Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 58

Wątek: Taka sytuacja z Policja

  1. #1
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN

    Taka sytuacja z Policja

    Taka sytuacja , może ktoś się wypowie:
    Sobota godziny przedpoludniowe , wracam z miasta bo mieszkam na obrzeżach , na swietle czerwonym wyjeżdżając na główną od prawej przecina mi droge ( na swoim zielonym ) skoda kombi zlotawa , wyjezdzam akurat zaraz za nia i doganiam po ok 1km, jedziemy przepisowo , skrecajac na osiedle widze skoda tez tam jedzie ,staje pod domem na chodniku , podjedzdza auto i wychodzac z mojego auta kierowca skody otwiera szybe machajac czyms i mowi policja , dlaczego jezdzi pan bez tablicy , auto ich stoi na srodku drogi odpalone , zaczynamy rozmowe Mowie co i jak panowie tez tam cos pogadali , wyszla mama po ktora podjechalem i wsiadla do auta , panowie w momencie bez dowidzenia i pocaluj mnie w .... odjechali , napisalem na fb ze kreci sie skoda OPO i policja w niej , kolega policjant po przeczytaniu tego dzwoni do dyzurnego swojego i pyta , ten mu na to ze nie powinna taka skoda jezdzic ,nie maja takiej i moga byc to przebierancy , byc moze chca auto dopasc albo kase wymusic , ogloszenia poszly w eter na fb i po znajomych , zaczalem szukac monitoringu ktory mogl to nagrac , jest opcja ze jest nagranie ( ! ) , potem dostaje info od tego samego kolegi policjanta ze to jednak policjanci ale po sluzbie i w prywatnym aucie jednego z nich tyle ze tablice DOL a ja jestem przekonany ze OPO lub OP czyli opolskie , dokladnie wczoraj to bylo i pozwijalem ogloszenia , dzis dzwoni do drzwi dzielnicowy ze za pol godziny mam byc na komendzie w celu rozmowy odnosnie tablicy rejestracyjnej i tego wpisu na fb ( trzyma wydrukowany papier ) , pojechalem , byli ci sami co w sobote ale jeden w mundurze a drugi po cywilnemu ale z odznaka bronia itd , gadka szmatka pol godziny , bolalo go ze szukam jego skody , potem ze i tak dostane mandat bo maja na jego wystawienie 14 dni , a ze byli po sluzbie i prywatnym autem w sobote to maja prawo bo oni sluza ojczyznie 24/h anie tylko jak sa w pracy , wiec dali mi mandat 300 zl mimo iz bylem tam autem z tablica , w sobote nie poprosili o jej przykrecenie wiec nie mialem jak usunac tego na miejscu , wczoraj bylem we Wrocku na spocie i milajem z 15 razy policje oznakowana i nikt sie nie przyczepil ! Jestem ciekaw czy do konca tak moga postepowac i czy powinienem brac ten mandat ale coz , nie mam czasu ani kasy zeby walczyc po sadach bez przygotowania , co myslicie drogdzy koledzy ?

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Ja bym mandatu nie przyjął , mogli Ci go wystawić od razu .

    Idż do sądu , to nic nie kosztuje ,a tam będą musieli wszystko wytłumaczyć, tym bardziej ,że masz świadka Mamę.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 25-05-2015 o 16:54

  3. #3
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Od razu nie mogli dac bo byli nie na sluzbie w sobote i byli prywatnym autem , musze popytac czy z gminnego monitoringu da sie obejrzec nagranie bo sa kamery nad wyjazdem z osiedla , jak w sadzie nic nie kosztuje ? Nie znam calego kodeksu itd zeby sie wybronic a oni maja swoich prawnikow ...

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    To jak nie byli na służbie i nie byli służbowym autem to o co chodzi ?

    Możesz się uprzeć ,że miałeś tablice z przodu , a w sądzie wyjdą tylko na głupków.

    Nie musisz mieć prawnika , jeżeli dojdzie do sądu ,a nie wierze ,że dojdzie , to najpierw dostaniesz postanowienie w trybie zaocznym ,a potem wniesiesz sprzeciw i będzie normalna rozprawa z Tobą i świadkami.

    Wcale sie tego nie bój , sąd nic więcej Ci nie zrobi.

    Ja myślę ,że jak nie przyjmiesz mandatu to sprawa całkiem umrze , bo w sadzie muszą wytłumaczyć wiele i ciekawe jak wytłumaczą okoliczności całej sprawy.

    Na taką rozprawę nie przyjdzie żaden prawnik od nich , bo cała sprawa jest śmiechu warta.
    Ostatnio edytowane przez ELVIS ; 25-05-2015 o 17:14

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Arktissilber
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    263
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Wrocław
    Blog
    34
    Także bym ich wyśmiał
    Nie płac odwołaj się ..Policjant po służbie nie ma prawa Ci dać mandatu ..Ale ma prawo po przyjęciu do pracy wszcząć postępowanie
    To tak jak bym ja wysłał im nagranie z tobą że przekraczasz prędkość i dostaniesz za to mandat ..Więc mogą zrobić to co zrobili zgodnie z prawem
    I nic Ci nie da kłócenie sie itd..Wyjdziesz na tym gorzej bo uprą sie i będziesz mieć na muszce i Cię kontrolować zaczną częściej
    poza tym 25 trzeba podgonić statystyki i uzbierać na premie

  6. #6
    BMW RuLeZ Mod Awatar Bezi
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    5,298
    BMW
    BMW G11 740xD , BMW e46 325CI Cabrio
    Skąd
    Wrocek City
    A jak na Komendzie dawali mandat to przyjąłeś?
    Jerome Le Banner: "...W siłowni możesz wypracować sobie mięśnie klatki lub mięśnie ud. Nie możesz jednak wzmocnić swoich jaj, albo się z nimi urodziłeś albo nie..."

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    80
    BMW
    E38 740
    Skąd
    z zagranicy
    Przepraszam, że się wtrącę nic nie wnosząc do tematu ale chciałem tylko z czystej ciekawości poprosić kolegę @Arktissilber o wyklarowanie mi swojego przesłania bo post się zaczął od słów "wyśmiał bym ich... nie płać" a kończy na "wyjdziesz na tym gorzej i będziesz mieć na muszce" :D :D :D ??

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez NavidZ Zobacz posta
    Przepraszam, że się wtrącę nic nie wnosząc do tematu ale chciałem tylko z czystej ciekawości poprosić kolegę @Arktissilber o wyklarowanie mi swojego przesłania bo post się zaczął od słów "wyśmiał bym ich... nie płać" a kończy na "wyjdziesz na tym gorzej i będziesz mieć na muszce" :D :D :D ??
    Ja tez tej wypowiedzi od Arktissilber nie rozumiem powiem szczerze.

  9. #9
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    też tak myślę że nic nie da....a że jeszcze mogą dojść kłopoty typu koszty sądowe czy coś , z nimi sie nie wygra...powiedzieli też że o monitoring jak wystąpie to zrobię to bezprawnie i nie mogę tak zrobić , byli przygotowani obłożeni przepisami , pozaznaczane strony itp, a jak w sobote im powiedziałem że tablicę mam czytelną i czysta a miejsce na nią konstrukcyjnie do tego przeznaczone jest zaślepione ori zaślepką i nie będę dziur robił w zderzaku to nie powiedzieli nic tylko pojąkali cos że ma być i tyle , piszę też maila do pana Stonogi bo jestem jego fanem ( może mniej jesli chodzi o polityke ) jeśli chodzi o walkę z przekrętami w policji , mam udziały w długu Sokołowskiego i Karolaka , może zbada sprawe , popytam też na anulujmandat.pl , ale myślę że to nic nie da ogólnie , bo oni ze wszystkiego się wywiną ....

  10. #10
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Cytat Zamieszczone przez vramzes Zobacz posta
    też tak myślę że nic nie da....a że jeszcze mogą dojść kłopoty typu koszty sądowe czy coś , z nimi sie nie wygra...powiedzieli też że o monitoring jak wystąpie to zrobię to bezprawnie i nie mogę tak zrobić
    W takich przypadkach koszty najcześciej pokrywa państwo.

    Co do monitoringu to bzdura totalna , zawsze możesz poprosić o zabezpieczenie nagrania w celu zbadania przez Sąd , lub inne organy.

    vramzes w Jakim Ty świecie żyjesz ?

Podobne wątki

  1. ciekawa sytuacja :)
    Przez dealer25 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-07-2010, 10:00
  2. Włoska policja i BMW
    Przez -czarek- w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-05-2010, 17:21
  3. Postojówki niczym Policja...
    Przez Livre w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 10-05-2010, 18:30
  4. Dziwna sytuacja...
    Przez bmwe w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 04-03-2009, 18:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •