkownik Awatar FuTuRee
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    86
    BMW
    e38 m62b44 e65 n62b36 e70 n52b30
    Skąd
    Mała wioska gdzieś w środku
    Cytat Zamieszczone przez SkeYT Zobacz posta
    Według mnie nie obejdzie się bez ściągania głowic. Chyba że...masz LPG??? Bo może to reduktor puszcza gaz w układ chłodzenia.
    Dokładnie to samo chciałem napisać. Co prawda mam silnik m60b40 ale to akurat jest nieistotne- podobne objawy. Zmieniłem pompę wody, wisco, chłodnicę plus termostat wszystko na górną półkę nic nie pomogło. Oczywiście przed tym robiłem test na co2, test kompresji, oraz pompowałem powietrze do układu chłodzenia patrząc na manometr czy przypadkiem ciśnienie powoli nie spada. Najgorsze było to, że nie było reguły na skaczącą temperaturę. Mogłem zrobić 500km w lato z łódką na haku było ok, a następnego dnia nie mogłem zrobić 30 kilometrów. Pomyślałem nie ma wyjścia trzeba ściągać głowice. Kupiłem uszczelki dekli głowic kolektora ssącego itd. Okazało się, że problemem były reduktory (magic jet) puszczały gaz do układu chłodzenia. Wymiana zakończyła moją walkę z temperaturą. Teraz zostałem z uszczelkami głowic, te od dekli założyłem przy okazji malując proszkowow pokrywy zaworów:)

  2. #12
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez FuTuRee Zobacz posta
    Okazało się, że problemem były reduktory (magic jet) puszczały gaz do układu chłodzenia. Wymiana zakończyła moją walkę z temperaturą.
    Reduktory MJ mają wadę konstrukcyjną dość trudną do wyeliminowania - programowo puszczają "bąki" w układ chłodzenia. To już chyba 5 lat jak ta informacja chodzi po forach LPG.

    Diagnozę INPA jest prosta: podczas jazdy przy temperaturze silnika na poziomie 100-103*C temperatura płynu na wyjściu z chłodnicy powinna mieć ponad 50*C - np u mnie jest 60-62*C.
    Niższa temperatura oznacza problemy z przepływem cieczy przez chłodnicę - a jeśli chłodnica nowa, to podejrzenie pada na pompę.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    Moto_fan chyba odpuścił temat, panowie wszyscy piszą co by tu nie wymienić i Ok tak powinno być w końcu od tego jest forum. Ale brak najistotniejszych informacji, bo części z aso nie pomogą i złote reduktory jeśli w układzie mamy np. sok pomarańczowy. Podstawowe pytanie czym zalany jest układ?. Zastanawia mnie temp. z testu, chyba wszyscy posiadacze m62 wiedzą że to nie jest właściwa temp pracy tego silnika.

  4. #14
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Ależ oczywiście że działa. Jak miałem nie sprawne visco (nie wiedząc o tym) jak auto długo stało wł się wiatrak i po zgaszeniu chodził jeszcze chwile.

    Zobacz chłodnice,jak kupiłem auto jak wspomniałem miałem nie spraną wiskozę i jak się fest nagrzała to z chłodnicy dołem leciało. Oczywiście problem ustał jak zmieniłem chłodnice i wiskozę
    W celu przypomnienia podejrzałem schemat I miałem rację. Wiatrak nie może działać po zgaszeniu auta, chyba, że trzymasz kluczyk w pozycji drugiej. To miałem na myśli właście, bo we fiatach możesz wyjść z auta z kluczykiem I kręci nadal.

    Jeżeli u Ciebie jest jak we fiacie, to ktoś maczał palcem w instalacji :)
    pozdrawiam Bartek

  5. #15
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Teraz już tego nie sprawdzę bo visco działa i wiatrak się wł jedynie po załączeniu kimatyzacji :-)

  6. #16
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Teraz już tego nie sprawdzę bo visco działa i wiatrak się wł jedynie po załączeniu kimatyzacji :-)
    Sprawdzisz, sprawdzisz, pokażę Ci na zlocie :)
    pozdrawiam Bartek

  7. #17
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    5
    BMW
    740i M62
    Skąd
    Gdańsk
    Żyje, żyje.
    A więc po kolei.
    LPG jest. Ale reduktor to KME Gold także możliwość przedostania się gazu do układu chłodzenia wykluczona ze względu na konstrukcje.
    Płyn zalany to Prestone bodajże - wiem, że do ciśnieniowego układu nie leje się wody.
    Układ był odpowietrzany, a korek podmieniany o czym pisalem.
    Wczoraj, było dość gorąco, silnik potrafił osiągnąć 115*C ale płynu nie wyrzuciła.
    Sam już nie wiem.

  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez moto_fan Zobacz posta
    Żyje, żyje.
    A więc po kolei.
    LPG jest. Ale reduktor to KME Gold także możliwość przedostania się gazu do układu chłodzenia wykluczona ze względu na konstrukcje.
    Płyn zalany to Prestone bodajże - wiem, że do ciśnieniowego układu nie leje się wody.
    Układ był odpowietrzany, a korek podmieniany o czym pisalem.
    Wczoraj, było dość gorąco, silnik potrafił osiągnąć 115*C ale płynu nie wyrzuciła.
    Sam już nie wiem.
    Wisko dobrze dmucha? Wentylator klimy wraz z przełącznikiem termicznym sprawny?
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Cytat Zamieszczone przez moto_fan Zobacz posta
    Wczoraj, było dość gorąco, silnik potrafił osiągnąć 115*C ale płynu nie wyrzuciła.
    Sam już nie wiem.
    115*C to za dużo dla tego silnika. Taka temperatura to już wrzenie - zależnie od ciśnienia.

    Tak jak pisałem - sprawdzić temp. za chłodnicą. Ona jest wyznacznikiem czy chłodnica i pompa dobrze pracują.
    Jak nie INPA to jakiś inny skaner.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  10. #20
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    47
    BMW
    e38 4.4
    Skąd
    Nowy Sącz
    Przy 115* otwiera się termostat. Też się z tym problemem borykałem, i zdecydowałem się na wymianę termostatu na mechaniczny, teraz mam max 90*.

    Autorze tematu, wywalało płyn również przy wyciągniętym termostacie ?

Podobne wątki

  1. płyn chłodniczy
    Przez kondzio207 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 18-10-2014, 19:23
  2. [silnik] płyn chłodniczy
    Przez fajfer_131 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 21:13
  3. [silnik] e38 M52 2.8 gaśnie po szybszej jeździe, na wysokich obrotach
    Przez Mat88 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-08-2012, 23:25
  4. [silnik] awaria chłodzenia - wyrzuca płyn po całym silniku
    Przez bmw w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 22-03-2012, 20:53

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •