Taka sytuacja , może ktoś się wypowie:
Sobota godziny przedpoludniowe , wracam z miasta bo mieszkam na obrzeżach , na swietle czerwonym wyjeżdżając na główną od prawej przecina mi droge ( na swoim zielonym ) skoda kombi zlotawa , wyjezdzam akurat zaraz za nia i doganiam po ok 1km, jedziemy przepisowo , skrecajac na osiedle widze skoda tez tam jedzie ,staje pod domem na chodniku , podjedzdza auto i wychodzac z mojego auta kierowca skody otwiera szybe machajac czyms i mowi policja , dlaczego jezdzi pan bez tablicy , auto ich stoi na srodku drogi odpalone , zaczynamy rozmowe Mowie co i jak panowie tez tam cos pogadali , wyszla mama po ktora podjechalem i wsiadla do auta , panowie w momencie bez dowidzenia i pocaluj mnie w .... odjechali , napisalem na fb ze kreci sie skoda OPO i policja w niej , kolega policjant po przeczytaniu tego dzwoni do dyzurnego swojego i pyta , ten mu na to ze nie powinna taka skoda jezdzic ,nie maja takiej i moga byc to przebierancy , byc moze chca auto dopasc albo kase wymusic , ogloszenia poszly w eter na fb i po znajomych , zaczalem szukac monitoringu ktory mogl to nagrac , jest opcja ze jest nagranie ( ! ) , potem dostaje info od tego samego kolegi policjanta ze to jednak policjanci ale po sluzbie i w prywatnym aucie jednego z nich tyle ze tablice DOL a ja jestem przekonany ze OPO lub OP czyli opolskie , dokladnie wczoraj to bylo i pozwijalem ogloszenia , dzis dzwoni do drzwi dzielnicowy ze za pol godziny mam byc na komendzie w celu rozmowy odnosnie tablicy rejestracyjnej i tego wpisu na fb ( trzyma wydrukowany papier ) , pojechalem , byli ci sami co w sobote ale jeden w mundurze a drugi po cywilnemu ale z odznaka bronia itd , gadka szmatka pol godziny , bolalo go ze szukam jego skody , potem ze i tak dostane mandat bo maja na jego wystawienie 14 dni , a ze byli po sluzbie i prywatnym autem w sobote to maja prawo bo oni sluza ojczyznie 24/h anie tylko jak sa w pracy , wiec dali mi mandat 300 zl mimo iz bylem tam autem z tablica , w sobote nie poprosili o jej przykrecenie wiec nie mialem jak usunac tego na miejscu , wczoraj bylem we Wrocku na spocie i milajem z 15 razy policje oznakowana i nikt sie nie przyczepil ! Jestem ciekaw czy do konca tak moga postepowac i czy powinienem brac ten mandat ale coz , nie mam czasu ani kasy zeby walczyc po sadach bez przygotowania , co myslicie drogdzy koledzy ?